Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A W126 w kupejce?

 

:notworthy:

 

Chyba najpiękniejszy Mietek ever! :lalag:

 

Jak C126, to tylko 560SEC, po co się rozdrabniać i jeździć mniejszą V-ałką. :cool:

 

Zawsze intrygował mnie W210 7.3 V12 Brabus...

 

http://500sec.com/images/speedopix/new/BrabusEV12_333kmh.jpg i nie mam pytań!

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukałem w123 300 turbodiesel i się przeraziłem znikoma ilością na rynku i wysokimi cenami egzemplarzy nieidealnych...

Cóż, wyprodukowano ich niewiele, z czego większość poszła do USA.

 

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukałem w123 300 turbodiesel i się przeraziłem znikoma ilością na rynku i wysokimi cenami egzemplarzy nieidealnych...

Cóż, wyprodukowano ich niewiele, z czego większość poszła do USA.

podobnie ja z moją 124-ką, prawie 1/2 roku szukałem 3.0D ale w manualu i z końca produkcji (w kraju i za granicą) - normalnie nie ma tych samochodów albo cena jest kosmiczna, ostatecznie znalazłem we Francji, ale 2.5D :bigrazz: , samochód moim zdaniem prawie doskonały, chociaż 3.0 byłaby pełnia szczęścia :buttrock: ...

wcześniej jeździłem 2.0D - wół roboczy, wygodna oszczędna kanapa i bezawaryjna, szkoda tylko że do 100-tki rozpędzał się tydzień, ale i tak miło go wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej jeździłem 2.0D - wół roboczy

 

Ostatnio miałem się okazję przejechać W202 2.0 diesel przy okazji, jak zmieniałem w nim kumplowi wałek z kołem zębatymi i łańcuch. Jak ktoś poprzednio się bawił w wymianę łańcucha narobił kaszany, ścięło kołek ustalający na kole zębetym, nadpękł wałek... Na szczęście dociągnęło śrubę trzymającą koło zębate i nie przekręciło się praktycznie w stosunku do kołka, także nie doszło do "spotkania na szczycie". Tym niemniej w kole (zamiennik SWAG) pościnało zęby w trzy d***. Reszta kół zębatych ok?! Po naprawie silnik zaczął żyć nowym życiem. Auto w automacie. Pod względem przyspieszenia to jest naprawdę porażka. Faktycznie toto mało pali, ale najwyżej nadaje się jako miejskie wozidlo po zakupy do marketu. Absolutnie bym nie polecił nikomu, komu zależy na choćby minimalnych osiągach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się pochwale że ja też smigam białą strzałą w124....1,9D ... Ogolnie mojim zdaniem jedne z najlepszych autek tylko w zime znaczy teraz ten tył naped daje sie we znaki:)

popatrz dokładnie, może silnik z Passata? :biggrin:

jak biała to tylko cupejka.... a'propos napędu: ostatnio przeprosiłem się z Mazdą mojej żony, niestety ale u nas nie odśnieżają

Edytowane przez zenoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.

Moją pierwszą "mietką" była 123, 3.0D z 1982r. Zapoczątkowała moją przygodę z ropniakami i tak już jest przez ponad 10 lat. Miałem jeszcze "smutka" 2.4D z 1974r. Obecnie użytkuję W210, E-Classic combi 7msc, 2.2 CDI z 2001r. i jestem zadowolony bo jak tu narzekać jak chodzi wszystko jak w szwajcarskim zegarku.

Pozdrawiam wszystkich i życzę dalszej radości z jazdy "gwiazdką".

 

:flesje:

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przeprosiłem się z Mazdą mojej żony, niestety ale u nas nie odśnieżają

 

Nie lubię przedniego napędu i już pewnie nie polubię, choć nigdy nie mów "nigdy"...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...