Skocz do zawartości

Jazda na scigantach od 24 lat??!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej UE niczego takiego nie wymaga bo jak by wymagała to by sie wszystkie kraje musiały podporzadkowac :icon_razz: Napewno było by mniej wypadków śmiertelnych ale jak pomysle ze od 24 lat bede mogł wsiąść na cos naprawde szybkiego to robi mi sie troche smutno :( Przecież wtedy to ja już będę prawie dziadkiem :( Mam nadzieje ze to nie przejdzie i bedzie tak jak jest do tej pory :P Pozatym nie kazdy tak reaguje,ze jak dorwie mocne moto to jezdzi non stop ponad 200 czy jeszcze wiecej ;) Niektórzy maja mocne maszyny ale jezdza w miare normalnie i lubią mieć zapas mocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pomyśleć tak:

Mam swoje dziecko, jak będę uczył je jeździć, co wsadzisz je od razu na 600.

To taka sugestia, a ustawa i przepisy są ogólne i w trosce o wszystkich. Poszukaj na googlach jak jest np. we Wołszech. Tam dzieciaki w wieku 20 lat są wyszkolone i mają pełną świadomość czego chcą dalej w temacie moto.

 

Pozdrawiam ...

 

Moje dziecko nabieraloby umiejetnosci zaczynajac od jazdy na minimotorkach i nastepnie zdobywaloby wyzsze strzeble.Wtedy byloby w pelni doswiadczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pomyśleć tak:

Mam swoje dziecko, jak będę uczył je jeździć, co wsadzisz je od razu na 600.

 

?? Myślę że od razu nie!!! ale mając 23 lata śmigać na nsr?? Ludzie w takim wieku nie są za młodzi żeby zakładać własne firmy. Życie czasami zdążyło dać im już po dupsku a mimo to nie mogą sobie zrobić prawka?? Jak to przejdzie to będzie tylko jeden przepis więcej do łamania :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że zmuszą mnie na przesiadke na jakąś 125tke? :icon_razz:

Nice ;)

 

 

Nic Ciebie nie zmuszą, prawo jazdy kategorii A już masz. Przepisy będą dotyczyć tylko tych, którzy będą ubiegali się o prawo jazdy.

 

 

A tutaj kolejny raz przedstawiam projekt.

 

http://www.mt.gov.pl/article/transport_dro...7ccc3b8339fe9c7

 

 

ps. poza tym taki temat już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Myślę że od razu nie!!! ale mając 23 lata śmigać na nsr?? Ludzie w takim wieku nie są za młodzi żeby zakładać własne firmy. Życie czasami zdążyło dać im już po dupsku a mimo to nie mogą sobie zrobić prawka?? Jak to przejdzie to będzie tylko jeden przepis więcej do łamania ;)

 

Nie wiadomo tez czy dozyjemy takiego wieku :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiadomo co przyjąć jako kryterium w tego typu ograniczeniach ...

 

Wiek ???? Wiele osób w wieku >24 lat robi prawo jazdy i kupuje pierwsze moto ... To że mają 24 lata nie oznacza automatycznie że dobrze jeżdżą.

 

Staż jazdy ??? Ile znacie osób, które mają prawo jazdy kat A a wcale z niego nie korzystają... A jak władza ma niby sprawdzić czy ktoś jeździł czy nie przez ten czas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam nadzieję, że będzie u nas taki przepis, że określona pojemność dopiero od iluś lat. Np. najpierw można A1 do 125, potem A na wszystkie pojemności ale o mocy nie większej jak ileś tam KM aż do lat 24. Koniec kropka, młodym gówniarzom dać książki, a nie motocykle. Chłystki którym jeszcze śpik spod nosa wylatuje i mleko kapie z brody, a na ścigach zasuwają. Zabronić i już. Wystarczy spojrzeć kto robi najwięcej wypadków i na jakich motocyklach, pseudo sportowcy, to samo powinno być z samochodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Motocyklem o mocy wikszej ni 25 kW lub o stosunku mocy do masy własnej

wyszym od 0,16 kW/kg moe kierowa:

1) osoba posiadajca prawo jazdy kategorii A przez okres dłuszy ni 2 lata;

2) osoba posiadajca prawo jazdy kategorii A, która ukoczyła 24 lata."

 

czyli jeśli zrobi ktoś prawko w wieku 18 lat to na 20 będzie już mógł latać na szybszych sprzętach. Mam mieszane uczucia co do tego, osobiście miałem szczęście zaczynać z prawdziwymi motocyklami jeszcze przed zrobieniem prawka (teraz niestety pożar spowodował chwilowy brak sprzętu) i nic mi się nie stało, zazwyczaj byłem rozważny :notworthy: Z 2 strony jeśli ktoś chce zrobić prawko i kupić od razu na prawdę szybki sprzęt to taki przepis mógłby uratować mu życie. Jakbym był młodszy, to bym się pieklił :banghead:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam nadzieję, że będzie u nas taki przepis, że określona pojemność dopiero od iluś lat. Np. najpierw można A1 do 125, potem A na wszystkie pojemności ale o mocy nie większej jak ileś tam KM aż do lat 24. Koniec kropka, młodym gówniarzom dać książki, a nie motocykle. Chłystki którym jeszcze śpik spod nosa wylatuje i mleko kapie z brody, a na ścigach zasuwają. Zabronić i już. Wystarczy spojrzeć kto robi najwięcej wypadków i na jakich motocyklach, pseudo sportowcy, to samo powinno być z samochodami...

Przecież większość młodych motocyklistów ma właśnie taki plan na życie. Jeśli jest się nie rozsądnym to na rowerze można spowodować karambol z wieloma samochodami. Wydaje mi się że jeśli można by robić prawko w wieku 16 lat, to najwięcej wypadków byłoby w przedziale wiekowym 16/18 lat. Podwyższanie czy obniżanie progu wiekowego zmienia tylko przedział wiekowy ludzi którzy powodują wypadki. Bo siadają za kierownicą osoby bez wprawy i świadomości. Dlatego nie ma co zmieniać prawa tylko spróbować w możliwie najlepszy sposób nauczyć młodego kierowce jeździć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem rowniez za wprowadzeniem ograniczen co do pojemnosc. Jak ktos chce jezdzic czyms mocnym to bez problemu wytrzyma te kilka lat, a przy okazji bedzie mogł sie podszkolic i jak juz wsiadze na ten lit to wykorzysta moc w pełni, a nie tylko jego 10% ;]

Edytowane przez cytryna ( bandit 400 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ... Do 34 KM to ograniczenie :banghead:

 

Przecież więcej ma nawet Mito 125 ... :/

 

A nie wiecie jak ten przepis ma się do osób posiadających 2 lata prawko kat. A1?

 

Trzeba bedzie zdławic i oddławic sprzeta hehe :notworthy:

Edytowane przez QóBa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość młodych motocyklistów ma właśnie taki plan na życie. Jeśli jest się nie rozsądnym to na rowerze można spowodować karambol z wieloma samochodami. Wydaje mi się że jeśli można by robić prawko w wieku 16 lat, to najwięcej wypadków byłoby w przedziale wiekowym 16/18 lat. Podwyższanie czy obniżanie progu wiekowego zmienia tylko przedział wiekowy ludzi którzy powodują wypadki. Bo siadają za kierownicą osoby bez wprawy i świadomości. Dlatego nie ma co zmieniać prawa tylko spróbować w możliwie najlepszy sposób nauczyć młodego kierowce jeździć!!

 

Dajmy młodym R1, przecież nie musi nim jeździć więcej jak 120 km/h. Wystarczy jednak, że jeden raz odkręci więcej, a będzie to pierwszy i ostatni raz. Powie jednak ktoś - ale ja jestem mądry i tego nie zrobię. No w sumie ma rację, ale z racji młodego wieku zrobi to tak czy siak choćby dlatego, że znajomy wyprzedi go samochodem typu np. tico, uśmiechnie się do niego i pojedzie dalej. Ten się uniesie godnością i poleciii... oj wysokoooo.

A o nauczaniu jazdy to inna sprawa, fakt, że u nas nauka jest dopiero w momencie otrzymania prawa jazdy ale przyznaj rację - kto po pierwszym 1000 km nie uważa się za przynajmniej dobrego kierowcę?.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam nadzieję, że będzie u nas taki przepis, że określona pojemność dopiero od iluś lat. Np. najpierw można A1 do 125, potem A na wszystkie pojemności ale o mocy nie większej jak ileś tam KM aż do lat 24. Koniec kropka, młodym gówniarzom dać książki, a nie motocykle. Chłystki którym jeszcze śpik spod nosa wylatuje i mleko kapie z brody, a na ścigach zasuwają. Zabronić i już. Wystarczy spojrzeć kto robi najwięcej wypadków i na jakich motocyklach, pseudo sportowcy, to samo powinno być z samochodami...

 

To tobie też zabronią jazdy ... bo do 24 lat jeszcze Ci brakuje ... Ale Ty już się pewnie zaliczasz do osób, które 3 razy przejechały ziemie dookoła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem rowniez za wprowadzeniem ograniczen co do pojemnosc. Jak ktos chce jezdzic czyms mocnym to bez problemu wytrzyma te kilka lat, a przy okazji bedzie mogł sie podszkolic i jak juz wsiadze na ten lit to wykorzysta moc w pełni, a nie tylko jego 10% ;]

 

Za zachodnia granica so ograniczenia co do pojemnosci i jak gadalem z motocyklista z Niemiec (polak) to moiwil, ze wychodzi to na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...