Skocz do zawartości

Co na głowę dla okularników?


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnialem napisac, ze dobrych kilka lat temu stosowałem specjalny plyn - nie pomne nazwy - ale nie bylo to rozwiazanie dla leniwych. Rano trzeba bylo dokladnie wymyc szkla, wytrzec, spryskac plynek i byl spokoj przez caly dzień. Niestety po jakims czasie matowialo szklo, do plastiku plyn sie nie nadawal. Teraz mam coś mechanicznie naniesione na szkla co ogranicza, ale nie niweluje parowania. Moze "zozol" wiesz cos o tych specyfikach.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno nie jeżdżę w kominiarce(przeszkadza przy okularach) tylko w takiej czapeczce od Horna.

Pozdrawiam!

 

Ja też, para wydychana szła prosto na okulary i para.

Jak już tak mówimy, to jaka cena tych soczewek miesięcznych (orientacyjnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mnie tam okulary wpieniaja tylko ze wzgledu na parowanie... juz nie wiem czym nie probowalem - zawsze zaparuja. jesli chodzi o wygode to smigam w dwoch kaskach UVEX BOSS 4000 ktory nibyz jest przystosowany do szklarzy - rzeczywiscie okulary wchodza bez problemu i nie uwieraja. Drugi baniak to KBC VR2 z ciemna blenda... tam juz jest troche kombinowania, wciskania zeby nauszniki weszly za uszy a nie miedzy uszy i kask. koncowo w obydwu daje rade - nie mniej parowanie okularow wpienia. Chcialem isc na operacje ale lekarze odradzali bo za mala wada wzroku (-2.0) oraz jeszcze "niestabilny" wiek. w tym sezonie bede kombinowal z soczewkami. chyba skusze sie na jedno dniowe bo tak naprawde bede w nich smigal tylko na moto. w pracy okulary to jednak amulet - podobno wygladam inteligentniej w nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" zakup (cholernie trudny w Polsce, w Niemczech na e-bayu 1€) noska do kasku bo kask choć nowy, kupiłem bez noska - sukces! nawet na postoju przy światłach okulary nie parują! Polecam. "

Witam!

Wam podobny problem (na oczach -5,75) Jestem zainteresowany tymi "noskami" możesz to dokładniej opisać? Może jakiś link do aukcji e-bay?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niestety ja też w okularach :( Niesprawiedliwość dziejowa normalnie. Ale radzę sobie za pomocą szkieł kontaktowych, do czego wszystkich zachęcam. Pewnie, że jest problem z zakładaniem i zdejmowaniem, ale to kwestia treningu. Na początku schodziło mi pół godziny na oko, teraz pół minuty. Używam kasku Uvex Police - znaczy otwarty i to bez szybki, bo jakoś nigdzie nie mogę kupić. Używam okularów Choppers:

 

http://www.ufendi.pl/product_info.php/products_id/590

 

lusterko i na noc przeźroczyste. Mają fajoską gąbeczkę wokół szkieł i silikonowe mięciutkie ramki. Fajnie się w takim czymś wygląda i śmiga, a wiatr we włosach (na brodzie) bezcenny :)

 

Pozdrawiam

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam coś mechanicznie naniesione na szkla co ogranicza, ale nie niweluje parowania. Moze "zozol" wiesz cos o tych specyfikach.

Z serii "zrób to sam" - bierzesz mydło (tak, zwykłe mydło w kostce), ściereczkę, smarujesz szkła z obu stron tym właśnie mydłem i polerujesz ściereczką. Pomaga na parę godzin.

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wam podobny problem (na oczach -5,75) Jestem zainteresowany tymi "noskami" możesz to dokładniej opisać? Może jakiś link do aukcji e-bay?

Pozdrawiam

 

Witam! Mój zakup na e-bayu zrobiłem w jednym z realnych sklepów ogłaszających się w necie(login sprzedawcy:mawohl66) z Reinstetten. Dodam, że nosek jest oryginalny nowy Nolana dokładnie do tego kasku. Razem z przesyłką zapłaciłem 21,50 PLN. Jedna rada nie szukaj poprzez polskiego e-baya, bo on jest niedokładny. Ja zawsze loguję się na e-bay.de, ta wyszukiwarka jest dokładniejsza. Jeśli nie znasz niemieckiego to szukaj: Atemschutz fur (tu podaj producenta swojego kasku,typ). Przed chwilą sprawdzałem na e-bay.de i ma on w swojej ofercie różne noski po 1 €. W Polsce ten nosek oferowano mi za 75 PLN.

Jak będziesz miał jakieś pytania to śmiało!, my okularnicy musimy sobie pomagać! Pozdrawiam!

Edytowane przez swistak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój zakup na e-bayu zrobiłem w jednym z realnych sklepów ogłaszających się w necie(login sprzedawcy:mawohl66) z Reinstetten. Dodam, że nosek jest oryginalny nowy Nolana dokładnie do tego kasku. Razem z przesyłką zapłaciłem 21,50 PLN. Jedna rada nie szukaj poprzez polskiego e-baya, bo on jest niedokładny. Ja zawsze loguję się na e-bay.de, ta wyszukiwarka jest dokładniejsza. Jeśli nie znasz niemieckiego to szukaj: Atemschutz fur (tu podaj producenta swojego kasku,typ). Przed chwilą sprawdzałem na e-bay.de i ma on w swojej ofercie różne noski po 1 €. W Polsce ten nosek oferowano mi za 75 PLN.

Jak będziesz miał jakieś pytania to śmiało!, my okularnicy musimy sobie pomagać! Pozdrawiam!

DZIĘKI! :notworthy:

Odpowiedź konkretna i treściwa! Znalazłem! Już zamawiam.

Życzę Ci rychłego nastania WIOSNY! :crossy:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii "zrób to sam" - bierzesz mydło (tak, zwykłe mydło w kostce), ...

 

Tak, znam ten patent i kiedyś robiłem tak. Była teza, że najlepsze do tego było szare mydło, ale przy duzej wilgodności, wytrącaly sie później smugi na szkłach. I tak jak zauważyłeś krótkotrwały efekt.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że kiedyś widziałem na targu faceta sprzedającego "zestaw zapobiegający parowaniu okularów". Zestaw składał się z kawałka szarego mydła i kawałka szmatki i kosztował 2zł :) Złoty interes :D

 

jak się ma teraz kwestia przepuszczalności tlenu przez soczewki w tych miesięcznych? sprzed kilku lat, jak nosiłem, pamiętam że właśnie to był podstawowy z nimi problem. niby można przez miesiąc nie zdejmować, ale nikt tego wtedy nie polecał

Też mnie to interesuje, bo leniwy jestem, w okularach mi się zdarza zasnąć a w jednorazowych soczewkach spać to ponoć nie jest dobry pomysł. Z drugiej strony nasłuchałem się trochę o tym, że ktoś tam się nabawił zapalenia spojówek przez soczewki miesięczne i różne inne takie horrory.

 

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten temat stal sie forumowym klubem okularnikow, wiec doloze cos od siebie.

Nosze okulary i nie mam zamiaru zamieniac ich na soczewki, bo po prostu lubie chodzic w goglach. Jesli chodzi o kaski, to budzetowo dobrym rozwiazaniem w ramach kaskow integralnych jest seria Uvex PS.

Mialem PS 415, teraz PS 430 i jestem zadowolony.

Ceny tych modeli to 400-500pln

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... poniekąd nie ten dział (ani forum ;) ), ale jeśli już temat wypłynął to zapytam: jak się ma teraz kwestia przepuszczalności tlenu przez soczewki w tych miesięcznych? sprzed kilku lat, jak nosiłem, pamiętam że właśnie to był podstawowy z nimi problem. niby można przez miesiąc nie zdejmować, ale nikt tego wtedy nie polecał

 

Jakieś 5 lat temu zaczęto produkować soczewki z materiału silikonowo-hydrożelowego, który pod wzgl komfortu noszenia różni się o jakies lata świetlne w porównianiu do poprzednich materiałów, z których soczewki produkowano. Soczewki dzielimy na jednodniowe i resztę. 1-dniowe soczewki powinny być używane jako uzupełnienie używania soczewek własciwych, ponieważ ich parametry,jezeli chodzi o przepuszczalność tlenu kiepskie- Dk/t ok 26 . Dla porówniania najlepsza soczewka na rynku - night/day (miesięczna, do noszenia stale przez 30dni/nocy) ma Dk/t 175 :eek: Sami widzicie jaka jest różnica. Soczewka to produkt paramedyczny, używana zgodnie z zaleceniami okulistów i producentów, i przestrzeganiem zasad higieny, jest bezpieczna dla oka. Sama używam soczewek night/day od kilku lat i moim zdaniem super rozwiązanie :)

 

@Qsa -> Są takie płyny typu antifog,np. firmy Jeleniogórkie Zakłady Optyczne- "Izofog" ale działają przez kilka godzin,mozna je używac na szkło jak i plastik.Skłąd oparty jest na alkoholu. Najprawdopodobiej używałeś jakiegos "wynalazku" który zawierał aceton, który spowodował zmatowienie soczewki mineralnej. u nas w zakładzie kładziemy nacisk na sprzedaż soczewek okularowych z powłoką antifog. klienci są z tej opcji bardzo zadowoleni. Żadych innych szamańskich sposobów nie znam :D Ten z mydłem jest kosmiczny, zaraz go ide wypróbowac :icon_idea: Optycy z 15 letnim stażem tez nie słyszeli o tym, zaraz będziemy razem smarowac tym mydłem :D

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez zozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... płyny typu antifog,np. firmy Jeleniogórkie Zakłady Optyczne- "Izofog" ale działają przez kilka godzin,mozna je używac na szkło jak i plastik.Skłąd oparty jest na alkoholu.

... Ten z mydłem jest kosmiczny, zaraz go ide wypróbowac :icon_idea: Optycy z 15 letnim stażem tez nie słyszeli o tym, zaraz będziemy razem smarowac tym mydłem :D

Pozdrawiam!

 

Jeżeli jest na alkoholu to przy okazji bedzie i inhalacja zatok - podoba mi się, a co do mydła to zazdroszcze Wam, niezla impreza sie kroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...