Skocz do zawartości

Dozwonik czy Mieszanka ?


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w instrukcji obslugi do ETZ pisali coby w okresie docierania i po dotarciu robic stala mieszanke 1:50

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej DT'ce uzywalem dozownika (moto byl z 1990r. wiec troche juz przeszedl) i nic sie nie zepsulo z jego powodu. To zalezy jak kto woli ale sadze ze mieszanka mimo wszystko jest pewniejsza przynajmniej jak jezdzisz w zmiennych warunkach ;) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO zatarciu DT 50 z powodu uszkodzonego dozownika mieszałem sam:) a pozatym zrobiłem KIT na 70 to mieszałem sam:) i tak tez panowie proponuje robic:) czasami sie linki podwieszaja i dozownik zawiedzie:(a szkoda zatrzec przez taka głupote no nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 1:35 :) moto nie dymi ani sie nie zalewa i nie nie żyga z wydechu :)

1:50 chyba do simsonka i DT i MTX itp itd :biggrin: bo własnie tyle lałem w MTX i to w zupełnośći wystarczało bo jak miał wiecej to zygał.

Ja z koleji mam zasade ze lekki nadmiar oleju nigdy (no chyba ze w skrajnych przypadkach) nie zaszkodzi ;)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 1:35 :) moto nie dymi ani sie nie zalewa i nie nie żyga z wydechu :biggrin:

1:50 chyba do simsonka i DT i MTX itp itd :bigrazz: bo własnie tyle lałem w MTX i to w zupełnośći wystarczało bo jak miał wiecej to zygał.

Ja z koleji mam zasade ze lekki nadmiar oleju nigdy (no chyba ze w skrajnych przypadkach) nie zaszkodzi :)

Jak smigałem jawką to mi kumpel kiedys udzielił rady

"no to mieszasz olej z benzyną tylko wiecej benzyny, jak kopci to dolewasz benzynki jak strasznie się grzeje to troszke oleju"

I baaa tak się jeździło i źle nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje 1:35 :biggrin: moto nie dymi ani sie nie zalewa i nie nie żyga z wydechu :bigrazz:

1:50 chyba do simsonka i DT i MTX itp itd :D bo własnie tyle lałem w MTX i to w zupełnośći wystarczało bo jak miał wiecej to zygał.

Ja z koleji mam zasade ze lekki nadmiar oleju nigdy (no chyba ze w skrajnych przypadkach) nie zaszkodzi :bigrazz:

 

No i dlatego leję 1:40 a nie 1:50 jak kiedyś, bo mimo że ja osobiście nie widzę znaczącej różnicy w grzaniu ani w dymieniu (jak już wcześniej pisałem jest ganz egal) to sobie pomyslałem że lanie troszkę więcej oleju niż przedtem na pewno nie zaszkodzi.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie 1:50 i jeszcze kopci.jak zrobie np 1:40 to przeciez bedzie jeszcze bardziej kopcil. To jaka robic??

Kopcić będzie zawsze, poprostu tak 2t mają. Ja w exc jak zrobie 1:30 to kopci tak samo jak zrobie 1:50. Różnicy żadnej. Także rób cały czas tak jak robisz, czyli 1:50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopcić będzie zawsze, poprostu tak 2t mają. Ja w exc jak zrobie 1:30 to kopci tak samo jak zrobie 1:50. Różnicy żadnej. Także rób cały czas tak jak robisz, czyli 1:50.

Jak będziesz używać dobregoi oleju to nawet przy 1:25 nie będzie kopcił. np R2 praktycznie nie zostawia dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam dozownik zostawiłem, ale przynajmniej raz w miesiącu doniego zaglądam coby zobaczyć czy wsio OK (przydaje się on szczególnie gdy wyskoczy się na dłuuuższy maraton - nie trzeba tachać ze sobą butli z olejem do zrobienia mieszanki).

Pozatym do baku też zawsze oleju troszeczkę dolewam - tak dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry jak kogos urazilem moja wypowiedzia ... ale sporo osob jest tego samego zdania co ja :icon_mrgreen:

W roznych maszynach robi sie rozna mieszanka .. i niech bedzie :D

Ja leje tyle co jest dane do poszczegolnego motorka ... np na korku od simsona pisze 1:50 ;) Na mz tez tak pisze (niepamietam jaka pojemnosc bo to bylo dawno)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...