Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic ci nie da funkcja VOX (uruchamianie głosem), no chyba, że masz cicho jak jedziesz na moto.

Z reguły jest tak głośno, że w obu krótkofalówkach jednocześnie się włącza VOX na skutek zewnętrznego hałasu i wtedy nic nie działa.

Udało by się to może przy wyciszonym kasku i zastosowaniu krótkofalówek MIDLAND z dodatkowymi słuchawkami z mikrofonem. Do tego mają one jeszcze dwa poziomy natężenia dzwięku przy którym się uruchamia funkcja VOX.

To mogło by się udać.

 

 

Witam.

Dotychczas używam krótkofalówek (maxcom)z funkcją vox która ma regulację od 1-4. Ustawiajac urządzenie na poziomie 1 i używając słuchawko-mikrofonu sprzęt bezbłędnie spełnia swoją funkcję. Odległość miedzy motorami nie większa niż 100 metrów, ponieważ narastają zakłócenia. Oczywiście mowa jest o sprzęcie używanym w kasku z szybą .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak decydowałbym się na laryngofon zamiast mikrofonu z Voxem.

Z tego co zobaczyłem w necie, są one dostępne w zestawach (lub do zestawów) dla motocyklistów.

Wypatrzyłem dwa które mnie zaciekawiły:

- droższy - http://www.interkomy.pl/?category=start

- jakiś tani zestaw (ale niejasne, czy go już sprzedają?)-

http://www.motorower.com.pl/mototxt/interlar.html

http://www.motorower.com.pl/cenyosprzetu.html

 

Czy dobrze zrozumialem ,ze te tansze zestawy sa konkretnie dedykowane do odpowiednich

walkie-talkie?

 

Do szczekowcow najlepszym chyba rozwiazaniem jest to co robi Nolan: http://ncom.nolan.it/ :biggrin:

miedzy innymi dlatego nabylem N102, zeby miec mozliwosc podlaczenia tego ustrojstwa :banghead: , testowali to w ktoryms z zeszlorocznych wydan Motocykla i podobno dziala niezle, jedynym minusem jest tylko cena, nie pamietam dokladnie ile, ale drogie to to bylo.. (sam kask tez do najtanszych nie nalezy) :icon_biggrin:

 

Chyba jednak nie... przede wszystkim Nolan oferuje sprzet montowany na kaskach Nolana.

Ja mam Caberga... wiec kicha.

 

Ja wymyśliłem sobie połączenie interkomu z łącznością bliskodystansową ;). Kupiłem w MediaMarkcie dwa zestawy PMR TwinTalker 6800+ Motor Pack. W zestawie, oprócz 1 szt. łokitoki, jest zestaw płaskie słuchawki + mikrofon do zamontowania w kasku, przycisk PTT, ładowarki (230 i 12 V) i różne przewody. Zestaw kosztował ok. 160 PLN. Jeszcze tego nie testowałem ale jeden zestaw siedzi już w kasku integralnym i mam koncepcję zainstalowania okablowania do PTT na moto.

Interesujaca koncepcja... szkoda, ze nie pogadalismy o tym jak sie widzielismy w sobote...

 

 

Moi mili... ale de facto nadal nie uzyskalem odpowiedzi na swoje pytanie.

Rozumiem ,ze wiele osob ma rozne koncepcje... ok...

Ale ja mam kask typu szczekowiec i firmy Caberg.

Wiec Nolan Ncom odpada... a problem ze szczekowcem jest taki, ze zestawy

do kaskow otwartych sie w nim nie zmieszcza a do zamknietych nie wiem czy

da sie zamontowac w moim ze wzgledu na podnoszona szczeke...

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego, różne koncepcje zdążymy jeszcze omówić ;).

Mikrofon z mojego zestawu jest na giętkiej rurce długości ok. 15-20 cm. Można go więc przyczepić (jest odpowiednie miejsce na końcu rurki) gdzieś pod okładziną policzkową kasku i umieścić tak, żeby mikrofon był w okolicach ust a ruchy szczęki (kaskowej) nie będą przeszkadzały. Polak potrafi :) .

pzdr

Edytowane przez Igor

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego, różne koncepcje zdążymy jeszcze omówić ;).

Mikrofon z mojego zestawu jest na giętkiej rurce długości ok. 15-20 cm. Można go więc przyczepić (jest odpowiednie miejsce na końcu rurki) gdzieś pod okładziną policzkową kasku i umieścić tak, żeby mikrofon był w okolicach ust a ruchy szczęki (kaskowej) nie będą przeszkadzały. Polak potrafi :buttrock: .

pzdr

Musze to zobaczyc jak u ciebie to wyglada.

Przyniose szklany bilet i obgadamy problem jak to Polacy potrafia :icon_mrgreen:

Edytowane przez Belgu
Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumialem ,ze te tansze zestawy sa konkretnie dedykowane do odpowiednich

walkie-talkie?

Stronka jest taka, że tylko pochlastać się można :biggrin:

Ja z tego zrozumiałem że będą mieć w sprzedaży interkomy z laryngofonami do których można podłączyć dowolny nadajnik, oraz że mają same laryngofony do konkretnych nadajników ALANa.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczytałem się na necie o różnych interkomach i zdecydowałem się jednak na zestaw PMR TOPCOM-a 6800+Motorpack,dużo ludzi go zachwalało. Zrobi się troszkę cieplej przetestuję go.Cena jest nie wygórowana ,jakościowo nie wygląda najgorzej,jedyne co ,to mógłby być troszeczkę mniejszy.

Ciekawe jak się sprawdzi w kasku pólotwartym, i czy funkcja VOX da radę czy trzeba używać przycisku umieszczonego w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy funkcja VOX da radę czy trzeba używać przycisku umieszczonego w zestawie.

 

W moim zestawie VOX nie działa po podłączeniu zestawu słuchawkowego. Bez zestawu działa. Podobno tak ma być (tak mi powiedział gostek w MediaMarkcie). Pepe jak to działa u ciebie?

Wymyśliłem już, jak założyć PTT na kierownicy i nie prowadzić przewodów w rękawie (tak radzi producent na opakowaniu). Mogę się podzielić pomysłem. Jeżeli ktoś chętny to na PW, pls.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie VOX nie działa po podłączeniu zestawu słuchawkowego. Bez zestawu działa. Podobno tak ma być (tak mi powiedział gostek w MediaMarkcie). Pepe jak to działa u ciebie?

Wymyśliłem już, jak założyć PTT na kierownicy i nie prowadzić przewodów w rękawie (tak radzi producent na opakowaniu). Mogę się podzielić pomysłem. Jeżeli ktoś chętny to na PW, pls.

pzdr

 

 

Ja zaóważyłem też to u siebie,myślałem ,że mikrofon jest zrąbany.Czyli pewnie tak ma być a to wielka szkoda !!

Ja właśnie bardzo liczyłem na tą funkcję.

Zaciekawiłeś mnie jak to pociągnąłeś daj jakieś foty na ogół!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... tez mam zamiar zalozyc intercom jako ze 90% podrozy odbywam z pasazerka:) ... po wielu "reserczach" moj wybor padl na system autocom...... jako ze podobno jest najlepszy... czy ktos juz to testowal? strona producenta http://www.autocom.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam, że odświeżam temat, ale mam pytanie. Czy byłby ktoś zainteresowany intercomem działającym na falach PMR, całkowicie bezprzewodowym?

Urządzenie włączamy, wieszamy na szyi/ładujemy do kieszeni i wyprowadzamy słuchaweczkę z mikrofonem do ucha. Na kierownicy na stałe zamontowany przycisk PTT, włącznik, zmieniarka kanałów/głośność (bezprzewodowo). Instnieje możliwość kontaktu nieograniczonej liczby kierowców, pasażerka z tyłu również może miec urządzenie przy sobie i bezprzewodowy pilot w dłoni, ewentualnie przycisk PTT na kablu. Istnieje możliwość podłączenia iPoda, discmana itp. Cena urządzenia nie powinna znacznie przekroczyć ceny interkomów wystawionych na allegro.

 

Pytanie do tych którzy mają urządzenie. Czy również macie przyciski nadawania, czy głos nadawany jest nieprzerwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten intercom jakiego szukasz jest na allegro INTERCOM 1 i drugi popularny INTERCOM 2

 

To jest najzwyklejszy interkom. To co chcę wykonać będzie całkiem bezprzewodowe (podłączamy słuchawki w domu i o nic sie nie martwimy), działa na wiele osób (można pogadać w 20 osobowej grupie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...