Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgło nie jest metalowe a ceramizer nie modyfikuje oleju, więc można, po za tym producent ma w ofercie produkt dedykowany do motocykli( przypuszczam że ten sam szajs tylko w innym pudełku).

W necie jest sporo opinii na ten temat, krytycznych też, ale tam ludzie oczekiwali remontu silnika.

Zawsze byłem sceptyczny do wszelkich dodatków do silników, ale też nigdy ich nie stosowałem, tu sie skusiłem i fajnie to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

 

Czy ktoś wie, jaki powinien być poziom paliwa w komorach pływakowych? Mam rozebrane gaźniki, bo wymieniam zaworki iglicowe i chciałbym wrócić do fabrycznych ustawień pływaków. Piszę fabrycznych ustawień, ponieważ kiedyś zmieniłem poziom w komorze jednego gaźnika poprzez podgięcie pływaka. Mam serwisówkę, ale nie mogę znaleźć żadnej potrzebnej mi informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś kombinował z dodatkową tarczą hamulcową do VF750? Wiem, że w 1100 są dwie tarcze, stąd pytanie czy można przełożyć widelec i koło z tysiączki?

 

Hamulce tej maszyny są zdecydowanie za słabe w stosunku do jej osiągów.

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś kombinował z dodatkową tarczą hamulcową do VF750? Wiem, że w 1100 są dwie tarcze, stąd pytanie czy można przełożyć widelec i koło z tysiączki?

 

Hamulce tej maszyny są zdecydowanie za słabe w stosunku do jej osiągów.

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Bartek

Dokładnie klamka jak guma od majtek dobija do manetki - spowalniacz

Ja już żałożyłem pompę od lokomotywy BKING przewód w oplocie Hella klocki Brembo i lekki awans ze spowalniacza na hamowanie

Ale mam jeszcze przejściówkę na zaciski 6 tłokowy od GSXR Srada - jeszcze nie testowany ale koledzy straszą wygięciem lag przy mocnym hamowaniu.

 

Sprzęgło nie jest metalowe a ceramizer nie modyfikuje oleju, więc można, po za tym producent ma w ofercie produkt dedykowany do motocykli( przypuszczam że ten sam szajs tylko w innym pudełku).

W necie jest sporo opinii na ten temat, krytycznych też, ale tam ludzie oczekiwali remontu silnika.

Zawsze byłem sceptyczny do wszelkich dodatków do silników, ale też nigdy ich nie stosowałem, tu sie skusiłem i fajnie to wyszło.

Kolego a przekładki w koszu sprzęgłowym to z czego są twoim zdaniem ?! Nie przypadkiem z metalu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Od około dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy VF 700 CH rocznik 1989, sprowadzony z USA. Motor w ogólnym bardo dobrym stanie. Trochę mi się nie podobała praca silnika i tu się okazało że popękały króćce i przepuszczają powietrze. I tu pokazał się problem bo nie mogę ustalić jakie zamówić żeby pasowały. Czy jest może na forum posiadacz tego modelu lub osoba która mogła by podesłać linka do odpowiednich króćców które będą pasowały. Będę również wdzięczny za informację jaki filtr oleju i powietrza będzie najlepszy do tego modelu. Niestety jedyne co mi się udało ustalić od poprzedniego właściciela to że lał ojej 15w50 fully synthetic. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Darek.

ps. Obecnie założona jest kierownica z harrley davidsona, dość duża i wysoka, przymierzam się również do zamiany, może od razu podzielicie się swoimi spostrzeżeniami jaką kierownice zakupić co by było ładnie i wygodnie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Adama M. Pisał we wcześniejszym gdzieś temacie o przeróbce smarowania w Magnie 750. Mam Magne z 97r. czy ta tez podlega pod taka przeróbkę? Jeżeli tak to proszę o info jak to zrobić. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.
Czy może ktoś polecić jakieś ciche wydechy do VF 750 z 82r. ? Jeżdżę teraz na dość popularnych chyba tłumikach akcesoryjnych, które są dla mnie za głośne. Chętnie się zamienię na coś cichego albo mile widziane podpowiedzi, co można tam dopasować. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Świstak 57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy może ktoś polecić jakieś ciche wydechy do VF 750 z 82r. ? Jeżdżę teraz na dość popularnych chyba tłumikach akcesoryjnych, które są dla mnie za głośne. Chętnie się zamienię na coś cichego albo mile widziane podpowiedzi, co można tam dopasować. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Mamy na forum speca od kominów.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/106189-tuning-ukladu-wydechowego/

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Pękła mi membrana w ciśnieniowym kraniku paliwa Honda VF 700 C z 1989 roku. Nie mogę nigdzie namierzyć takiego kranika lub zestawu naprawczego. Czy może ktoś posiada informację gdzie można kupić takie akcesoria, lub jakie pasują z innego modelu? A może ktoś posiada taki na sprzedaż? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Pytanie do znawców tematu. Posiadam super magne z 87r. I zastanawiam się czy nie dało by rady podpiąć wózek boczny? Rama wygląda na dość solidną, może trzeba by było gdzieś ja dodatkowo wzmocnić? Będzie to rozwiązanie chwilowe do momentu aż chłopcy podrosną i będą mogły jeździć jako pasażer na tylnym fotelu. Jeśli nawet by dało rady taki wózek zapiąć nie mam zamiaru jezdzic tym z dużymi prędkościami mysle max 80km/h. Jeśli ktoś zna ten temat (moze z innym motocyklem) proszę o pomoc ewentualnie jakieś rady jak za to się zabrac. Zaznacze ze w tym temacie przejrzałem chyba cały internet, najlepszym rozwiaraniem było by połączenie wahliwe ale wolał bym na sztywno tym bardziej że nie bede tym rozwijał dużych prędkości raczej będzie to służyć do spokojniej niedzielnej przejażdżki. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić wózek, podłączyć do moto. uzyskać w wydziale komunikacji zmianę ilości miejsc w moto, pozycja S.1 w dowodzie rej. do tego będzie potrzebne zaświadczenie z okręgówki.

 

Tak to wyglądało jakieś 5 lat temu, do tego wszyscy zdziwieni czego on od nas chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź​, pytam bardziej od strony technicznej jak sie zato zabrać? Czy trzeba jakoś dodatkowo wzmacniać rame w motocyklu? I jak to potem ustawić zeby jechało prosto? Kłaść motocykl w strone kosza czy kosz ustawic lekko w lewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam pytanie - czy ktoś dysponuje jakimś serwice manualem do Magny 500? Kopię w necie i nie mogę nic znaleźć, jedynie owners manual jest (i to do Sabry). Może ktoś ma w wersji książkowej i chce odsprzedać albo zeskanować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...