Skocz do zawartości

Jazda na scigantach od 24 lat??!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy muszą dotyczyć wszystkich i wszystkich traktować jednakowo.

 

Jako jedyny za swojej klasy z podstawówki nie miałem nigdy nawet drobnej stłuczki samochodem. Każdy z moich kolegów miał przynajmniej jeden poważny dzwon a niektórzy nawet po trzy.

Ktoś robi te czarne statystyki i przez to wszyscy muszą płacić OC zwiększone o 30% do ukończenia 25 lat życia.

I gdzie tu sprawiedliwość?

 

No i pytania:

Jak policjant sprawdzi moc motocykla?

Czy pojemność to miarodajna jednostka mocy?

Jak na motocyklu o poj 350 ccm będą naklejki 125 ccm to ktoś się pozna czy nie?

Czy żaden młokos nie będzie jeździł na zbyt szybkiej maszzynie a w przypadku spotkania z policją nie będzie próbował niebezpiecznej ucieczki?

 

 

 

KonikKonik: Czy ten projekt ma zachęcać do wczesnego rozpoczynania edukacji motocyklowej i stopniowego nabierania umiejętności oraz doświadczenia?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze tam jest zupelnie inna kultura jazdy ;)

 

Przepisy muszą dotyczyć wszystkich i wszystkich traktować jednakowo.

 

Jako jedyny za swojej klasy z podstawówki nie miałem nigdy nawet drobnej stłuczki samochodem. Każdy z moich kolegów miał przynajmniej jeden poważny dzwon a niektórzy nawet po trzy.

Ktoś robi te czarne statystyki i przez to wszyscy muszą płacić OC zwiększone o 30% do ukończenia 25 lat życia.

I gdzie tu sprawiedliwość?

 

No i pytania:

Jak policjant sprawdzi moc motocykla?

Czy pojemność to miarodajna jednostka mocy?

Jak na motocyklu o poj 350 ccm będą naklejki 125 ccm to ktoś się pozna czy nie?

Czy żaden młokos nie będzie jeździł na zbyt szybkiej maszzynie a w przypadku spotkania z policją nie będzie próbował niebezpiecznej ucieczki?

KonikKonik: Czy ten projekt ma zachęcać do wczesnego rozpoczynania edukacji motocyklowej i stopniowego nabierania umiejętności oraz doświadczenia?

 

Przeciez policja nie bedzie sprawdzala tylko z wygladu.Poprosza o dokmumety i jak beda juz potrafili czytac to sprawdza:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze tam jest zupelnie inna kultura jazdy ;)

Przeciez policja nie bedzie sprawdzala tylko z wygladu.Poprosza o dokmumety i jak beda juz potrafili czytac to sprawdza:P

 

Tak jak teraz sprawdza wszystkie 80-ki i 125-ki zarejestrowane na motorower. ;)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszane i bez sensu są te wszystkie przepisy żadnego składu i ładu.Pomyslcie jak powiedzmy młody kierowca jedzie sobie 80km/h bo więcej nie może to będzie taki pierdolnik na drodze, że głowa mała a wystarczy popatrzeć jakie mamy drogi dziura na dziurze, zakręt na zakręcie a kierowcy bez ograniczeń będą wyprzedzać na trzeciego, po zakrętach szkoda gadać będzie wtedy więcej wypadków a młody kierowca może nauczy się wtedy udzielać pierwszej pomocy ;) .Najlepiej to będzie piechotą zapie**alać takie jest moje zdanie.Ja to bym wprowadził, że do 24 lat obowiązkowa będzie karta motorowerowa i moc nie przekraczająca 1kw wtedy będzie rosło doświadczenie tak samo jak poziom kurwicy kierowców doganiających tzw. zawalidrogi ;) .Narobi się ludzi którzy się temu sprzeciwią i będziemy mieli nowe plemie ghostriderów i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonikKonik: Czy ten projekt ma zachęcać do wczesnego rozpoczynania edukacji motocyklowej i stopniowego nabierania umiejętności oraz doświadczenia?

Jeszcze chwilę poczekam z odpowiedzią, chce poczytać więcej opinii. Natomiast uważam że stopniowe zwiększanie pojemności jest tylko zyskiem dla techniki jazdy.

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koło masz 100% racje ...

Co za debil do wymyślił ...

 

Jeszcze rozumiem ograniczenie do 50 KM, 70 KM, ale kuźwa do 30 ?

To przegięcie pały ...

O ho ho, chciałbym cię zobaczyć jak wchodzisz 30KM ścigiem, w torowy zakręt wykorzystując pełną moc.

Wydaje mi się że nie wiesz co mówisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konikkonik :banghead:

Mi bardziej chodzi o ten fakt, że zmiana każdego sprzetu kosztuje ...

A nie każdy ma kase żeby przy przesiadce tracił te 2000 zł czy coś w okolicach tego :biggrin:

 

Wiadomo, że każdy od razu nie jest mistrzem, ale czemu nie może kupic sobie chociaż 50konnej maszyny, która starczy na te 4-5 lat a nie przesiadac sie z roku na rok ?

 

Z resztą moim zdaniem lepiej miec zapas np przy wyprzedzaniu ... A w 30 konnym motocyklu raczej nie masz takiego zapasu :)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez QóBa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszane i bez sensu są te wszystkie przepisy żadnego składu i ładu.Pomyslcie jak powiedzmy młody kierowca jedzie sobie 80km/h bo więcej nie może to będzie taki pierdolnik na drodze, że głowa mała a wystarczy popatrzeć jakie mamy drogi dziura na dziurze, zakręt na zakręcie a kierowcy bez ograniczeń będą wyprzedzać na trzeciego, po zakrętach szkoda gadać będzie wtedy więcej wypadków a młody kierowca może nauczy się wtedy udzielać pierwszej pomocy :wink: .Najlepiej to będzie piechotą zapie**alać takie jest moje zdanie.Ja to bym wprowadził, że do 24 lat obowiązkowa będzie karta motorowerowa i moc nie przekraczająca 1kw wtedy będzie rosło doświadczenie tak samo jak poziom kurwicy kierowców doganiających tzw. zawalidrogi :icon_razz: .Narobi się ludzi którzy się temu sprzeciwią i będziemy mieli nowe plemie ghostriderów i gitara.

 

 

Jest cła masa wypadków wynikających z różnicy prędkości między poszczególnymi pojazdami i z braku zrozumienia.

 

Pytanie:

Jeśli na wisłostradzie jest ograniczenie do 50km/h, 50% kierowców leci grubo ponad setkę a 20% przepisowo się snuje, to którzy stwarzają to zagrożenie??? Zawalidrogi?

 

Przepisy i ograniczenia muszą byś dopasowane nie tylko do tych co potrafią zapie**alać ale i do tych którym się tylko wydaje.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiek w opisach jest prawdziwy (od 16 do 20 lat), to dziwię się dlaczego macie taki pęd do KM. Czy nikt wam nie mówił o masie motocykla i o tym że szybciej nauczycie się dobrze jeździć na motocyklach mniejszej pojemności.

 

Przykład:

Włosi i Francuzi z południa organizują jazdy na zamkniętych drogach Lazurowego Wybrzeża. Jeźdizłem tam wiele razy i powiadam 1000, 600, 400, i 250 latają tam w podobnych czasach a zabawę wszyscy mają taką samą. Nikt nie patrzy się krzywo na mniejsze pojemności bo na winklach w wielu przypadkach te małe są szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriters jest wielki :wink:

Przeczytałem cały projekt ustawy i jestem przerażony dwiema rzeczami:

- biurokracją, jaka spadnie na głowy ośrodków,

- terminem "społeczna komisja".

Jak w socjaliźmie, zgroza.

 

Co do dziennikarzy mówiących i piszących o ograniczeniach dla "ścigaczy", to dali dupy jak mało kto. Nie ma w tym projekcie zapisu o charakterze maszyny, lecz jej mocy i przeliczniku mocy na masę. To wszystko.

Cóż się dziwić, że dziennikarze w naszym kraju są denni, skoro utytułowana pani redaktor Monika Olejnik nadaje program pod tytułem "Siódmy dzień tygodnia" w niedzielę. Żenada...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...