Skocz do zawartości

Zbroje, zbroja do jazdy w lecie, gorąco


Rekomendowane odpowiedzi

Albo w t shircie i adidaskach bedzie trzeba :bigrazz::D

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej zbroii (Utika) do jazdy po mieście.

- jesli chodzi o pocenie się to tylko w okolicach pasa - gdzie nie ma siatki tylko szerokie rzepy,

- bezpieczeństwo - odpukac (tfu, tfu) nie musiałem jeszcze tego sprawdzać, ale znajomy zaliczył szlifa (nie wiem przy jakiej prędkosci) i nic mu się nie stało - zbroja też przetrwała.

 

Polecam na takie upalne dni jakie mamy ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kurtkę Utika .Cała z siatki ,wstawki skórzane na barkach ,łokciach,wzmocnienia,podpinka.Jak sie odepnie podpinkę to jest przewiewna jak ta zbroja o której mowa wyżej :D .Sam mam taką i jest super.Nazwy tej kurtki jako takiej nie ma ,ale w InterMotors szukajcie pod nr 987555-75550-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jeszcze jezdzil w tej zbroji? Bo szczerze mowiac to nic mi nie daja porady kogos kto ja raz przymierzyl i juz wie o niej wszystko. Tak jak mowilem chodzi mi o dojazdy do pracy w ruchu miejskim, wydaje mi sie, ze przy szlifie napewno taka zbroja powinna zadzialac...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bezpieczniej niz w t shircie, ja po prostu nie wiem czy dlugo jescze wytrzymam w mojej tekstylnej kurtce retbike'a w ktorej mimo otwartych wywietrznikow i rozpietego suwaka caly plyne...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bezpieczniej niz w t shircie, ja po prostu nie wiem czy dlugo jescze wytrzymam w mojej tekstylnej kurtce retbike'a w ktorej mimo otwartych wywietrznikow i rozpietego suwaka caly plyne...

 

Heh , Staaaaaary , ja jeszcze kurtałe ret bike`a wytrzymam ale na spodnie tej firmy nie ma mocnych wiosną/latem ... Próbowałeś?? Ja próbowałem na VFR nawet , gdzie krok jest jeszcze dodatkowo ogrzewany przez 2 cyl. ... Rzeźnia poprostu , mam nadzieje , ze na przyszły sezon ret bike juz nie bedzie (spodni na bank nie bedzie...) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh moje spodnie retbika się popruły i wymieniłem na modekę - jest ok - membrana kurtki niestety przykleja się do mnie - tak się zastanawiałem przez chwilę nad utiką ale chyba w przyszłym sezonie kupię długą kutrkę modeki na zimne dni i jakąś lekką kurtkę typu mesh na lato - jak finanse nie pozwolą to retbike zostanie na te zimniejsze dni :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie poprawila pogoda to nie myslalem nawet by zalozyc tych spodni, nie jestem masochista :cool:

Na lato mam jeansy hein gericke z ochraniaczami... :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jeszcze jezdzil w tej zbroji? Bo szczerze mowiac to nic mi nie daja porady kogos kto ja raz przymierzyl i juz wie o niej wszystko. Tak jak mowilem chodzi mi o dojazdy do pracy w ruchu miejskim, wydaje mi sie, ze przy szlifie napewno taka zbroja powinna zadzialac...

 

 

Foks czy to koniecznie musi byc "ta" zbroja ? Owszem zawsze / z regoly lepsza firma ma lepszy produkt. To raczej nie gra roli czy tej firmy czy innej. Grunt, ze w takowej bedziesz jezdzil a pocic bedziesz sie zawsze mniej niz w jakiejs kurtce.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad zakupem takiej zbroi (jednak ktoś wyżej sugerował, że nadaje się ona raczej do jazdy w terenie, a nie po asfalcie - czy aby na pewno? :) ). Póki co w upalne dni najczęściej śmigam do roboty skuterem - w samej kamizelce skórzanej, a gdy jadę motocyklem, to zakładam skórzaną kurtkę (pocę się w niej mniej niż w tekstylnej; poza tym pod kurtkę zawsze można założyć koszulkę termoaktywną, a wtedy jeździ się naprawdę komfortowo).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie polecam UTIKI. Nawet w zimniejsze dni cale plecy miałem mokre po niej. . Jak się jedzie wiadomo jest ok ale chwila w korku na światłach i goorąco. I ta siatka dośc kiepskawej jakosci. Posiadam teraz texta utiki i jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie polecam UTIKI. Nawet w zimniejsze dni cale plecy miałem mokre po niej. . Jak się jedzie wiadomo jest ok ale chwila w korku na światłach i goorąco. I ta siatka dośc kiepskawej jakosci. Posiadam teraz texta utiki i jest o niebo lepiej.

 

Plecy mam zawsze mokre bo na nich mam protektor kregoslupa czyli zolwia - zawsze bedzie sie wiec w tym wypadku czlowiek pocil.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy po mieście (i nie tylko) polecam wdzianko EVS http://www.evs-sports.com/products/product...s.asp?prodID=28 , latam w nim już drugi sezon (na razie bez gleb na asfalcie) i powiem wam tylko, że kolega, który wcześniej zakupił Utilkę - po jednej przymiarce, opchnął ją czym prędzej na Allegro, dołożył 100zł i kupił Ballistica :buttrock: .

 

Jeśli chodzi o kompromis między przewiewnością i podstawową ochroną - od 2 tygodni jeżdżę w tym: http://www.scott.pl/product.php?UID=452 (oczywiście w kolorze czarnym) i jak dotad jestem bardzo zadowolony, zastanawiam się tylko nad trwałością takich gloves-ów - ale to okaże sie za parę miesięcy ...

 

Pozdrawiam,

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...