Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Mercami mialem juz jakies doswiadczenie , zarowno z 300 w 124 ( niestety wujas nie chce mi sprzedac,a poza blacharka niunia) jak i w okularze. Jezdzilem jakis czas okularem benzyna 2.0 i juz nie bylo to samo co dieselek. W domu tez mamy gwiazde wiec nic dziwnego ze mnie do nich ciagnie, ale moze ten temat zaczeka na lepsze czasy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, slyszalem gdzies ze Mercedesy nie toleruja gazu. Po glowie chodzi mi 124 w cupei , ale raczej zagazowany. Czy prawda jest ta opinia o gazie w Gwiazdach?

 

Heh, ja chciałem gazować MB W124 320CE. Ale jak go zobaczyłem, to zrobiło mi się żal i jeżdzę na benie ;)

 

Jeśli chcesz gazować, to musisz kupić wersję silnikową z elektronicznym wtryskiem. Taki mechaniczny albo półmechaniczny - ponoć baaaaardzo odmawia współpracy. W coupe bak jest między bagażnikiem a oaprciem fotela tylnego. Niektórzy robią solidną rzeźbę - zmniejszają bak, który ma 90 litrów do poziomu np. 20 litrów, a w wolne miejsce ładują butlę. Wlew gazu wrzucają koło wlewu paliwa. Wtedy ma się pełnowymiarowy bagażnik, brak "zewnętrznych" śladów gazu - ale niestety również zasięg max. 300-400 km na benie i LPG łącznie :P

 

Może zastanów się nad 220CE? Te ponoć są dość oszczędne, mają 150KM - tylko trudniej złapać dobrze wyposażony egzemplarz.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale niestety również zasięg max. 300-400 km na benie i LPG łącznie :P...

 

 

hmm mój tyle w oryginale robi na baku po mieście :P - do rezerwy rzecz jasna.. (70l)

 

ps. nie wiedziałem że aż 90litrów do CE można zalać.. wow! to tankowanie trochę kosztuje :icon_twisted:

 

 

pozdrawiam

Robson

 

5.0 V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Dawid125 w modelu 210 211 212 alarmy były i sa montowane firmowo ale doradzam załozenie dodatkowego ja w211 mam całkowite odłączenie wszystkiego + bbs czayli blokada chamulców i nie ma zmiłuj przy probie kradzierzy a u ojca tez 211 jest tez odłączenie wszystkiego + powiadomienie na telefon. są to alarmy z 2 dodatkowymi aku i osobna sciezką (cała wiązka kabli osobno i całkowicie odseparowana od fabryki) to daje większą pewnosc mieszkam a w miescie lodzi a larmy montowane w gdyni tam są najlepsi fachmani

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowy alarm to sie nadaje psu w d...e :bigrazz:

Odnosnie alarmow i ich wspanialosci, to przypomina mi sie sytuacja kiedy do kraju, juz pare ladnych lat temu, przyjechal jakis szwab merolem z wyzszej polki o ile nie najwyzszej z super hiper alarmami, odlaczaniem wszystkiego co sie da. Polakowi zajelo sprzatniecie mu auta kilka sekund. Szwab ponoc byl w takim szoku, ze poprosil przez media aby sie ujawnil, obiecywal nawet nie wnosic oskarzenia zeby tylko powiedziano mu w jaki sposob tyle alarmow w tak krotkiem czasie rozbroil. Nie wiem czy to prawda ale taka anegdote kiedys slyszalem...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mój tyle w oryginale robi na baku po mieście :P - do rezerwy rzecz jasna.. (70l)

 

ps. nie wiedziałem że aż 90litrów do CE można zalać.. wow! to tankowanie trochę kosztuje :icon_twisted:

pozdrawiam

Robson

 

5.0 V8

 

Można, chociaż ręki sobie obciąć nie dam. Jak np. przez 20km stałym już światłem świeci się rezerwa, to wlewam trochę ponad 80 litrów. Czy wejdzie całe 90 - nie wiem, ale myślę że może tak być, przecież rezerwa powinna starczać na te 80-100 km, a to mniej więcej 10 litrów. W każdym razie - wolę nie sprawdzać jaka jest głęboka :P

 

Z takim bakiem ma się całkiem rozsądny zasięg - 800 km przy umiarkowanej jeździe. A silnik przecież nie taki mały, bo 3,2l :)

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jako że w sobotę jadę z kumplem oglądać ten egzemplarz ( a wręcz chce go kupić, do tego dzieli nas 400km odcinek drogi) chętnie wysłucham cennych wskazówek dot. tego auta :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9176119

 

Wstępnie wszystko jest ugadane/dogadane. Ale może ktoś coś wypatrzy.

Pozdr.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Firmowy alarm to sie nadaje psu w d...e :bigrazz:

Odnosnie alarmow i ich wspanialosci, to przypomina mi sie sytuacja kiedy do kraju, juz pare ladnych lat temu, przyjechal jakis szwab merolem z wyzszej polki o ile nie najwyzszej z super hiper alarmami, odlaczaniem wszystkiego co sie da. Polakowi zajelo sprzatniecie mu auta kilka sekund. Szwab ponoc byl w takim szoku, ze poprosil przez media aby sie ujawnil, obiecywal nawet nie wnosic oskarzenia zeby tylko powiedziano mu w jaki sposob tyle alarmow w tak krotkiem czasie rozbroil. Nie wiem czy to prawda ale taka anegdote kiedys slyszalem...

:icon_mrgreen:

Zasada też swego czasu się chwalił, że mu Merca nie ukradną i oczywiście się mylił, bo wyjechali mu spod domu, ale nie jestem pewien czy to nie był z jego strony tylko "marketing" :biggrin: ...... kiedyś czytałem, że "mistrzostwa" Mercedesa w rozbrajaniu alarmów wygrał oczywiście Polak, zajęło mu to 6 sek., po czym z miejsca znalazł zatrudnienie w Mercedesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W124 w E-klasie i silnikiem 3.2 ma standardowo bak o poj. 70 litrów. Jeśli masz 90 to już jakiś ekstrawypas i powinien wyjść po VIN'ie, albo rzeźba np. z C126 (nie wiem czy by wszedł...).

Edytowane przez Mor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ujezdzaniu kilku aut tej marki wkoncu przyszedl czas i na mnie i tak droga kupna stalem sie wlascicielem bordowego w124 ( juz e klasa) z 93r. Silnik to dieslowska trzyseta :), przelotu ma 450 tys ale przynajmniej wiem ze nie skrecony :P

aha oczywiscie nie coupeja , ani kombi ( chociaz o maly wlos:P) tylko sedan.

Edytowane przez Przemek PbS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze i tu jest sporo milosnikow gwiazdek :biggrin: Aktualnie posiadam S210 E290TD Avantgarde manual '97 z chipem 165KM i 370Nm oraz W202 C250 Diesel 20V Elegance w automacie '94, wczesniej byla C124 230CE '89, pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze i tu jest sporo milosnikow gwiazdek :biggrin: Aktualnie posiadam S210 E290TD Avantgarde manual '97 z chipem 165KM i 370Nm oraz W202 C250 Diesel 20V Elegance w automacie '94, wczesniej byla C124 230CE '89, pozdrawiam :buttrock:

 

 

A co to za model S210 :icon_eek:

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...