Skocz do zawartości

Ile wytrzymał Wasz łańcuch?


Rekomendowane odpowiedzi

łooo 37 tys. jestem ciekawy jak wygląda ten łańcuch nie chodzi mi o wygląd zewnętrzny tylko jak jest wyciągnięty pewnie zębatki już też nie przypominają tego co powinny...

 

ja zrobiłem na swoim 7 tys ale jak gs kupiłem to już był dość mocno wylatany teraz zaszalałem i mam nowy zestaw... did x- ringowy i zębatki JT :clap: ciekawe ile na tym przejadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej SV'ce od nowości jest 18 tys km i łańcuch DID'a, zębatki w stanie bardzo dobrym a naciąg jeszcze nie sięgnął połowy. Myślę że to zasługa regularnej konserwacji (czyszczenie naftą świetlną i smarowanie sprayem). Poza tym nie jestem przewrażliwiony na punkcie naciągu - do tej pory naciągałem go tylko 2 razy i widać dobrze mu to służy, zwis około 3 cm. Wbrew pozorom i częściej się go naciąga tym szybciej się rozciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

jak się już licytujemy przebiegami, to i ja się pochwalę "doświadczeniem" mojego łańcuszka. na moim moto łańcuch lata od 28 tys. km. na przyszły sezon muszę się z nim niestety pożegnać. niestety dlatego, bo wymiana układu to nie jest takia żecz. coby ukoić jego męki smaruje go dokładnie i "czóle".

tak apropo. mechanik powiedział mi, że musze go smarować NAWET co 40 km zważywszy na zaawansowany wiek. coś mnie się w to nie chce wierzyć. powinenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam RK przejecha lem juz 6500km odkad mam to moto,a ile wczesniej na tym lancuchu to nie wiem .jest do dyspozycji jeszcze prawie pelen zakres regulacji naciagu.sladow jakiegokolwiek zuzycia nie stwierdzilem na razie.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio przejeżdżam na jednym zestawie napędowym ok. 20.000 km (trochę ponad). Rekord wyniósł jakieś 25.000, ale łańcuch był już wyciągnięty niczym guma od majtek.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie: łańcuch RK x-ring, zębatki JT, ok. 8000 km przebiegu i nie ma śladów zużycia. Od założenia nie dotykałem regulacji, bo nie było potrzeby. Konserwuję tylko naftą a jak aura jest deszczowa to po nafcie przecieram szmatą lekko zwilżoną olejem silnikowym, żeby zabezpieczyć go przed korozją. Zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :clap:

Pozdrawiam.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba was przebiję. Jestem niemal pewien że mam oryginalny łańcych ponieważ moto kupiłem gdy miało 10 000 mil (czyli ok. 16 000km) - raczej niezmienia się fabrycznego łańcycha przy takim przebiegu. Od tego czasu nawinąłem trochę (głównie po mieście) i obecnie mam 27 600mil (czyli ok. 44 000km!!!)

Sam nie mogę w to uwierzyć i już od dłuższego czasu mam kasę na nowy, ale ten stary jest dopiero w połowie regulacji.

Edytowane przez W-max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

A używał ktoś takich automatów do smarowania łańcucha jak Scottoil? Czytam o tym i bardzo mi się ten pomysł podoba. Jakieś opinie?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi którzy jakość i długość eksploatacji uzależniają od jakości łańcucha, zapominając o dobrych zębatkach. Nawet D.i.D zwm2 na marnych(czytaj "niepracyzyjnie wykonanych") zębatkach szybko zakończy swój żywot. :icon_razz: . Konkluzja: :icon_question: zębatki sunstar :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...