Skocz do zawartości

Co na głowę dla okularników?


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Embar - zależy jakie nosisz bryle, jak takie wielkie muchy z lat '70 to pod żadne gogle nie wejdą, małe się mieszczą, spoko, tylko przymierz najpierw.

 

shipp - możesz mi zdradzić jak wykonujesz ten numer ze zmianą kasku przy 100 km/h ? :crossy:

 

istnieje jeszcze temat operacji oczu, np.laserowo - to rozwiązuje problem bryli i gogli. Można wtedy założyć np. lustrzanki policyjne i jeta :crossy:

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embar - zależy jakie nosisz bryle, jak takie wielkie muchy z lat '70 to pod żadne gogle nie wejdą, małe się mieszczą, spoko, tylko przymierz najpierw.

 

shipp - możesz mi zdradzić jak wykonujesz ten numer ze zmianą kasku przy 100 km/h ? :crossy:

 

istnieje jeszcze temat operacji oczu, np.laserowo - to rozwiązuje problem bryli i gogli. Można wtedy założyć np. lustrzanki policyjne i jeta :eek:

Hehe, faktycznie napisałem, że można było zrozumieć, że zmieniam kaski w "locie" jak kaskader :crossy:

Ale coś czuję, że wiesz doskonale o co chodzi, więc nie będę się rozpisywał i nikogo zanudzał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

istnieje jeszcze temat operacji oczu, np.laserowo - to rozwiązuje problem bryli i gogli. Można wtedy założyć np. lustrzanki policyjne i jeta :crossy:

 

 

 

Dokładnie... ino taka zabawa kosztuje też odpowiednio dużo (około 1,5 do 2 kafli za jedno oko)

Sam się do tego przymierzam powoli ... ino trzeba spełnić sporo wymagań (ukończone 21 lat... wada od roku ustabilizowana.. bla bla... takie tam sraty pierdaty) No i trzeba mieć przygotowany miesiąc urlopu/zwolnienia.. oko powoli się przyzwyczaja... i nie jest wskazany ani wysiłek fizyczny, ani narażanie oka na podrażnienie (kurz, wiatr etc.)

 

Ehh... kurde... człowiek docenia dopiero to... czego mu brakuje...

 

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację jesteśmy pkrzywdzeni przez los tez myslę o operacji !!!

a tak na marginesie:

kiedyś się budzę / po balandze/ spoglądam na zegarek i co widzę: wyraxne cyferki myślę sobie chyba jakieś cudowne ozdrowienie a tu masz zapomniałem wyjąć soczewek ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie:

kiedyś się budzę / po balandze/ spoglądam na zegarek i co widzę: wyraxne cyferki myślę sobie chyba jakieś cudowne ozdrowienie a tu masz zapomniałem wyjąć soczewek ;-(

No ja kiedys gnam na basen, zrzucam ciuchy, skacze do wody.. i kuzwa jakas Niagare mam na oczach.. = nie zdjalem patrzalek :icon_rolleyes:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam caberga jet insidera i airoha mathisse i super sie sprawdzaja, okulary pod nimi nie paruja, jest naprawde dobrze, do kontaktow sie przekonac nie moge, a na basenie plywam w okularach, tych co chodze na codzien, mam tak duza wade ze wole nie sciagac, -5 na jedno i drugie oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba mieć przygotowany miesiąc urlopu/zwolnienia.. oko powoli się przyzwyczaja... i nie jest wskazany ani wysiłek fizyczny, ani narażanie oka na podrażnienie (kurz, wiatr etc.)

 

No i tu pies pogrzebany... ktory pracodawca da tobie miesiac urlopu bo chcesz zrobic sobie

operacje oka... Poza tym o ile sie nie myle to operacje mozna przeprowadzic jednorazowo

tylko na 1 oku. Co oznacza koniecznosc wziecia 2 urlopow miesiecznych w okreslonym odstepie

czasu. Poza tym rekonwalescencja jest klopotliwa bo dzis wiele osob z nas pracuje po 8 - 12 godzin

na komputerze...

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu pies pogrzebany... ktory pracodawca da tobie miesiac urlopu bo chcesz zrobic sobie

operacje oka... Poza tym o ile sie nie myle to operacje mozna przeprowadzic jednorazowo

tylko na 1 oku. Co oznacza koniecznosc wziecia 2 urlopow miesiecznych w okreslonym odstepie

czasu. Poza tym rekonwalescencja jest klopotliwa bo dzis wiele osob z nas pracuje po 8 - 12 godzin

na komputerze...

Co do kosztów... Tak sobie ostatnio przejrzałem wszystkie haracze zapłacone państwu, i wychodzi mi, że z żoną oddaliśmy w ciągu pięciu lat jakieś 30tys.zł. na fundusz zdrowia. Przez ten czas skorzystaliśmy z usług zdrowotnych za jakieś 500zł. Kiedy chciałem zrobić córce tomografię głowy, bo ją jakiś sk***iel uderzył, musiałem zapłacić 300zł ze swojej kieszeni :icon_twisted: I tak sobie myślę, ile różnych zabiegów takich jak leczenie laserowe oczu mógłbym sobie za tę kasę zafundować... A tak, jakiś sk***iel z moich pieniędzy zrobił sobie ładną pensyjkę, a ja muszę dopłacać i jestem traktowany jak każdy bezrobotny cieć, któremu nie chce się pracować.

Więc się pytam, gdzie są ku*wa moje pieniądze??? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shipp... to nie to forum :) tamto sie Sejm nazywa :biggrin:

Wiem... Trochę się wkurzyłem, bo noszę patrzałki albo kontakty i kombinuję z kaskami jak koń pod górkę, a wiem, że stać by mnie było zrobić zabieg i po kłopocie. :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.funt.pl/product_info.php?...&products_id=58

 

Tu masz gogle dla ludzi noszących okulary.

 

 

 

Człowieeku!!!! Znalazłeś dokladnie ten sklep z którego zamawiałem moje gogle. :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Zgubiłem linka... i się kurde serio bałem momentu kiedy będę musiał moje wymienić (w końcu nic nie jest wieczne.. nie? )

 

Mogę je szczerze polecić każdemu okularnikowi. Ratują mi życie powyżej 80km/h :bigrazz:

 

Mieszczą się pod nie nawet średnie okulary... ale nawet jeżeli ktoś nosi typowo duże oprawki ... to przecież można za drobne pieniądze kupić marne ale małe oprawki, najtańsze szkła... typowo tylko do jazdy.

 

Można zobaczyć w moim profilu (zdjęcie małe ale jeżeli chcecie mogę wrzucić gdzieś większe) jakie okulary ja noszę ... i spokojnie się mieszczą.

 

 

Pozdrawiam serdecznie :crossy: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.funt.pl/product_info.php?...&products_id=58

 

Tu masz gogle dla ludzi noszących okulary.

Wielkie dzięki - o to mi właśnie chodziło i z tego co widzę są całkiem niezłe :)

 

 

Priest666 możesz mi podesłać swoje zdjęcie w okularach ?

Edytowane przez Embar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co trochę mnie dziwi czemu nie chcecie śmigać w integralu???

Wiadomo,że nie w jakimś kolorowym ''Nitro", ale jakiś czarny mat.

z tego co zauważyłem to za naszą wschodnią granicą ludzie na dragach,chopperach lub cruiserach niekiedy używają kasków integralnych (w kolorze czarnym lub czarny mat) firm ''the rat'' lub ''bandit''.Moim zdaniem wygląda to naprawde fajnie.

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=400

 

http://www.bandithelmets.de/ALIEN/index.htm

 

podałem 2 linki,aby można było obejżeć oba kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w patrzalkach smigam w Lazerze Tempo GL. Nie mam problemow ze zdejmowaniem i zakladaniem kasku jak bryle mam na nosie. Kominiarka tez sie miesci bez problemu. Do tego modelu kasku istnieje mozliwosc zalozenia przyciemnionej albo lustrzanej szyby. Obecnie rozgladam sie za okularami do jazdy. Znalazlem sliczne i niedrogie okulary firmy Helly. Same kosztuja w przedzialem 50-200zl. Niestety jak sie dowiedzialem szkla korekcyjne do tego to koszt okolo 150... euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...