Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zestaw BT2 Midlanda, i jestem bardziej niż zadowolony. Ma trzy kanały łączności: telefon, interkom i multimedia.

Tanio nie jest, ale zdecydowanie polecam :lalag:

 

Przetestowałem już 2 zestawy Midlanda: BT1 i BT City - jedyne określenie na te produkty to: TANDETA!! :banghead:

Fakt faktem działają nienagannie - ale krótko...

Midland BT1 działał rok i 2 miesiące (mówimy również o zimie, podczas której leżał na półce),

Midland BT City - 3 miesiące...

Obsługa gwarancyjna i serwis Midlanda to porażka.. w pierwszym przypadku odmówili mi naprawy, wymiany czy zwrotu pieniędzy na zasadzie: nie, bo nie, w drugim - zdaje się, że nie naprawili wcale...

Będę próbował nadal reklamować, ale widzę, że chyba taka jest polityka firmy...

Nie polecam - wydałem już 1300zł. i nadal nie mam działającego jak należy intercomu...

Swojego czasu gorąco polecałem ten intercom, ale muszę "odszczekać" to niestety. :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to jeszcze raz, dużymi literami. Jedyny interkom, jaki się sprawdza, to PRZEWODOWY! Miałem różnych BT, ze dwadzieścia. Żaden, ale to żaden nie przetrwał dłużej niż dwa sezony. Z łącznością pow. 100km/h należy zapomnieć. Kabel, może też nie rewelacja, ale jest tani i łączność nawet przy większych prędkościach jako taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po bardzo długich poszukiwaniach, kupiłem zestaw Scali Rider motofactory.pl/pl/p/Scala-Rider-TeamSet-PRO/585

Do komunikacji z pasażerem w zupełności wystarcza.. zasięg 10m - nic nie szumi, nic nie przerywa.. nawet gdy bateria już powoli pada jeszcze można normalnie rozmawiać. Bardzo dobre urządzenie za bardzo uczciwe pieniądze.. (choć w przypadku posiadania kasków Nolana wygodniejszy byłby bluetooth N-com wpinany w kask - ewentualnie scala z miękkim kablem do kasków integralnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam tego zestawu już ponad rok. Kupiłem od razu komplet.

 

O kasku się nie wypowiadam - klasa sama w sobie...

Aczkolwiek reklamowałem wizjer i uszczelkę :) Sprzęgiełko puszczało wizjer...

W ramach gwarancji zrobili.

 

A BT ma plusy i minusy oczywiście...

 

Plusy:

- wszystko w jednym - dla mnie najwiekszy plus

- ślicznie wkomponowane w kask. Nic nie wystaje poza kask i dodatkowo nie szumi.

- dobra jakość słuchawek

- zasięg między 2 motocyklami około 200-300m. Wystarcza.

- obsługa guzikami prosta, łatwa. Dobrze wyczuwalne przez rękawiczkę.

- bateria dobrze trzyma. Nawet po roku.

 

Minusy:

- radio FM to pic na wodę. Jak nie stoisz pod nadajnikiem to masz szumy i mono. Poza miastem praktycznie go nie włączam bo nie ma sensu.

- do wymiany softu na przedostatni były problemy z MP3 poprzez A2DP. Lubiło zrywać i przerywać. Teraz jest ok.

- gąbka na mikrofon po 1 sezonie do wymiany. Sypie się. Nie wiem jak wytrzymują inne gąbki w innych systemach bo nie miałem porównania.

- czasami lubi się zawiesić... Trzeba parowac z tel na nowo.

- czasami po włączeniu kasku i tel łączy się samo a czasami nie :) Cholera wie dlaczego

 

A ten zestaw dla Schubertha jest produkowany przez Cardo. Dobrze się paruje z różnymi Scalami.

 

Generalnie gdybym miał ponownie wybrać pomiędzy Scalą a tym to bez wahania bym wybrał nadal wersję dedykowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad tym urządzeniem. A czy orientujecie się jak wygląda cena np w Niemczech lub w UK? Bo u nas tysiączek trzeba wypłacić za nowy :banghead:

 

299,- €

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stałem się posiadaczem tego zestawu do C3 - jeszcze nie wiem czy jestem zadowolony bo dopiero go dostałem... i nie miałem okazji wypróbować :icon_razz: ale myślę,że jutro coś napiszę w tym temacie. Mam nadzieję,że będzie ok. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem już 2 zestawy Midlanda: BT1 i BT City - jedyne określenie na te produkty to: TANDETA!! :banghead:

Fakt faktem działają nienagannie - ale krótko...

 

Ile wytrzymuje bateria w BT City? I jakie dokładnie problemy miałeś z tym interkomami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro za 750zł - już go wypróbowałem. Wszystko działa bez zarzutu no może oprócz radia bo ono właściwie tylko trzeszczy - troszkę mnie to dziwi bo jak na tą markę totalnie dali ciała z radyjkiem...(gubi stację) :banghead: - cała reszta działa prawidłowo :flesje: . Gdzieś w necie jest opis jak można poprawić działanie radia, może ktoś coś podpowie? (działanie radia jest bardzo denerwujące) Ogólnie oceniam na dobry z plusem.

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

posiadam taki zestaw,zgadzam się z poprzednikiem co do plusów i minusów objawy mam te same

co do poprawienia jakości odbioru radia oglądałem filmik na you tube jak to zrobić

trzeba po prostu do anteny dołączyć kawałek przewodu i to zdecydowanie poprawia odbiór

ale to można zrobić tylko po gwarancji zerwanie laku na ekspresie powoduje utratę gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taki komplet, nie sprawdzałem jeszcze jak działa interkom pomiędzy dwoma kaskami, ale pod względem działania z telefonem jest świetne. Nawet jak zawiesił się po przemoknięciu (jazda w ulewie 2h, gniazdo minijack jest z przodu więc większe ryzyko przemoknięcia mimo uszczelki), to po wyschnięciu wszystko wróciło do normy. Rozmówcy zaszokowaniu jakością dźwięku (mimo zagubionej gąbki mikrofonu można swobodnie rozmawiać przez telefon do 160-170 km/h).

W tej cenie trudno o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...