Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na probe kupiłem inetrkom na motocykl

I jest możliwość więcej - są dwa rodzaje

 

1:opcja

 

http://www.drukftp.com/Forum/interkom.jpg

 

opis:

- radia o dużym zasięgu

- słuchawki wkładane w uszy

- mikrofon na oddzielnym kablu - można zamocowac do szczeki ( ja stosuje rzepe )

- przycisk montowany ( wszedzie ) ja na kierownicy

- wtyczki łączeniowe

 

jest troche tych kabli ale ładnie słychac

 

 

2: opcja

 

( nie miałem w reku )

http://www.drukftp.com/Forum/interkom2.jpg

 

opis:

- zastosowanie jako blutuf ( może służyć tez do odbioru tel. komórkowego )

- zasięg mały podobno do 10m

- przycisk montowany ( podobno ) wszedzie

 

i pytanie czy byli by chetni na zakup - Bede sprowadzał GPS z USA tez na motor i moge zamowic interkom

koszt interkomu chyba ok 600zł

( jak byli by chętni to podam namiary na osobe zajmującą się tym ) - ja tym sie nie zajmuje

 

pozdrawiam

Edytowane przez rizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem jeszcze przy dużych prędkościach ale przy 60 i w mieście idealnie się spisał.

 

I tu wlasnie dzieli sie sprzet - do jakiej predkosci odbior jest zadowalajacy. Osobiscie polecam Fa. Albrecht.

 

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wlasnie dzieli sie sprzet - do jakiej predkosci odbior jest zadowalajacy. Osobiscie polecam Fa. Albrecht.

 

No to dobrze wybrałem - właśnie czekam na zamówionego ALbrechta. :biggrin:

Edytowane przez marcincbr600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ten zestaw z radiami ma spory zasieg ja stosuje to na motocyklach enduro w lesie i jak sie zgubimy to i tak sie słyszymy

Przyznam sie lekko przerobilem sluchawki bo sa plaskie ale wielkie a ja przelutowalem z łokmena i wkładam w uszy

 

testowalem na samym poczatku mikrofon ( zakładany na krtań ) nie wyłapuje żadnych szumów idealny ale wada - modulacja nie zrozumiała minimalnie sie przesunie i całkowita kiszka.......... nie polecam do rozmów - częstych

 

Na radiach w tym zestawie głos jest czysty jak 100 jade to normalnie słychac ale to tylko enduro

 

Jak ktoś jest z okolis Piaseczna to mozemy sie gdzieś styknąć i zobaczy moje radykla

 

nie chce namawiac

zestaw ktory posiadam jest identyczny ale kupowany gdzie indziej - osoba ktora moze sprowadzic jest sprawdzona kupiłem tez np. kamere na kask teraz zamowiełem GPS

 

a zapomnialem oba zestawy sa oddzielne wiec mozna stosowac na dwóch motocyklach oddzielnie

 

 

KAMERA NA MOTOCYKL

mozna montowac na kierownice i inne metody - wodoodporma - najlepsza jakość - brak pikseli ładny filmik a czas to 1 godzina na minimum to 3 godziny

 

http://www.drukftp.com/Forum/kamera.jpg

 

kupiona tez u niego]

 

NAMIAR DO OSOBY KTÓRA TO WSZYSTKO MA - GG: 4455621

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez rizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest u Louisa za 129,- €

 

moge ja za tyle zalatwic z wysylka do PL.

 

:buttrock:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest u Louisa za 129,- €

 

:icon_rolleyes:

 

Kamera jest u Louisa za 129,- €

 

moge ja za tyle zalatwic z wysylka do PL.

 

:icon_mrgreen:

 

witam to koszt podobny :rolleyes:

Ja tylko pisałem ze już pare razy robilem zakupy u niego i jestem zadowolony

 

kontakt GG podalem ja ktoś jest chętny niech pisze - do niego ( GG: 4455621 )

ja tylko umieściłem informacje, ze jest taka możliwość :biggrin:

 

Inni jak mają też coś ciekawego niech piszą :bigrazz:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podwójnego zestawu:

 

Kaski:

http://www.nolan.com.pl/index.php?language=PL&nr=5

 

oraz dwóch pełnych zestawów:

http://www.nolan.com.pl/index.php?link=n-com

 

Działa to rewelacyjnie, nie krępuje ruchów, wszystko słychać do 160 km/h.

Bardzo polecam!

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wszystko pięknie i ładnie a teraz wersja economy. Znaczy to nie sztuka wywalić 600 czy więcej złotych na interkom. POniżej opis interkomu bezprzewodowego kóry kosztował mnie 70-80 zł. Aha - i testowany, do 100km/h spoko działa, powyżej trzeba trochę japę nadzierać :icon_mrgreen: , no i trzeba się nie bać lutownicy wziąć do rąk.

 

Kupujemy jedne z tańszych radyjek typu PMR, poniżej 100 złotych spoko. Nie muszą miec Voxa, bo to i tak nie działa :P

W tych radyjkach trzeba wlutować (na ogół w tych tanich nie ma) gniazdko na coś (mini jack, micro jack, co komu wygodnie, części w sklepach elektronicznych) żeby móc wyprowadzić przełącznik PTT (push to talk, inaczej włącznik mikrofonu).

Dalej montujemy w kaskach zestaw słuchawki/mikrofon. Ja na ogół (bo już parę kasków tak zrobiłem) szukam na pchlim targu jakichś połamanych, dobrych słuchawek HI-FI i z nich wymontowywuję same słuchawki. W 90% kasków udaje się je zamontować w poduszkach policzkowych.

Mikrofon - standardowy pojemnościowy, malutki, ze sklepu z elektroniką - montuję w piance na części szczękowej. To wszystko podłączamy do gniazda minijack w kasku. Takie gniazdko ja przyczepiam za pomocą cienkich pasków zaciskowych do plastikowej płytki, kórą następnie wkładam pod obszycie jednej z pianek policzkowych, tam na ogół też jest styropian, można to do styropianu przykleić (ale nie każdym klejem!!! uwaga!!).

Wtedy zostaje tylko zrobić dziurkę w materiale obszycia, żeby lekko wystawał otwór gniazdka.

Zakładam , że kabelek PMR-kask juz zrobiliśmy.

I teraz sztuczka z przyciskiem do mikrofonu. najpierw robiłem tak jak wszyscy. "Przycisk montowany gdzie się chce" Problem w tym, że w takim układzie przy KAŻDYM zejściu z moto trzeba odczepić jakiś kabelek - albo od radyjka, albo od mikrofonu. Mnie to wkurzało, więc cały system noszę na sobie. Znaczy przełącznik do mikrofonu wszyłem w nakładkę na palec, którą to nakładkę zakładam na palec wskazujący rękawicy (lewej ręki, żeby mieć kontrolę nad hamulcem i gazem ZAWSZE). Wtedy jadąc, mogę włączyć mikrofon naciskając tym palcem na rączkę, albo pod rączką, naciskając kciukiem na palec. Mam nadzieję że to jasno opisałem... ;)

 

W ten sposób, nic nie muszę odpinać, w kasku nic nie gniecie, i w ogóle luzik. Dla wymagających jest wersja z dwoma gniazdkami w kasku, gdzie drugie jest podłączone do tych samych słuchawek, ale stereo, do słuchania MP3.

 

Nie daj się naciągnąć na kasę - możesz to spoko zrobić samemu!

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale po co tyle roboty i rękodzieła?

W sklepach (np. MediaMarkt) można kupić PMRkę Topcom 6800+ MotoPack, który zawiera zestaw do kasku (słuchawki + mikrofon), przycisk PTT na taśmie z rzepem, wszystkie potrzebne przewody i dwie ładowarki (230 i 12 V). Ostatnio widziałem takie cudo za ok. 120 PLN.

Czy warto bawić się w cepelię za ok. 30-40 PLN (zakładam taką różnicę między propozycją Bubera i moją)?

pzdr

PS. Już kiedyś na forum był temat o intercomach i wiele aspektów sprawy było omówionych.

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i można zrobić samemu, jednak to tak jak z repliką Ferrari, niby też jeździ, niby wygląda prawie identycznie jednak prawie robi wielką różnicę :P

 

Dodam jeszcze, że zakup tych kasków z interkomem, to dla mnie był bardzo duży wydatek, zawsze jednak marzyłem o interkomie, miałem wcześniej dwa tańsze zestawy, nie sprawdziły się, doszedłem do wniosku, że aby interkom się sprawdził trzeba kupić coś porządnego, tu chodzi o mikrofon, wyciszenie kasku, ukształtowanie słuchawek, żywotność baterii, łatwość obsługi i wiele innych aspektów, które przemawiają za porządnym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale po co tyle roboty i rękodzieła?

W sklepach (np. MediaMarkt) można kupić PMRkę Topcom 6800+ MotoPack, który zawiera zestaw do kasku (słuchawki + mikrofon), przycisk PTT na taśmie z rzepem, wszystkie potrzebne przewody i dwie ładowarki (230 i 12 V). Ostatnio widziałem takie cudo za ok. 120 PLN.

Czy warto bawić się w cepelię za ok. 30-40 PLN (zakładam taką różnicę między propozycją Bubera i moją)?

pzdr

PS. Już kiedyś na forum był temat o intercomach i wiele aspektów sprawy było omówionych.

 

Jest problem :biggrin: . Ja mam po prostu radochę że coś zrobiłem sam, i w życiu bym tego "cepelią" nie nazwał. Staram się utrzymywać wyższe standardy.

 

A od ferrari są droższe samochody RĘCZNIE robione. Bo są zrobione lepiej. Znaczy ja nie mogę zrobić mikroprocesorowej redukcji szumów czy innych takich, jak ma Nolan, ale dla wszyatkich zainteresowanych, pomijając cenę kasku, zestaw Bluetooth Nolana to koło 200 euro SZTUKA.

Po prostu dla tych co nie mają aż tye kasy przedstawiłem alternatywę. Bo co do ceny, to ten zestaw o którym piszesz wyżej to tylko za jedną krótkofalówkę. Ja mówiłem o kupowaniu zestawu 2 za 100, bo to jest możliwe. A to 130 zł to chyba więcej niż 30 zł?

 

I dalej będę twierdził że wyłacznik na kierownicy to pomyłka.

 

;)

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...