Skocz do zawartości

Spalanie CBR 600 f3 '98 rok + pusty wydech


Andre-20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam cbr f3 600 z '98 roku i spala mi srednio 7 litrów Pb95, mam załozony pusty komin micron'a, zastanawia mnie tylko delikatny czarny dymek gdy na jałowym przykrece obroty na maxa, z tego co wyczytałem i wywnioskowałem ten dymek jest wynikiem zbyt bogatej mieszanki. Czy ktos to potwierdzi?? Ile wam spalaja maszyny i jakie macie doswiadczenia z pustymi kominami??

 

Pozdro Andre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagra F2 z 91r, sprowadzona z Niemiec i tam po serwisie, przebieg 45Tkm potrafi zejść poniżej 5l a przy dość dynamicznej jeździe pali 6l!!!! PB95... :lalag:

 

Ja to bym nie sluchal takich przechwalek. Wszyscy maja tendencje do zanizania spalania, zeby sobie humor poprawic :)

 

Ja jak dynamicznie jade i staram sie utrzymywac w trasie 160 - 180 kmh to mi spala 7 litrow, a czasem i ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym nie sluchal takich przechwalek. Wszyscy maja tendencje do zanizania spalania, zeby sobie humor poprawic :lalag:

 

Ja jak dynamicznie jade i staram sie utrzymywac w trasie 160 - 180 kmh to mi spala 7 litrow, a czasem i ponad.

 

To tyle co mój bandit przy tych prędkościach :) a straszyli że one dużo palą...

 

R6 w pogoni za GSXRem i B12 w trasie brała 8-9/100 a nasze 7-7,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne... Ja jutro będę zakładał przelotowy komin, ale na razie mi tez pali spoko 6,5-7. Normalka i należy sie przyzwyczaić ze te maszyny musza tyle palić! (Przy czym ja nie kupiłem cbr żeby nią jeździć 90 czy 110 tylko "troszkę" szybciej... pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tyle co mój bandit przy tych prędkościach :) a straszyli że one dużo palą...

 

R6 w pogoni za GSXRem i B12 w trasie brała 8-9/100 a nasze 7-7,5 :)

 

 

Jak lecialem za BeeMka K1200S non stop ponad 200 i ciagle wachlowanie biegami, to tez mi spalil ponad 8 :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za wypowiedzi, ja swojej cbr-y nie załuje wkońcu została stworzona jako motor do sportowej jazdy. Zastanawiało mnie takie spalanie, czyli ok 7 litrów bo kumpla gsx-r 600 na tej samej trasie spalił troszke ponizej 6 l. Ale cóz takie to są "komary" potrzebuja dużo pić hehe. Jesli ktos ma jakies ciekawe spostrzezenia na ten temat to niech sie pochwali, no i czy warto oddac moto po sezonie do regulacji?? czy ktos wie coś na temat serwisu Hondy we Wrocławiu na ul. Rakowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o same predkosci, ostatnio przeprowadzilem maly tescik :) Jezdzilem mniej wiecej z tymi samymi predkosciami, co zawsze, tylko dosc czesto wysoko krecilem, prawie do konca obrotomierza (m. in. sprawdzalem ile pojdzie na poszczegolnych biegach :icon_rolleyes: ). Spalanie wyszlo mi 7,8l/100km, gdzie zazwyczaj wynosi ono 6-6,5l/100km. Zawsze zmieniam biegi w granicach max momentu/mocy czyli ok 12k rpm. Odciecie mam przy 15,5k rpm. Ofkz chodzi glownie o trase + troche jazdy po miescie, albo raczej wsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania F2-ki szwagra to powaga. Byliśmy na zlocie i tam na miejscu przelecieliśmy 200km. Na prostych non stop pod 200, troche dynamicznej jazdy, troche średniej ale generalnie dość ostro. I na stacji znowu zalał do pełna i weszło mu prawie 12l!! brakowało niecałe 0,4l :icon_rolleyes: Tak, że nie wiem. Ekonomiczna bestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam wrażenie że strasznie duzo te Wasze sprzeciory biorą. Raz z kumplem polecielismy w trase ok 200 km, jechalismy po polskich drogach ok, 160-170 km/h. On Cbr 600 f4 ja Cbr900 rr, jemy wyszło 4,9l/100 a mi 5,2l/100. Wiem że jemu pali jak wstawia w pedzel ok 5,5-6,0 max. Moto ma z 2000 roku, moja cbr-ka z 1998r. Ja jak swojej troche wstawie to pociagnie 6,0-6,5 l/100. Oczywiscie w trasie, nie mówie o lataniu na gumie po lotnisku.

Pozdro...

 

 

Cześć

mam wrażenie że strasznie duzo te Wasze sprzeciory biorą. Raz z kumplem polecielismy w trase ok 200 km, jechalismy po polskich drogach ok, 160-170 km/h. On Cbr 600 f4 ja Cbr900 rr, jemy wyszło 4,9l/100 a mi 5,2l/100. Wiem że jemu pali jak wstawia w pedzel ok 5,5-6,0 max. Moto ma z 2000 roku, moja cbr-ka z 1998r. Ja jak swojej troche wstawie to pociagnie 6,0-6,5 l/100. Oczywiscie w trasie, nie mówie o lataniu na gumie po lotnisku.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj CBR 900 i tak mało pali ? Nie wierze, tyle to moje 50 cc pali, a ojca Bandita 1200 jak przycisne to spalanie wychodzi 8 litrów, a ojciec nim nie szaleje za bardzo, znaczy sie jezdzi jak dieslem, to mu wychodzi równe 6. hmmm :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lecialem za BeeMka K1200S non stop ponad 200 i ciagle wachlowanie biegami, to tez mi spalil ponad 8 :icon_mrgreen:

To bejcą można tyle ładować żeby cebrą gonić?!?!

Kutfa a mi sie jakoś do tej pory nie chciało uwierzyć w tą giermańska technike :icon_mrgreen:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...