Skocz do zawartości

Wymieniłem olej na syntetyk...


cezsek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj odebrałem moją Viagrę (535) z serwisu. Dałem na przegląd i do regulacji po zakupie. Moto po przebiegu 35 tys. km. Nie wiem jaki był olej wcześniej, a w serwisie zalali silnik syntetykiem Mobil 15W50 bez porozumienia ze mną (zorientowałem się dopiero po przyjeździe do domu jak spojrzałem w książkę serwisową).

Niby przebieg nie jest duży, ale trochę mnie to męczy...

Jak myślicie, zaszkodzi ten syntetyk, czy nie?

Zmieniać na mineralny, czy jeździć?

Pomóżcie.

Pozdrawiam.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś róznice w pracy silnika/skrzyni??

Skrzynia jakby odrobinę głośniejsza. Ale silnik chodzi równiej i żwawiej.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był to olej przeznaczony do motocykli, to nic złego się nie stało dla silnika. Odczuła to tylko kieszeń.

W wypadku wlania typowego oleju do samochodów, to zacznie się ślizgać sprzęgło. Myślę że jeśli to był serwis nastawiony na motocykle pomyłki nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W wypadku wlania typowego oleju do samochodów, to zacznie się ślizgać sprzęgło. ..

 

Tobie się zaczęło czy słyszałeś od kogoś kto słyszał że komuś się zaczęło?? :biggrin:

 

Jezdzę i jezdzę na tym samochodowym w różnych motocyklach od 50 do ponad 100 KM i nigdy sprzęgło się nie ślizgało na żadnym poza Castrolem Act Evo - akurat motocyklowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie - jak został wlany syntetyk to nic się nie powinno stać. Bo niby dlaczego ?? Nagary itp ?? Jak wcześniej motocykl był dobrze serwisowany to nie ma nagarów, więc o czym tu mowa. Moja Honda ma ponad 60 tys. km i przy nastepnej wymianie dostanie olej w 100% syntetyczny.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - dobra. Jak byłoby wszystko jedno to lelibyśmy kujawski i byłoby OK. Myślę że jeżeli producent pisze, że dany olej jest przeznaczony do silników ze zblokowaną skrzynią biegów i sprzęgłem to jest właśnie do tego przeznaczony. W olejach silnikowych jednakowa jest tylko "baza" reszta do dodatki. I w tym jest sęk. Pomijam sferę marketingową. A tak poważnie czy pamięta ktoś SELEKTOR +. To też był olej silnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, no dobra. czyli jeśli wyjmę swój silnik od 26 letniej hondy, rozbiorę go na nawałki, umyję w myjce ultradzwiękowej i złorzę spowrotem, to mogę zalewać syntetyczny?????

 

Ja swojej 36 letniej BSA myc nie zamierzam przed wlaniem syntetyka, dlaczego ty mialbys myc Honde ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...