Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idź dziecko do piaskownicy, zabierz łopatkę i wiaderko i nie zawracaj głowy głupotami.

A jak czujesz się dorosły to nie zadawaj głupich pytań tylko używaj tego co możesz a w odpowiednim momencie zrób odpowiednie uprawnienia i używaj do woli a "szacun na dzielni" zdobądź inteligencją i dojrzałością, jeśli potrafisz .

Monter, kto pyta nie błądzi. Lepiej żeby wiedział. 500 stów w porównaniu do tego, co może zrobić innym przez swoją głupotę, to pikuś.

Zaraz przyjdzie jeszua i wywali temat

 

jsz jest akurat znany z wypieprzania do smietnika ;)

a ino '500 stow' to troche duzo nie?:D:D:D

 

 

Jezeli nie ma ukonczonych 17 lat to sprawa do sądu (niestety),gdyż mając ponizej 17 lat nie moze przyjąć mandatu.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to w przypadku spowodowania wypadku nie działa Ci ubezpieczenie OC ponieważ poruszasz się bez uprawnień na dany pojazd (tak samo jakbyś bez prawka B wziął samochód kolegi i spowodował wypadek). Niby nie brzmi to aż tak groźnie, "mnie się nie zdarzy", ale nie daj Boże, gdybyś powiedzmy pośliznął się gdzieś motorem i trafił w dziecko idące poboczem (mój kolega "trafił" w ten sposób w kobietę przechodzącą przez przejście), to w przypadku ciężkich urazów może zostać Ci zasądzona dożywotnia renta na rzecz poszkodowanego (normalnie takie rzeczy pokrywa ubezpieczenie). To jedno, nie wiem czy poza tym nie dostałbyś jakichś zawiasów - samo sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym czy jak to się fachowo nazywa, nie wygląda w skrajnych przypadkach dobrze, a na żadne złagodzenia nie możesz liczyć skoro nawet nie miałeś uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnia wypłaci odszkodowanie z OC sprawcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie omieszka następnie założyć sprawy o regres, zwrot wypłaconej poszkodowanemu kasy, wraz ze wszystkimi poniesionymi dodatkowymi kosztami, sądowymi, adwokackimi, pozostałymi.. Co do złotówki, co do odsetki... Do końca życia będą ścigać gamonia, który postanowił pojeździć bez prawka, i miał pecha uczestniczyć w jakimś zdarzeniu. Oto, co grozi.

Oczywiście można założyć, że nic się nie stanie, i będzie można śmigać bez prawka, a policja raz na rok się pojawi w okolicy, i na dodatek nie zainteresuje się wiejskim kamikadze. Wielu z nas tak jeździło przez lata (sam długo śmigałem bez odpowiedniej kategorii), i jakoś się udawało - przynajmniej w moim przypadku.

Jednak życie uwielbia płatać figle, i komuś kiedyś może tego farta zabraknąć.

Ja najwidoczniej jestem urodzonym głupkiem, a szczęścia miałem dużo więcej, niż rozumu :icon_mrgreen:

Edytowane przez misman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas złapali tajniacy młodego, chyba 13 lat, jechał bez prawka, bez ubezpieczenia, bez rejestracji :buttrock: i jeszcze uciekał na Hondzie CBR 125, dostał 300 zł mandatu i nic poza tym . Tylko musieli pokazać że jest umowa na ten motór. Zależy jacy policjanci, ale lepiej nie ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

a jak cos sie stanie, to po całości :rolleyes:

rodzice zapłacą za naprawe czyjejś własności a twoja sprawa trafi na wokande w sądzie rodzinnym, jak sie postarasz to dostaniesz nawet kuratora.

Wbrew temu co tu co poniektórzy klepią nie zostaniesz jednak pozbawiony możliwości otrzymania prawa jazdy przez żaden okres czasu, jesteś niepełnoletni.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas złapali tajniacy młodego, chyba 13 lat, jechał bez prawka, bez ubezpieczenia, bez rejestracji :buttrock: i jeszcze uciekał na Hondzie CBR 125, dostał 300 zł mandatu i nic poza tym . Tylko musieli pokazać że jest umowa na ten motór. Zależy jacy policjanci, ale lepiej nie ryzykować

 

Jakim cudem 13sto latek dostał mandat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu zakładacie, że on coś komuś zrobi ? Mieszkam na wsi gdzie policja jeździ raz na rok, i każdy kto ma tu motor to ma motor który ma conajmniej silnik 125 cc, znam ludzi którzy już parę lat jeżdżą tak nie legalnie i nigdy ich nie złapała policja ( ale już nie o to chodzi ) ale nie było tu NIGDY wypadku na motorze dlatego, że ludzie po prostu jeżdżą uważnie....

 

Dlatego, ze zawsze trzeba sie z tym liczyc ! A nie tylko liczyc na drapane !

 

Masz kolo zajefajna mentalnosc - niema Policji to mozna jezdzic bez uprawnien !

 

:crossy:

 

Nie JA tak robię, a ludzie u mnie w "mieście" :P

 

Głównie mi chodzi o to, że nie wszyscy którzy jeżdżą bez prawka od razu powodują wypadki... Czemu Wy macie takie mroczne myśli ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad sie Wam bierz 500 jak za niemanie prawa jazdy dostałem 300 w zeszłym tygodniu :mad: .

Fakt policjanci byli spoko niefart polegał na tym ze akurat komendant wpadł na kontrole i miałem temat "dogadania" sie pozamiatany :mad:.No i tez wspominali ze nie jest problemem sam brak prawka a konsekwencje w razie wypadku kolizji kasa ,kasa i jeszce raz kasa.

Ps aby nie było ze sie popisuje ( na prawko chodze od 2 tyg i za dwa tyg zdaje egzamin :icon_biggrin: ).

 

Ps bo dziecko masz 13 lat i wiesz tyle o zyciu co ja o fizyce kwantowej , jest cos takiego jak przypadek czy los i najczesciej te dwa sukinsyny sa złosliwe.

Edytowane przez jarekhonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad sie Wam bierz 500 jak za niemanie prawa jazdy dostałem 300 w zeszłym tygodniu :mad: .

Fakt policjanci byli spoko niefart polegał na tym ze akurat komendant wpadł na kontrole i miałem temat "dogadania" sie pozamiatany :mad:.No i tez wspominali ze nie jest problemem sam brak prawka a konsekwencje w razie wypadku kolizji kasa ,kasa i jeszce raz kasa.

Ps aby nie było ze sie popisuje ( na prawko chodze od 2 tyg i za dwa tyg zdaje egzamin :icon_biggrin: ).

 

Ps bo dziecko masz 13 lat i wiesz tyle o zyciu co ja o fizyce kwantowej , jest cos takiego jak przypadek czy los i najczesciej te dwa sukinsyny sa złosliwe.

 

 

Proszę nie bierz tu pod uwagę mojego wieku po prostu IMO przesadzacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wiem skad sie Wam bierz 500 jak za niemanie prawa jazdy dostałem 300 w zeszłym tygodniu :mad: " patrząc na twój wiek to pewnie masz B lub C więc dostałeś 300, jak nie masz żadnych uprawnień to dostajesz 500 zł. Tak więc policjanci wcale nie byli spoko tylko ci przywalili normalnie :icon_razz:

 

"Ps aby nie było ze sie popisuje ( na prawko chodze od 2 tyg i za dwa tyg zdaje egzamin :icon_biggrin: )."

 

Skoro sam jeździsz bez prawka to jaki przykład dajesz... zastanów się zanim coś napiszesz....

Edytowane przez Lord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie bierz tu pod uwagę mojego wieku po prostu IMO przesadzacie

Nikt tu nie bierze pod uwagę Twojego wieku. Większość po prostu zdaje sobie sprawę do czego sami byli by zdolni w tym wieku. Ciebie przecież nikt nie zna. Zapewne jesteś wyjątkowy i bardziej dojrzały niż każdy z nas pod koniec podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...