Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten sam problem co wybrać ze szczękowców i miałem okazję w każdym pojeździć - testowałem

 

Schubertha C2 i C3 - one są najlepsze - no ale cena 1850 pln za C3 jest dość duża,

 

Shark Evoline - cena 1100 ale niestety bardzo glośny i delikatna budowa szczęki mnie odstraszyła - poza tym szczęka zaczeła rysować kask. - podwiewało pod brodę ( nie było oslony bo jej nie ma )

 

Shoei Multitec - cena 1600 - brak blendy - zamiast blendy jest półcieniowana szybka - brak blendy go zdeklasowal

 

Nolan N103 Matrix - cena 1100 pln i ten kupiłem i jestem zadowolony - ma blendę ( nie opadającą - poprawili ten defakt ) , pinlooka ( podwójna szybka nieparująca ) , osłonę pod brodą , nie jest cichy jak schuberth ale jest za te pieniądze najlepszym wyborem - mogę polecić - czarny mat kupi się już za 950 pln.

Bardzo dobra wentylacja, możliwość dokupienia za 800 pln zestawu BT do rozmów z innym kaskiem , tel itd

 

Patrzyłem jeszcze Caberga Justissimo i Kendę czy Kondę - ale nie mialem ich na glowie podczas jazdy więc nie mogę nic powiedzieć natomiast jakość wykonania w porównaniu z Nolanem była o wiele gorsza i tylko to je zdyskwalifikowało.

 

Wybor Nolan - jeżdżę w nim już jakiś czas i jestem cały czas zadowolony - przedewszystkim jest wyprodukowany w 100 % w europie, czego niemożna powiedzieć o innych kaskach na rynku.

 

 

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku śmigam w N103 Nolana.

Na plus wygoda, mechanizm otwierania szczęki działa perfekt, tak samo obsługa wszelkich wentylacji, blendy oraz samej szybki bez zarzutu. Hałas w porównaniu do starszego N61 mniejszy. Generalnie większość i tak śmigam ze stoperami w uszach i dzięki temu jest bardziej niż poprawnie.

Na minus - są w nim takie gąbki wypełniające otwory wewnątrz kasku tłumiące hałas. Odkleił się od nich bardzo szybko materiał je pokrywający czego gwarancja nie obejmowała jak się okazało. Poza tym pod pinlock zaczęła dostawać się para no i pinlock dość mocno porysował mi szybkę.

Podsumowując mogę dać ocenę 4+.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tez jestem na etapie kupna kasku, zdecydowałem się na szczękowy i mam spory dylemat. Zastanawiam się nad kaskami: Caberg Sintesi bądź Nolan N103. A może jakieś inne propozycje? mój budżet, który planuje przeznaczyć to ok 1200-1300 pln... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tez jestem na etapie kupna kasku, zdecydowałem się na szczękowy i mam spory dylemat. Zastanawiam się nad kaskami: Caberg Sintesi bądź Nolan N103. A może jakieś inne propozycje? mój budżet, który planuje przeznaczyć to ok 1200-1300 pln... pozdrawiam

 

Kaki porównywalne zarówno cenowo jak i technicznie:

 

W cabergu na minus ( jak dla mnie ) jest opuszczanie blendy ( z tyłu na kasku ) w Nolanie z boku

W Cabergu jest szyba pokryta powloką zapobiegającą parowaniu dla mnie minus bo przy 7 stopniach zaparowala szybka - w Nolanie nie zaparowała - jest pinlook

Na Plus Caberga jest bokada szczęki w górnej pozycji - aby zamknąć szczękę trzeba ją pociągnąć do góry - sama nie spadnie pod wpływem ruchu glowy

Wentylacja porównywalnie, cena porównywalnie - pozostaje jeszcze gust - noland ma dużo lini soft, Caberg jest bardziej pocięty ostrymi krawędziami i to też się odbija w cichości - Caberg trochę bardziej szumi i pogwizduje od Nolana ale to moje subiektywne odczucie. Dodatkowo powiem że w Cabergu przy zamkniętej szybce przy prędkości 140 - 160 wiatr smyrał po oczach co było mało komfortowe - leciały łzy. W Nolanie też nie było idealnie ale nie było dyskomfortu wiatru w oczach.

 

Zaletą dużą Nolana jest kolorystyka bardzo szeroka - Caberg ma tylko 3 kolory biały, srebrny i czarny

 

Mam nadzieję że pomoglem

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja- kupiłam niedawko kask SV55 - rozmiar S. Gdy przyszedł okazało się że jest ogromy - tzn dopasowany do głowy, jednak skorupa jest gigantyczna!!!! :) Czy są szczekowce z mniejszą skorupą ?? bo ta jest nieomal szerokości moich ramion i wyglądam w tym komicznie.

 

Szukam czegoś szczękowego w cenie około 800 pln. Jeśli przychodzą wam do głowy jakieś modele, podzielcie się info.

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś szczękowego w cenie około 800 pln. Jeśli przychodzą wam do głowy jakieś modele, podzielcie się info.

W Motosprzęcie jest wyprzedaż N103 w całkiem fajnej cenie

http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...e&id=215&page=3

pzdr.

 

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja- kupiłam niedawko kask SV55 - rozmiar S. Gdy przyszedł okazało się że jest ogromy - tzn dopasowany do głowy, jednak skorupa jest gigantyczna!!!! :) Czy są szczekowce z mniejszą skorupą ?? bo ta jest nieomal szerokości moich ramion i wyglądam w tym komicznie.

 

Szukam czegoś szczękowego w cenie około 800 pln. Jeśli przychodzą wam do głowy jakieś modele, podzielcie się info.

Dzięki.

 

Czy mniejsze skorupy od SV55? to należałoby porównać z kaskami innych marek. Wiem natomiast, że Schubert produkuje skorupy w dwóch wielkościach- mniejsza dla rozm. XS-L i większa dla XL-XXL. Ale nie mam pewności, że ta mniejsza skorupa będzie rzeczywiście zauważalnie mniejsza od Airoha.

 

Przy okazji jako ciekawostkę dodam, że z integralnych UVEX ma w swojej ofercie zgrabne skorupy dedykowane jeźdźcom drobniejszej postury. Widziałam je w sprzedaży na MWB w Łodzi.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motosprzęcie jest wyprzedaż N103 w całkiem fajnej cenie

http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...e&id=215&page=3

pzdr.

Upsss cena faktycznie pojechana, ja za swojego dałem 299 € a tu w Polsce niespodzianka - miałbym w kieszeni gdyby jeszcze były rozmiary i normalne kolory - czytaj czarne. Niestety mają promocję podobnie jak w Louisie dobre ceny na kaski w nietypowych rozmiarach i kolorach. No i jeszcze uwaga na rozmiarówkę L w Nolanie to jest takie dużżżżżżżżżżżżże L, jak ktoś miał L w Cabergu to w Nolanie musi mieć M

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaki porównywalne zarówno cenowo jak i technicznie:

 

W cabergu na minus ( jak dla mnie ) jest opuszczanie blendy ( z tyłu na kasku ) w Nolanie z boku

W Cabergu jest szyba pokryta powloką zapobiegającą parowaniu dla mnie minus bo przy 7 stopniach zaparowala szybka - w Nolanie nie zaparowała - jest pinlook

Na Plus Caberga jest bokada szczęki w górnej pozycji - aby zamknąć szczękę trzeba ją pociągnąć do góry - sama nie spadnie pod wpływem ruchu glowy

Wentylacja porównywalnie, cena porównywalnie - pozostaje jeszcze gust - noland ma dużo lini soft, Caberg jest bardziej pocięty ostrymi krawędziami i to też się odbija w cichości - Caberg trochę bardziej szumi i pogwizduje od Nolana ale to moje subiektywne odczucie. Dodatkowo powiem że w Cabergu przy zamkniętej szybce przy prędkości 140 - 160 wiatr smyrał po oczach co było mało komfortowe - leciały łzy. W Nolanie też nie było idealnie ale nie było dyskomfortu wiatru w oczach.

 

Zaletą dużą Nolana jest kolorystyka bardzo szeroka - Caberg ma tylko 3 kolory biały, srebrny i czarny

 

Mam nadzieję że pomoglem

 

 

dziękuję za pomoc... zdecydowałem się jednak na zupełnie inne kaski niż planowałem... zostałem szczęśliwym posiadaczem shoei multitec i xr 1100 pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motosprzet faktycznie ma niezla promocje, szkoda tylko ze bardzo juz ograniczona rozmiarowka. Przy kupnie N103 trzeba pamietac, ze w wersji special nie ma w standardzie pinloka. Mozna za to go dokupic i jest to lepsze rozwiazanie bo ten dokupiony jest na delikatnej uszczelce z silikonu dzieki czemu nie rysuje szybki. Sprawdzone osobiscie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie mam dylemat. Podczas wypadku lekko uszkodziłem swojego caberga JESTISSIMOTO GT. Dokładnie to jest lekko przytarty i to na wymiennym bocznym panelu. Jeśli się uda wziąć za niego kasę to nie wiem co robić. Mogę kupić nolana n 103, lub myślałem o zostaniu przy obecnej marce. Swojego mam od trzech lat. Jestem bardzo zadowolony, choć nie oszczędzałem go. Przyznam się ze tylko raz się uszkodził. Był to suwak od blendy. Koszt 5 zł a wymiana w 2 minuty. Teraz miałem glebę i nic mu nie jest, a ja recytowałem pesel z pamięci. Znaczy się twardy jest. A może jest jakiś inny szczękowiec do 1200 zł który polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie mam dylemat. Podczas wypadku lekko uszkodziłem swojego caberga JESTISSIMOTO GT. Dokładnie to jest lekko przytarty i to na wymiennym bocznym panelu. Jeśli się uda wziąć za niego kasę to nie wiem co robić. Mogę kupić nolana n 103, lub myślałem o zostaniu przy obecnej marce. Swojego mam od trzech lat. Jestem bardzo zadowolony, choć nie oszczędzałem go. Przyznam się ze tylko raz się uszkodził. Był to suwak od blendy. Koszt 5 zł a wymiana w 2 minuty. Teraz miałem glebę i nic mu nie jest, a ja recytowałem pesel z pamięci. Znaczy się twardy jest. A może jest jakiś inny szczękowiec do 1200 zł który polecacie?

 

A na Nolana n90 patrzyłeś ?? Ma całkiem niezłe opinie, a i kilka złotówek w kieszeni zostanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...