Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden powiedział o wypadkach i starczy a nie wszyscy powtarzaja i mysla ze cos madrego wniosa-ja mysle ze taka jazda sie nie oplaca zatrzymala mnie policja na motorowerze ja bez karty i bez dokutmenot i ostro mi sie wlos na głowie jezyl a i mialem gesia skorke ze strachu:D Jesli masz mozeliwosc to RÓB to prawko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

 

słyszałem ze za jazde bez uprawnien, czyli za brak prawa jazdy na kat A1 grozi mandat w wysokosci okolo 500zł, czyli mandat za kare bez uprawnień.

 

Czy jazda bez prawa jazdy, moze w jakis sposób odbić sie na posiadane juz prawko na samochód ??

 

Ile teraz kosztuje zrobienie prawa jazdy na kat A ? Pare miesiecy temu pronowano mi za 500zł, czy tego typu ceny wciąż obowiązują ??

 

I ostatnie pytanie ... chcialbym dowiedziec sie jakie są konsekwencje jazdy nie opłaconym motocyklem pojemnosci 125 oraz ile wynosi ubezpieczenie takiego sprzetu.

 

---------

 

Nie myslcie tylko ze jestem jakims kretynem :icon_mrgreen: Poprostu nie znam odpowiedzi na powyzsze pytania, wiec pytam :]

 

 

Obecnie jestem na etapie kupowania sprzetu, wiec nie wszystkie przepisy są mi znane.

 

 

---------

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pomyliłeś działy! Poszukaj w dziale przepisy bo napewno był poruszany ten temat!

pozdr.

 

Ale to chyba jest dział Przepisy :clap:

 

Wracając do tematu to np. w razie wypadku ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania ani z OC ani AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był parokrotnie wałkowany. W przypadku jakiejkolwiek szkody na zdrowiu lub mieniu wina jest TWOJA i masz przechlapane na bardzo, bardzo długo. Odszkodowania, renty, koszty leczenia - to wszystko z TWOJEJ kieszonki. Pomyśl czy się opłaca. W tej sytuacji pojęcie ubezpieczenie NIE ISTNIEJE. Bulisz i kwiczysz np za lakier na mercu, który w Ciebie wjechał.

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ale to chyba jest dział Przepisy

Bo przeniesiony z nieprawidlowego właśnie...

 

Co do tematu - jak ja lubię leni, którzy nie znają słowa "szukaj". A tyle kasy ta je*ana wyszukiwarka kosztowała nas!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był parokrotnie wałkowany. W przypadku jakiejkolwiek szkody na zdrowiu lub mieniu wina jest TWOJA i masz przechlapane na bardzo, bardzo długo. Odszkodowania, renty, koszty leczenia - to wszystko z TWOJEJ kieszonki. Pomyśl czy się opłaca. W tej sytuacji pojęcie ubezpieczenie NIE ISTNIEJE. Bulisz i kwiczysz np za lakier na mercu, który w Ciebie wjechał.

 

BZDURA!

 

Brak uprawnien nie ma zadnego wplywu na przypisanie winy sprawcy kolizji. Rozpatruje sie ja w oparciu o zasady poruszania sie na drodze, a nie to, czy ktos posiada stosowne uprawnienia czy nie!

Ewentualnie - w razie bycia poszkodowanym sprawca w procesie cywilnym o odszkodowanie moze sie domagac zmniejszenia dochodzonego roszczenia lub renty z uwagi na fakt, ze brak uprawnien (umiejetnosci) przyczynil sie do rozmiarow obrazen powstalych u poszkodowanego.

 

Natomiast co do OC: ubezpieczenie dziala, ale ubezpieczycielowi przysluguje regres do sprawcy, ktory nie posiadal prawa jazdy. Tzn. ubezpieczyciel z wlasnej kasy wyplaca stosowne odszkodowanie poszkodowanemu, a nastepnie wytacza powodztwo o zaplate tej sumy od kierujacego bez uprawnien.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Specu pewnie masz rację i nie oburzaj się. Ta wizja ma podziałać na wyobraźnię i ustrzec kolegę przed popełnieniem głupstwa. Tak czy siak konsekwencje takiego czynu moga się skończyć bardzo przykro, bo mandat to tylko mleczko z miodem.

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie radze jeździć bez prawka bo sprawa ciągnęła sie ponad rok

To i tak krótko jak na polackie realia.

A zainteresowanych tematem odsyłam do lektury art. 94 $ 1 kw.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda jest fajna dopóki cie nie zlapią wiem że pewnie ciężko wytrzymać( sam Rska jeździłem bez prawka) Ale dopiero teraz zdaje sobie sprawę że to był głupi pomysł i w 100% rozumiem moich rodziców bo robili mi straszną jazdę.... a dostaniesz 500zł no i może przesunięcie prawka o np 2 lata,moto na lawete zalezy na kogo trafisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...