Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja szukam miski olejowej po wymianie oleju ...

No można i tak :biggrin:

Można Madzie do góry nogami i wylać którędy się wlało :biggrin: też się da

Ale po co :rolleyes: nie lepiej śrubką spustową :wink:

 

To coraz rzadsze maszyny.

 

W mojej jedyna awaria, która mi się przydarzyła, to była usterka regulatora i ugotowanie aku.

Poza tym to był cudowny sprzęt.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Też dokładnie to miałem objechałem całą PL do okoła przy granicy a 100km przed domem padł regler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, że śrubkę... Aaa, że jeszcze ocipinkę, dla pewności...

Chciałeś być mądrzejszy od Pana Honda, który to wiedział jednak najlepiej, z jaką siłą...

 

Powiem ci tak, obecnie mam w stajni 2 sztuki BMW, z resztą już kolejne.

Nie podchodzę do motocykla bez rozpoznania dokumentacji technicznej.

Oraz bez klucza niuto.

Gwinty nacięte w stopach lekkich są niezwykle wrażliwe na moment dokręcenia.

Prawie zawsze dociąganie zwykłym kluczem jest sporo większe, niż trzeba.

Może ta sytuacja ciebie czegoś nauczy.

Żeby twoja usterka była zrobiona profi, to miska powinna być zrzucona, a otwór przetulejowany. Żadne nacinanie na większe fi, a już na pewno nie na silniku. Wiór zostanie i wtedy będzie już naprawdę problem.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czesc szukałem i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi wiec musze zapytać. Jak ustawić rozrząd w vf700. Mam manuala i tylnie wałki ustawiłem na T1.3 wszystko ładnie krzywki skierowne do siebie dokładnie jak w manualu ale problem jest z cylindrami z przodu, zgodnie z manualem znaki na T2.4 i krzywki powinny sie ustawic wydechowa na godzine 13, a wałka ssącego na 11 jednak takie ustawienie jest niemożliwe... wydechowy na 13 OK, ale ssący wychodzi mi na 13 lub 18. Jak to ustawić? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

No Magny się skończyły ?

 

W mojej bardziej grzała się kostka alternator regler bardziej niż regulator

W związku z powyższym zrobiłem baypas kostki ale kostkę zostawiłem

Jak by miał zamiar paść regler i by padł to odetnę baypas i na kostkę wstwie drugi z Tajwanu

a mam regulator przeniesiony z pod akumulatora przykręcony byl do plastiku i bardzo słabe chłodzenie

na śrubę stopek pasażera gdzie ręką mogę sprawdzić temperaturę i wisi na aluminiowym radiatorze to już się tak nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie czy ktoś już wymieniał płyn chłodniczy ?

Czy jest jakaś śruba spustu czy obejma i wyciągnąć wąż w najniższym miejscu ?

Czy jest przymus odpowietrzania układu jeśli tak to gdzie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktoś już wymieniał płyn chłodniczy ?

Czy jest jakaś śruba spustu czy obejma i wyciągnąć wąż w najniższym miejscu ?

Czy jest przymus odpowietrzania układu jeśli tak to gdzie ?

Pozdrawiam

W vf500 miałem na pompie wody śrubke spustową i jeszcze były 2 na przednich cylindrach. Miałem odpowietrznik na termostacie. Generalnie taki układ się sam odpowietrza możesz mu pomóc przechylając motocykl na bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vf500 miałem na pompie wody śrubke spustową i jeszcze były 2 na przednich cylindrach. Miałem odpowietrznik na termostacie. Generalnie taki układ się sam odpowietrza możesz mu pomóc przechylając motocykl na bok

Dzięki już zrobione - śrubka na pompie - zalana chłodnica i zbiornik poziomu - sama się odpowietrzyła silnik pochodził do załączenia wiatraka aby była pewność otwarcia termostatu

Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie pytanie z tych głupich, zostałem właścicielem magny v30 87’ która nie ma zbiorniczka wyrównawczego !!! Moje pytanie gdzie wpiąć górny i dolny wąż od niego ? Domyślam się ze górny będzie połączony z wyjściem pod korkiem na chłodnicy, przez dwie godziny szukałem wyjścia dolnego i nic. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...