Skocz do zawartości

Nowe sygnalizacje świetlne


MadMax997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie słyszałem, że mają powstawać nowe sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach w Wawce. Jakiś mądry ludek z Zarządu Dróg Miejskich wypowiadał się, że to najnowsza generacja i takie pie..ły. Powiedział też, że będzie to sygnalizacja z tzw "pętlą" czyli czujnikiem wykrywającym zbliżające się pojazdy. Z tego co byłem kiedyś w Poznaniu to tamtejsza sygnalizacja nie wykrywa motocykli i trzeba "ciąć" na czerwonym.

Czy u nas też tak będzie?? Ktoś coś wie na ten temat?

 

P.S.

Poczułem się w tym momencie jak użytkownik drogi 2 kategorii a może nawet kategorii 0

skoro mojej obecności motocyklem na drodze nie bierze się pod uwagę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co dramatyzować. Moim zdnaiem to bardziej kwestia montażu pętli. W Poznaniu coś nie hula, ale to z opinii wiem, w swidnicy gdzie mieszkałem, też coś było nie halo na jendym skrzyżowaniu, bo nie mogłem skecić w lewo, cąły czas czerwone. W Kaliszu jest, i działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, nawet w mojej malej miescince jest sygnalizator z petla i dziala bez problemu nawet na skuterowcow.

Wydaje mi sie ze to jest calkiem niezle rozwiazanie jesli z droga bardzo uczeszczana krzyzuje sie droga o malym ruchu.

Edytowane przez Qler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jest tego od cholery i wykrywa to motocykle bez problemu. Niektóre czasem nawalają, ale na nich to nawet spore auto osobowe nie robi wrażenia.

Jak nie działa, to trzeba podjechać trochę do przodu/tyłu - zwykle zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety musze stwierdzic ze w Czestochowie (np. skrzyzowanie Rocha a Wreczycka) jakos to nie dziala jak wracam samochodem w nocy to spoko zmienia sie od razu a jak motocyklem - trzeba walic na czerwonym , ale jak ktos juz stwierdzil kwestia wyregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w łodzi też tego pełno, mam znajomego co do pracy pocina skuterem i jak go nie wykrywa to zgłasza to do zarządu dróg i powtarza telefony aż do czasu kiedy przeregulują to dziadostwo :notworthy: W sumie nadgorliwiec, ale gdyby każdy z nas by tak dzwonił to może po jakimś czasie od razu by montowali normalną sygnalizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz... mieszkam aktualnie w poznaniu i powiem Wam jedno... jezeli zrobia u Was ronda gdzie na jednym jest 8 (slownie siem) sygnalizatorow to wspolczuje.

 

Przypuszczam ze jest to mozliwe jak kolo Decydenta bedzie mial firme montujaca sygnalizatory.

 

Przyklady - prosze bardzo - rondo Staroleka...

 

pozdro...

 

 

g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Ursynowie na nowych skrzyzowaniach jest ostatnio modna sygnalizacja bezkolizyjna, tzn. jazda w lewo i na wprost jest rozdzielana, sygnalizacja na przejsciach tez jest w jakis pokretny sposob kontrolowana.

 

Zreszta nawet ... czy to pomoze, skoro i tak matoly w puszkach laduja sie na czerwonym lub zoltym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha przed oczami mam skrzyzowanie 3 w nocy moto postawione na pasie .. czerwone swiatło ... i motocykliste siedzącego na krawezniku z telefonem czekajacego na puszke :biggrin: albo skaczacego i machajacego po pasie zeby go zauwazono ze dojechał ... :) jak to nie dziala na moto to wspołczuje rowerzystą :icon_razz: pozdro ;-) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bywam w Poznaniu dosc czesto (zeby nie powiedziec, ze codziennie) i wlasciwie tylko jedno skrzyzowanie, ktore znam nie wykrylo mojego motocykla... i to tylko raz jak jeszcze mialem CBR, wiec nie wiem po co sie tak goraczkowac? Problemem jest to, ze jak pojazdy poruszaja sie ze spora odlegloscia pomiedzy nimi, to swiatla co chwile robia sie czerwone, a potem przeskakuja na zielone i to rzeczywiscie potrafi troche wk**rwic, bo traci sie plynnosc jazdy, ale jak jedziesz okolo 5-6 metrow za poprzedzajacym cie pojazdem to nie ma problemu :notworthy:

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...