Skocz do zawartości

Co na głowę dla okularników?


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co trochę mnie dziwi czemu nie chcecie śmigać w integralu???

 

 

Nie wiem jak innym ... ale mi ciężko było przeciskac okulary pod integrala (oczywiście z przodu) .. łatwo je wtedy połamać.. bo musisz wcelować nad uszami... wytwarzają się naprężenia i takie tam...

 

Głównie dla wygody zakładania.

 

Choociaż.... jak już będę sławny i bogaty... planuję ładnego szczękowca ze względu na łatwość zakładania przy posiadaniu okularów.. oraz wygodę jeżdzenia (nie trzeba przedniej szyby) .

 

Osobiście nie uważam że integral tudzież szczęka na czoperze to jakiś obciach. Wszystko zależy (tak jak Czarek wspomniał) od image. Można wyczaic niezły czarny mat... i będzie to równie dobrze wyglądało co kask otwarty.

 

Takie moje zdanie...

 

 

Aale.... pooki co..... śmigam w goglach..... czasem chustę dokładam na ryj...... i nie narzekam :biggrin:

 

Pozdrawiam serdecznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pare razy jezdzilam w integralu, nie wiem jaki byl,b o to pozyczony mialam...ale nie parowal, nic z tych rzeczy. Tylko, ze jak wczesniej wspomnial Priest - mialam problem z prawidlowym wlozeniem ich potem. Jest to meczace i nie mozna zapomniec o tym, ze sie je ma :lalag:

Dlatego ja zrezygnowalam z integrala....narazie :banghead:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We wrocławiu na ulicy Łokietka próbowałem kupić gogle jakiejś włoskiej firmy, w których można zamontować szkła korekcyjne. Trzeba by czekać aż zrobią to na zamówienie i przyślą z Włoch. Cała impreza kosztowała by z 500zł, ale mieli wiele wzorów do wyboru. Niestety panowie sprzedawcy zasugerowali mi, że mnie nie stać i nie byli zainteresowani załatwianiem takiego zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja również noszę okulary i choć są to niewielkie druciki z żyłką, to jednak jest problem. Ze względu na wiek operacji nie opyla mi się robić, więc wyjściem jest odpowiedni kask. Gogle nie wchodzą w rachubę, czego doświadczam na nartkach.

Ale! Ale przymierzałem kask - jest to Airoh Jet 55 i muszę napisać, że jestem zbudowany jego wygodą i ergonomią. Kask posiada wewnętrzną, wysuwaną ze środka osłonę przeciwsłoneczną, no i normalną głęboką szybę. Jest to kask otwarty i wkłada się go dość wygodnie bez potrzeby zdejmowania okularów. Co ważne - bez problemów opuszcza się osłona przeciwsłoneczna nie wadząc o oprawki. Nie wspomnę, że szyba również jest we właściwej od nich odległości.

A w/s operacji, której poddał się mój kolega, całość na dwoje oczu trwa ok. 30 minut i jeśli jest wszystko w porządku pacjent idzie do domu, ewentualnie na drugi dzień zgłasza się do kontroli. Żadnych wielotygodniowych rekonwalescencji; po prostu ze stołu od razu wraca sie do społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławiu na ulicy Łokietka próbowałem kupić gogle jakiejś włoskiej firmy, w których można zamontować szkła korekcyjne.

 

A tu:

http://www.sklep.funt.pl/product_info.php?...&products_id=59

też są gogle do których można zamontować szkła. Sprzedawca powiedział mi ,że w zestawie są wzory szkiel które dajesz optykowi ,a ten dorabia wg nich szkła do gogli.

Tylko ta cena :P

Zdecydowałem się na te które polecał Priest666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem, w czym problem

kask trzeba dobrać przymierzając z okularami i już. kumpel dobrał sobie takiego integrala, że bez problemu wsuwał po założeniu kasku okulary z miękkimi silikonowymi zausznikami (sic!)

ja latam w starym uvexie boss 3000 - więcej problemu na początku mojemu plecaczkowi sprawiał szczękowy sv55 z zakładaniem, niż mnie mój staruszek :buttrock:

 

a że integral czy szczękowiec niby nie pasują do czoperów..? bujda... wszystko pasuje, jeśli tylko odpowiada motocykliście. te kaski są wygodniejsze i bezpieczniejsze, nie ma więc co dywagować

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu pies pogrzebany... ktory pracodawca da tobie miesiac urlopu bo chcesz zrobic sobie

operacje oka... Poza tym o ile sie nie myle to operacje mozna przeprowadzic jednorazowo

tylko na 1 oku. Co oznacza koniecznosc wziecia 2 urlopow miesiecznych w okreslonym odstepie

czasu. Poza tym rekonwalescencja jest klopotliwa bo dzis wiele osob z nas pracuje po 8 - 12 godzin

na komputerze...

 

Ja jeszcze w grudniu miałem -8 i -8,5 dioptrii na oczach. 4.12.2007 zdecydowałem się na zabieg laserowy w Krakowie: http://www.intermedica.pl/40,6,,.html ...teraz mam 0 i -0.2 a jedyne okulary jakie noszę to te: http://www.allegro.pl/item168440488_okular...odele_uvex.html

Zawsze o takich marzyłem! :cool:

Zabieg poprzedza bardzo dokładne badanie, które kwalifikuje do zabiegu i sposobu w jaki pozbędziemy się wady. Sam zabieg odbywa się kilka dni póżniej i trwa zaledwie ok.6 minut/jedno oko. Operuje się od razu oba oka. Po zabiegu musiałem wstać i podejść na zbadanie oka, czy wszystko OK i praktycznie od razu odzyskałem ostrość!!! Potem leżymy 3 godzinki z zamkniętymi i zakrapianymi co chwilę oczami. Powrót do domu z zamkniętymi oczami najlepiej z osobą towarzyszącą. Spanie w osłonkach na oczy. Następny dzień, nuda i lenistwo, cały dzień leżymy! z zamkniętymi oczami z przerwami na zakrapianie... Trzeci dzień, budzę się rano, chcę sięgnąć po okulary jak przez ostatnie 20 lat ale... O Kur.. coś nie tak...przecież ja widzę dobrze!!! Mówię wam, wrażenie niesamowite i niezapomniane :wink: ;) :clap: :D

Wcześniej jeżdziłem w kasku otwartym na choppera, znalazłem do niego czarne, malutkie gogle podobno na narty, w sumie wyglądały jak okulary przeciwsłoneczne i świetnie wchodziły na okulary lecznicze.

Póżniej zachciało mi się szybszej jazdy na ducu i kupiłem kask pełny z otwieraną szczęką, też świetnie się spisał z okularami... teraz już nie mam wreszcie tego problemu, tylko jazda :P :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w grudniu miałem -8 i -8,5 dioptrii na oczach. 4.12.2007 zdecydowałem się na zabieg laserowy w Krakowie

Niesamowite. Przyznam szczerze, że nie wiedziałem o takiej możliwości. Mógłbyś mi napisac, jaki jest koszt takiej całej operacji i czy możliwa jest ew. refundacja?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wadzie kolo 8smiu tez bym sie zdecydowal na operacje. Sam jezdze w patrzalkach i w przyszlym tygodniu jak pogoda pozwoli bede testowal nowe okularki. Szklo, stale przyciemnienie 75%. Calosc ze sredniej jakosci oprawkami okolo 250zl. Dowiadywalem sie o dorobienie szkiel do super okularkow firmy Helly - okolo 150 euro od szkla korekcyjnego + cena okularow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem okulary Monster Dog u optyka, sa zajebis*** i juz mialem je zamawiac, koszt z wypasionymi szklami kolo 700zl, same okulary 300 cos, ale sie okazalo ze maksymalnie mozna miec -3 dioptrie, ja mam -5 :D a byly naprawde super!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Przyznam szczerze, że nie wiedziałem o takiej możliwości. Mógłbyś mi napisac, jaki jest koszt takiej całej operacji i czy możliwa jest ew. refundacja?

Pozdrawiam

 

Dżej_si można tez taki zabieg zrobic w Warszawie.Moja kumpela miała bardzo dużą wadę wzroku ,bo 13 na jednym i 11 na drugim oku.Zdecydowała sie na zabieg,niestety nie jest on refundowany .Poza tym nie każdy sie kwalifikuje,najpierw potrzebna jest konsultacja. Teraz ma tylko 1,5 i 0,5 .To jest róznica nie :D Ale cena...... za dwa oczka zapłaciła 4,5tys zł. Dużo jak cholera ,ale jak kogoś stać to mysle ,ze warto.

 

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżej_si można tez taki zabieg zrobic w Warszawie.Moja kumpela miała bardzo dużą wadę wzroku ,bo 13 na jednym i 11 na drugim oku.

(..)

za dwa oczka zapłaciła 4,5tys zł. Dużo jak cholera ,ale jak kogoś stać to mysle ,ze warto.

Przy takiej slepocie to tez bym sie pod laser polozyl :smile:

No, ale mam -5 a to jeszcze daje sie przezyc.. i podobniez w patrzalkach inteligentniej sie wyglada :D

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...