Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wister, skoro juz mozesz robic prawo jazdy to je rob, jazda jest na 100% wtedy o wiele przyjemniejsza, nie martwisz sie o kazdy radiowoz, taxi etc

 

za nieposiadanie kategorii A masz 300 zł, jak bez prawka to 500

 

 

wlodi a ty jak 125 smigasz jak A1 od 16 lat hehe :icon_mrgreen: gdzie sie tu wychylasz :D

sam aniolkiem nie jestem....

Edytowane przez personPILA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wister, skoro juz mozesz robic prawo jazdy to je rob, jazda jest na 100% wtedy o wiele przyjemniejsza, nie martwisz sie o kazdy radiowoz, taxi etc

 

za nieposiadanie kategorii A masz 300 zł, jak bez prawka to 500

wlodi a ty jak 125 smigasz jak A1 od 16 lat hehe :rolleyes: gdzie sie tu wychylasz :smile:

sam aniolkiem nie jestem....

Wiem, he he, jednak siedze na forum cicho, a nie tak jak kolega :

(JEżDZE 4 LATA BEZ PRAWKA... DOPIERO 1 RAZ MNIE ZłAPALI BO KUMPLOWI ZACHCIAłO SIE PALIć GUME... )

 

PS. Co grozi osobie niepełnoletniej za jazde bez prawka? Ostatnio słyszałem że tylko 500zł, zero jakichkolwiek spraw sądowych itp.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z agentką ubezpieczeniową (więc osoba jest w temacie) o jej synu, który jadąc bez kat.A spowodował niegroźną stłuczkę.

Upiekło mu się, bo na samochodzie powstała jedynie rysa, która kosztowała go 900 PLN + mandat.

Większe szkody wyglądają tak :

- mandat - sprawa oczywista,

- całkowite pokrycie kosztów uszkodzeń pojazdu, który z własnej winy uszkodziliśmy, na podstawie szacunków rzeczoznawcy (bezdyskusyjnie),

- jeśli powstała szkoda na zdrowiu (trwały uszczerbek) osób, które przebywały w tymże pojezdzie, płacenie dożywotniej renty z własnej kieszeni.

 

 

O ile pierwszy punkt nie jest problemem, o tyle drugi i trzeci powinien przyprawić największych kozaków o ciarki. Bo niefajnie bedzie naprawiać komuś przerysowane i obite np. Maseratti 07r. , gdy rzeczoznawca oszacuje szkodę na 25 tyś PLN. Poza tym, punkt 3. dożywotni abonament za czyjeś zdrowie.

 

Przemyślcie.

Edytowane przez Ziggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy dobrzem mowi ale konsekwencje zatrzymania bez kolizji maksymalna kara 500zl i 6 punktow karnych oczywiscie z kategorią (B)

bo pytałem sie wczoraj policjanta ale jak sie bedzie dobrze gadalo to srednio wychodzi 200zl i 3 punkty karne interesuje mnie ta sprawa bo sam tak zamierzałem zrobic ale jednak chyba sie zapisze na to prawko nie chce mi sie patrzec na tych egzaminatorow znowu no ale chyba bede zmuszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie podepne.....

 

rozumiem jak cie złapią autem to nie ,,zapchasz'' go pod dom z wiadomych powodów......jednak jeśli złapią cie na moto to bezwzględnie zabierają na parking ?? z tego co sie orientuje motocyklista prowadzący motocykl jest traktowany jako pieszy porusza sie chodnikiem i nie potrzebuje żadnnych uprawnień żeby to moto pchać....

 

mojego kumpla jak na ts350 złapali to dostał 500(16 lat więc B nie mógł mieć A1 też nie miał) ale spuścili mu powietrze i na parking nie zabrali (moto miał dokumenty białe blachy przegląd OC )

 

jestem ciekaw czy litość policjantów czy tak jest......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprawa byla chyba z milion razy poruszana na forum.....prosze sobie poszukac:

 

Taryfikator mandatów - III. Kierujący

art. 94 § 1 Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę nie mającą:

1) uprawnień do kierowania pojazdami art. 87 ust.1 500 zł

2) uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu 300 zł

Kierowanie bez uprawnień rowerem lub pojazdem zaprzęgowym art. 87 ust. 1 i ust. 3 pkt 1 100zł

.

art. 95 Kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą przy sobie wymaganych dokumentów

art.38

50zł za brak każdego z wymaganych dokumentów, nie więcej niż 250zł

 

 

A jakie sa konsekwencje??

Takie ze napewno nie bede cie lubil :)

 

Pozdro :flesje:

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe szkody wyglądają tak :

- mandat - sprawa oczywista,

- całkowite pokrycie kosztów uszkodzeń pojazdu, który z własnej winy uszkodziliśmy, na podstawie szacunków rzeczoznawcy (bezdyskusyjnie),

- jeśli powstała szkoda na zdrowiu (trwały uszczerbek) osób, które przebywały w tymże pojezdzie, płacenie dożywotniej renty z własnej kieszeni.

Yeah, wreszcie nie musze sikać w gacie :smile:) 500zł można zawsze rozłożyć na 24 raty...

 

A jak sprawa wygląda przy wypadku, gdy my nie jesteśmy winni?

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz wszystkiewypowiedzi, jezeli ty zawiniesz to twoj ubezpieczyciel wyplaca ofierze za zniszczenie samochodu, a ty musisz to splacic ubezpieczycielowi, na dodatek jezeli ktos ucierpi to moze byc i renta do konca zycia, oprocz tego dostajesz 500 za brak pj i motor sam sobie odnawiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...