Skocz do zawartości

Jazda na scigantach od 24 lat??!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niebęde już sie rozpisywał na temat "zalet tej ustawy" ale widze że jest to kolejny prymitywny pomysł naszego wspaniałego rządu. Dlamnie jest to totalna porażka i mam nadzieje że zostanie to w jakiś sposób skorygowane. Jeśli Nasi dzielni urzędnicy chcą brać wzorce z innych krajów to niech sie zajmą na pierwszym miejscu sprawami które mogą poleprzyć sytuacje w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriters jest wielki :icon_twisted:

Przeczytałem cały projekt ustawy i jestem przerażony dwiema rzeczami:

- biurokracją, jaka spadnie na głowy ośrodków,

- terminem "społeczna komisja".

Jak w socjaliźmie, zgroza.

 

Co do dziennikarzy mówiących i piszących o ograniczeniach dla "ścigaczy", to dali dupy jak mało kto. Nie ma w tym projekcie zapisu o charakterze maszyny, lecz jej mocy i przeliczniku mocy na masę. To wszystko.

Cóż się dziwić, że dziennikarze w naszym kraju są denni, skoro utytułowana pani redaktor Monika Olejnik nadaje program pod tytułem "Siódmy dzień tygodnia" w niedzielę. Żenada...

 

OOOO, Tomek szacunek, pierwszy który przeczytał projekt i dopiero coś napisał.

Właśnie próbowałem namówić was (może nie wprost) do przeczytania i porównania zapisów.

Większość po prostu usłyszała jazgot w mediach i do klawiatury pisać cokolwiek aby pisac.

 

Przepraszam i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za link do całego projektu. Uważam, że pomysł jak najbardziej dobry, tylko nie powinno się to odbic na cenie kursu PJ, która i tak wywindowała wystarczająco wysoko. Tylko z wieczora niezbyt rozumiem, aby kierować motocyklem powyzej 25kW trzeba mieć skończone 24 lata LUB 2 lata posiadać kat.A, czy trzeba mieć 24 lata i 2 lata doswiadczenia? Jeżeli wariant 1 to wiek powinien pójść conajmniej do 26 roku życia. 24 latkom bije tak samo jak i 18.

 

PS. Przy okazji chciałem pozdrowić pierwszego właściciela mojej CBF :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonania jeszcze nie ma, to projekt..

 

Ja slyszalem, ze to juz uchwalili.Ale znajac Polakow to napewno cos wymysla aby to obejsc :) .Na odcinku 300 m na drodze, przy ktorej sam mieszkam zabilo sie 8 osob, a 10 zostalo rannych :icon_twisted: .Na Wszystkich Swietych ta droga wyglada jak pas startowy:(. I czyja tu jest wina??Urzednikow czy kierowcow??Ja sadze ze kierowcow.NO ALE KURCZE!! CZEKAC DO 24-ego ROKU ZYCIA ABY LEGALNIE POSMIGAC;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za link do całego projektu. Uważam, że pomysł jak najbardziej dobry, tylko nie powinno się to odbic na cenie kursu PJ, która i tak wywindowała wystarczająco wysoko. Tylko z wieczora niezbyt rozumiem, aby kierować motocyklem powyzej 25kW trzeba mieć skończone 24 lata LUB 2 lata posiadać kat.A, czy trzeba mieć 24 lata i 2 lata doswiadczenia? Jeżeli wariant 1 to wiek powinien pójść conajmniej do 26 roku życia. 24 latkom bije tak samo jak i 18.

 

PS. Przy okazji chciałem pozdrowić pierwszego właściciela mojej CBF :icon_twisted:

No no, zaczynacie czytać. To teraz mogę zadać pytanie, czy nie jest dobrze jak 18 latek pojeździ 2 lata mniejszym moto i nauczy się jeżdzić. Ma 20 i już może śmigać...

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z mocą motocykli? kto ma wpisaną moc w dowodzie? może do następnego przeglądu będe musiał dostarczyć zaświadczenie z hamowni o mocy mojego moto? :icon_twisted:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przy okazji chciałem pozdrowić pierwszego właściciela mojej CBF :clap:

Ta apropo to ta CBF'ka miałabyć moja to mi ją sprzątnąłeś z przed nosa :icon_twisted: :)

 

To wkońcu to uchwalili czy to tylko projekt?

bula pisze tak, a konik inaczej :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od rana robiłem w pory, sluchając co gadają w Radiu ZET i dyskutowałem z jednym z forumowiczów co będzie obejmować pojęcie "ścigacz". Przecież weźmy przykład dwóch modeli Suzuki GSX-R600 i XF650 w razie ograniczenia pojemnościowego do 600. W razie 500ccm można wziąć Kawasaki ZXR400 które potrafi pocisnąć. Czekałem na jakiekolwiek konkrety, żeby zarzucić temat na forum, ale nie doczekałem mimo zapowiedzi.

 

"Ta apropo to ta CBF'ka miałabyć moja to mi ją sprzątnąłeś z przed nosa "

 

Ojjj byłem tak marudny, że dziwie sie, że nie jest Twoja :icon_twisted: Sprzęt naprawde piękny.

 

a co z mocą motocykli? kto ma wpisaną moc w dowodzie?

 

Ja. Aktualnie mam tymczasowy dowód ale pozycja P2 to moc w kW

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta apropo to ta CBF'ka miałabyć moja to mi ją sprzątnąłeś z przed nosa :icon_evil: :icon_razz:

 

To wkońcu to uchwalili czy to tylko projekt?

bula pisze tak, a konik inaczej :wink:

Sorry chłopaki projekt przyjęty, na linku do niego cały czas jest napisane projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ten problem już nie dotyczy (za dwa miechy nie będzie dotyczył:icon_evil:)

jednakże uważam ta ustawę za chorą

jestem pewny, że dzięki takiej ustawie wrośnie liczba ucieczek przed policją w obawie przed sankcjami (niby prawko jest ale tak jakby go nie było) a co za tym idzie niebezpieczeństwo wypadku

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie wydaje ze U NAS niewiele to da. Przepisy nakazuja 50 i kto jezdzi 50? A ilu w ogole jezdzi bez prawa jazdy? Wystarczy popytac "na osobnosci". Nie mowie już o tych 125/80 bo to w zasadzie norma. Wyglada to tak, ze jedna noga jestesmy juz prawie na zachodzie, a jednak troche bliżej nam do Azji.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...