Skocz do zawartości

Jazda na scigantach od 24 lat??!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To sa jajca:|A1 jest u nas od 16 lat a 125 mają powyzej 30KM.to je blokuja na ponizej 30km.

 

Widzę że doskonale znasz przepisy :icon_exclaim:

 

USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym.

 

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

1) kategorii A - motocyklem,

2) kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW

 

11 kW to 15 KM. 11 kW jest mniejsze od 25 kW. Czyli na A1 możesz (dziś) jeździć motocyklem o mocy do 15 KM, w wieku 18 lat uzyskujesz A i (wg projektu) musisz 2 lata jeździć motocyklem mającym do 34 KM. Tak to jest pomyślane ;)

 

pozdr

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LysY, ale wiesz jak jest w praktyce :icon_exclaim:

Motorowery mają po 15 KM a 125ki po 30 KM :icon_exclaim:

 

Jasne, ale myśląc tym torem, motocykle na ten 2-letni okres próbny też będą miały w papierach 34 KM, a naprawdę - więcej. Przecież dziś w dowodzie rejestracyjnym nie ma numerów silnika, jest traktowany jako część zamienna, więc zmienić go na mocniejszy to betka. Ale jeśli kombinować w ten sposób, to po co oburzenie o ograniczenia ustawowe? :icon_exclaim: ;) Wejdzie sobie ograniczenie, a Ty je olejesz wstawiając mocniejszy silnik albo zmodyfikujesz swój... :icon_exclaim: Tak jak (deliktanie ujmując) "obchodzi" się ograniczenia dot. motorowerów i motocykli na A1, tak samo będzie się "obchodziło" ograniczenie do 34 KM. Tyle, że zapewne zrobi tak tylko część motocyklistów, a część będzie faktycznie jeździć na słabszych maszynach. I to może rzeczywiście przynieść zmniejszenie ilości wypadków... a o to chodzi :icon_exclaim:

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oburzenie z tego powodu, że wolałbym byc fair z prawem ;)

Sam jestem w trakcie kursu na A1 chociaż mógłbym zarejestrowac na 50 :icon_exclaim:

 

Przejeżdże na 125ce oddławionej te 4 lata, chyba, że przestanie mi wystarczac to zrobie to co wszyscy ... :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdże na 125ce oddławionej te 4 lata, chyba, że przestanie mi wystarczac to zrobie to co wszyscy ... :icon_exclaim:

 

Kurde, ale na tej liście co wysłałem jest sporo sprzętów, które są całkiem porządne! W tym przecież 500-tki. Moc to nie wszystko, moment obrotowy sie liczy. Na pewno dałbyś radę zmienić na coś legalnego ;)

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie zależec od funduszy ;)

Może byc i tak, że pojeżdże na 125tce do 20 roku życia, pożyjemy zobaczymy.

 

Jedynymi zadowolonymi z tego projektu są moi rodzice :icon_exclaim:

Mama się ucieszyła jak cholera :icon_exclaim: Haha :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka politykom się coś pomieszało, a co starsi motocykliści im przytakują :icon_rolleyes:

Jeśli 16 latek popełni jakieś grube przestępstwo, może być sądzony jak osoba pełnoletnia i nikt nie ma wątpliwości że taki gnojek już kuma co jest dobre a co złe i powinien ponieść konsekwencje tego co zrobił. Zmienianie ograniczeń wiekowych jest głupie. Doceniam troskę rządu o moje bezpieczeństwo na drodze i na pewno bym się czuł bezpieczniej wiedząc że na silnych motocyklach jeżdżą ludzie którzy przejeździli wcześniej min. 2 lata na słabych sprzętach. Ale jak rozróżnić tych co przejeździli od tych co im na półce prawko przeleżało przez ten czas a oni zbierali kasę na wymarzoną rakietę. A co do ograniczenia to myślę że te 0.16 to jest jakiś błąd w druku bo przesiadając się z motorynki na r1 bezpieczniej nie będzie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przecież na 100% bedzie też tak, że ktoś zrobi prawko, odłoży na półke, pozbiera kase i wsiądzie na litra :cool:

 

Wierzysz w to, że ktoś zrobi prawko i odłoży je na półkę czekając na litra? :clap: :icon_rolleyes: :flesje:

Hahahahahahaah :D Może będzie 1 taka osoba na 1000 :flesje:

Pogrzeb w archiwum i wyszukaj sobie tematy pod tytułem: "zdałem prawko, jeszcze nie wydano mi dokumentu, czy mogę jeździć???" ;)

 

pozdr

LYsY

 

PS Jeszcze raz zwracam uwagę na kryterium wiekowe: masz 20 lat i prawko od osiemnastki? Możesz śmigać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wtyki w resorcie i dowiedziałem się, że:

- na razie projekt został zatwierdzomny przez rząd dnia 06.02.07r. i w najblizszym czasie ( ok 2 tyg. ) trafi pod obrady Sejmu, więc jaki będzie los tej ustawy przekonamy się w najbliższym czasie,

- droga projektu jest następująca: Sejm, Senat, ew. znów Sejm, Prezydent.

Na razie nie grozi.

Informacje zaczerpnięte przez kolegę który jest wiarygodnym pracownikiem resortu Transportu.

Tel. kontaktowy do Ministerstwa: 630-12-47 lub 630-12-40 - takie podaje centrala.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz jak ciężko jest znaleźć takie motocykle w polsce.

A jaki motocykl jest łatwo znaleźć w Polsce? Sprowadzony z zachodu zespawany z pięciu rozbitków. To jest łatwo znaleźć.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara finansowa, czy może holowanie na parking? Kara finansowa odpada, bo nie mozna dać mandatu za dosiadanie maszyny do której nie ma się uparwnień i puścic takiego delikwenta. Będzie zatem holowanie.

 

 

??czegoś tu nie rozumiem w Twojej wypowiedzi

wg mnie dostajesz po prostu mandat za brak uprawnien do prowadzenia pojazdu i ewentualnie holowanie

 

no to Tomek nas uspokoiłeś :icon_rolleyes:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...