Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie straszcie chłopaka, że nie będzie mógł przez x lat zrobić prawa jazdy, bo to bzdura (a jak już jesteście tacy pewni swoich racji, to podajcie podstawę prawną). Tzn. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (równoznaczny z niemożliwością zrobienia p.j. w czasie jego obowiązywania) może zostać orzeczony np. w przypadku, gdyby założyciel tematu nie zatrzymał się do kontroli, ale nie za samo nieposiadanie uprawnień (m.in. dlatego lepiej nie uciekać policji).

 

Natomiast dobrze, że uświadamiacie chłopakowi, że oprócz rutynowej kontroli na drodze może spotkać go coś dużo bardziej niemiłego, za co konsekwencje mogą być dużo poważniejsze niż kilkaset zł.

 

nie wiem skad sie Wam bierz 500 jak za niemanie prawa jazdy dostałem 300 w zeszłym tygodniu :mad: .

Bo zapewne posiadasz kategorię B, a wtedy jest niższy mandat, niż jak się nie ma żadnej kategorii.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co w sytuacji, kiedy uczestniczymy w wypadku, w którym jesteśmy ofiarą, nie spowodowaliśmy go, prawka nie mamy. Czy firma ubezpieczeniowa sprawcy odmówi wypłaty odszkodowania, czy np. wypłaci, zreflektuje się i "poprosi" o zwrot? Pytam, bo jednak motocykliści są przeważnie w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez sitars

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co w sytuacji, kiedy uczestniczymy w wypadku, w którym jesteśmy ofiarą, nie spowodowaliśmy go, prawka nie mamy. Czy firma ubezpieczeniowa sprawcy odmówi wypłaty odszkodowania, czy np. wypłaci, zreflektuje się i "poprosi" o zwrot? Pytam, bo jednak motocykliści są przeważnie w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

 

Trzeba zrobić uprawnienia i nie ma takich dylematów.

Zaraz się okaże, że połowa forumowiczów lata bez PJ.:banghead:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co w sytuacji, kiedy uczestniczymy w wypadku, w którym jesteśmy ofiarą, nie spowodowaliśmy go, prawka nie mamy. Czy firma ubezpieczeniowa sprawcy odmówi wypłaty odszkodowania, czy np. wypłaci, zreflektuje się i "poprosi" o zwrot? Pytam, bo jednak motocykliści są przeważnie w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

 

Trzeba zrobić uprawnienia i nie ma takich dylematów.

Zaraz się okaże, że połowa forumowiczów lata bez PJ.:banghead:

 

Ja...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam uprawnienia kat A :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas złapali tajniacy młodego, chyba 13 lat, jechał bez prawka, bez ubezpieczenia, bez rejestracji :buttrock: i jeszcze uciekał na Hondzie CBR 125, dostał 300 zł mandatu i nic poza tym . Tylko musieli pokazać że jest umowa na ten motór. Zależy jacy policjanci, ale lepiej nie ryzykować

 

Jakim cudem 13sto latek dostał mandat?

tzn jego matka dostała mandat. a kumpel, Jego brat był odebrać moto i okazało się że pani policjant już dwa razy karała go mandatem, także już prawie znajomości. A jest to motocyklowa rodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jednak motocykliści są przeważnie w takiej sytuacji.

 

skorzystaj z wyszukiwarki. w ostatnim czasie był omawiany co najmniej jeden taki temat

a przy okazji drugi - o postępowaniu regresowym; też się przyda na uświadomienie co poniektórych

jsz

 

 

EDIT:

połączyłem wszystkie znalezione tematy z pytaniem o konsekwencje jazdy bez uprawnień. można zobaczyć, ilu pozbawionych rozumu i odpowiedzialności mamy pseudo-motocyklistów...

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monterowi się chyba udziela sąsiedztwo Ks-Ridera.

 

Yuby, na Twoim miejscu liczyl bym sie, ze moze juz za 6 lat zmienisz tok myslenia :icon_mrgreen: Szansa w kazdym razie mala, ale zawsze jest :icon_mrgreen:

 

Jak teraz bez prawka jeździ to mu chyba wisi czy będzie robił za 3 lata czy za 6 :P

 

Tak, tylko za pare lat moze sie okazac, ze bedzie potzrebne, a tu dupa blada.

 

Dlaczego od razu zakładacie, że on coś komuś zrobi ?

Głównie mi chodzi o to, że nie wszyscy którzy jeżdżą bez prawka od razu powodują wypadki... Czemu Wy macie takie mroczne myśli ? :P

 

Moze dlatego, ze lepiej znamy zycie ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jednak motocykliści są przeważnie w takiej sytuacji.

 

skorzystaj z wyszukiwarki. w ostatnim czasie był omawiany co najmniej jeden taki temat

a przy okazji drugi - o postępowaniu regresowym; też się przyda na uświadomienie co poniektórych

jsz

 

 

EDIT:

połączyłem wszystkie znalezione tematy z pytaniem o konsekwencje jazdy bez uprawnień. można zobaczyć, ilu pozbawionych rozumu i odpowiedzialności mamy pseudo-motocyklistów...

... a jeszcze więcej pseudo-doradców, motocyklistami się zwącymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monterowi się chyba udziela sąsiedztwo Ks-Ridera.

 

Yuby, na Twoim miejscu liczyl bym sie, ze moze juz za 6 lat zmienisz tok myslenia :icon_mrgreen: Szansa w kazdym razie mala, ale zawsze jest :icon_mrgreen:

 

Jak teraz bez prawka jeździ to mu chyba wisi czy będzie robił za 3 lata czy za 6 :P

 

Tak, tylko za pare lat moze sie okazac, ze bedzie potzrebne, a tu dupa blada.

 

Dlaczego od razu zakładacie, że on coś komuś zrobi ?

Głównie mi chodzi o to, że nie wszyscy którzy jeżdżą bez prawka od razu powodują wypadki... Czemu Wy macie takie mroczne myśli ? :P

 

Moze dlatego, ze lepiej znamy zycie ?

 

:crossy:

 

Teraz będę żył ze strachem, że zaraz potrąci mnie jakiś kretyn na motorze bez uprawnień :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę żył ze strachem, że zaraz potrąci mnie jakiś kretyn na motorze bez uprawnień :<

 

Twoj problem, masz leki nie jedz !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...