Skocz do zawartości

Rejestracja zabytka bez dokumentów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Podłącze się pod ten temat i napiszę jak to było jak chciałem zarejestrować SHL-kę 175.

Mianowicie Pan (nazwijmy go X) kupił od wujka(Y) motorek, podpisali umowę ale pan X nie poszedł do urzędu żeby przerejestrować na siebie bo kiedyś były takie przepisy że nie musiał :P (kiedyś było różnie-za flaszkę można bylo wszystko) puźniej ten sam pan X dostał powołanie do woja i w urzedzie przedstawił papier o TYMCZASOWE WYREJESTROWANIE. Było to w '79 :lapad:. X wrócił z woja ale zapomniało się dzielnemu wojakowi przywrócić rejestrację i tak sobie jeździł aż motorek się popsuł i stał w garażu, aż ja go od niego zakupiłem :P w 2005 roku :D.

Niby można zarejestrować motorek wyrejestrowany przed 1996 r, ale .... i tu zaczyna się cała biurokracja, wizyta w jednym urzędzie oparła się o naczelnika wydziału komunikacji=wynik fiasko. Rozmowa w drugim urzedzie - kierowniczka=wynik fiasko, powrót do 1 urzedu=wynik cień nadziei, wizyta w moim urzędzie=widoczne światełko w tunelu ("skoro się pan już tyle nachodził... :D")

tylko: musi być cała historia udokumentowana -wszystkie umowy kupna sprzedaży, opinia rzeczoznawcy samochodowego o tym że motorek jest zabytkiem motoryzacji,badanie techniczne i trochę grosza żeby to opłacić i nic innego tylko jeździć :evil: ja teraz szukam umowy między panem X i jego wujkiem - i to jest najgorsze :notworthy:

Może ktoś wie ile kosztuje taki papierek od rzeczoznawcy motoryzacyjnego

POzdrawiam i mam nadzieję że nikt nie zasnoł przy tum pście :buttrock:

LEPIEJ POSZUKAĆ MOTORKA Z PAPIERAMINIŻ UŻERAĆ SIĘ Z BABKAMI W URZĘDACH-BĘDZIE TANIEJ I ZDROWIEJ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołoże tu jeszcze mój problem Mianowicie taki :

Mam oświadczenie od rzeczoznawcy że moja WSK 175 kótra jest bez żadnych dokumentów jest pojazdem unikatowym

potem wypełniłem wnoisek o przegląd i dostałem od diagnosty papier że moto jest sprawne i dopuszczone do ruchu . poszedłem potem do wydziału komunikacji z dokumentami a pani w okienku wyjechała na mnie zkąd mam te papiery i że są wydane bez podstawnie wydane że nie da się tego zrobić bo pojażd nie posiada papierów i że jak już coś to powinieniem mieć paier od konserwatora zabytków i dopiero potem badania techniczne.

 

co ja mam właściwie zrobić ponieważ za wszystkie wcześniejsze papiery płaciłem i to nie mało a z tego co powiedziała mi pani w okienku to śa one złe i niepotrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Da sie zarejesrowac motocykl bez papierów :icon_biggrin: juz to na forum było...hehe...a wiec tak podajemy wniosek do sądu o przyznanie własnosci oczywiscie przed wczesniejszymi oględzinami rzeczownawcy.Wymyslalmy bajke z tym co sie od niego kópolo ze dokumenty zagineły i sprzedał wam ten motocykl...niestety takie sprawy sa długo rozpatrzywane dlatego trzeba miec cierpliwosc oraz stalowe nerwy

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostales oficjanie forumowym archeologiem :)

 

 

a jak juz sie temat pojawil, to moj post z poczatku zostal potwierdzony, wystarczy miec dokument wlasnosci, dla bespieczenstwa potwierdzenie z policji ze nie byl kradziony, komplet dokumentow od konserwatora zabytkow i juz jestesmy w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie,

otóż mam taki problem.. Od paru lat jestem właścicielem WSK 125, motocykl ten zakupiłem parę dobrych lat temu od pewnego dziadka, który nie miał na Niego papierów a sam już niestety nie żyje.

Motor odrestaurowałem i chciałbym zarejestrować na zabytek..

Jestem świadomy kosztów i czasu jaki będę musiał poświeć ale pytanie jakie Mi się nasuwa to - czy w ogóle jest szansa zarejestrować ten motor na żółtych blachach skoro nie mam nic - umowy k/s, dowodu rejestracyjnego.. nie wiem nawet czy ten dziadek był właścicielem tego motocykla..

Dzwoniłem kiedyś do osoby która zajmuję się pomocą w rejestracji takich motocykli i mówi ze nie ma problemu, przyjeżdża zrobi dokumentacje, zdjęcia itd a umowę k/s "fikcyjną" mogę zrobić i spisać np z ojcem... Generalnie podchodzę do tego trochę z wielką niepewnością, bo jeśli zrobię taką fikcyjna umowę k/s z ojcem który nigdy nie był właścicielem to czy przy dalszych czynnościach rejestracyjnych nie będzie problemów? Chciałbym coś ruszyć z tym motorem bo aż mi go szkoda bo włożyłem w niego wiele pracy i czasu ale nie wiem czy coś da się zrobić.. Proszę o jakieś porady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Może ktoś mnie nakieruje jak działać w tej sprawie. Wydział komunikacji rozkłada ręce i usłyszałem tylko "chyba musi być sprawa spadkowa".

- mam motorynkę Romet, pierwszy wypust 1979 rok
- mój dziadek kupił ją w salonie
- dziadek w 1995 roku ją wyrejestrował, ot dawna mentalność "żeby nie opłacać"
- jakoś w tym samym roku podarował mi ją, miałem wtedy 7 lat, brak jakichkolwiek papierów na to
- dziadek zmarł w 1999 roku
- żadnej sprawy spadkowej nie było, w testamencie żadnej wzmianki o motorynce
- są wszystkie dokumenty potwierdzające zakup przez dziadka jak i wyrejestrowanie, jest też przecięty dowód rejestracyjny
- dziadek miał 3 dzieci, wszyscy żyją, mam z nimi dobry kontakt i są w stanie na piśmie czy osobiście potwierdzić, że dziadek za życia podarował mi tę motorynkę a oni nie mają żadnych roszczeń

Ogarnia ktoś tutaj takie sprawy? Jak to ugryźć, gdzie się udać, co zrobić żeby ją z powrotem legalnie zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik który jest kilka postów wyżej, oldtimerbazar wrocław, zajmują się takimi sprawami. Kiedyś się tym interesowałem, sam mam komarka bez papierów, ale jak na razie nie ma finansów na to. Są różne opinie o nich, ale może warto podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa darowizny

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, konrad1f napisał:

umowa darowizny

Czyli kombinacja z datami wstecznymi?

 

 

20 minut temu, przemek96 napisał:

Ten filmik który jest kilka postów wyżej, oldtimerbazar wrocław, zajmują się takimi sprawami. Kiedyś się tym interesowałem, sam mam komarka bez papierów, ale jak na razie nie ma finansów na to. Są różne opinie o nich, ale może warto podpytać.

Napisałem do nich ale odpowiedzi brak. U mnie teoretycznie sprawa łatwiejsza bo motorynka od nowości w rodzinie i są dokumenty, jedynie kwestia zalegalizowania tej darowizny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kombinacje? - spytaj rodziców - jak miałeś 7 lat to nie miałeś głowy do papierologii. oni muszą mieć gdzieś w szufladzie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...