Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwo jest osądzać w tak młodym wieku. Kurs prawa jazdy i zdany egzamin kirowcy nie czynią.

 

Wiem o tym, ale nawet jeśli jesteś najlepszym na świecie kierowcą, to musisz wziąć pod uwagę przypadki losowe - jakby coś się stało to byś dłuuugo pluł sobie w brode, że prawka nie zrobiłeś. Z drugiej strony rozumiem częściowo tych, którzy nie mają 18tu i czekają na upragnione prawko (ja tak miałem z samochodem), ale od tego jest właśnie kategoria A1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam etz-tkę 150 i nie mam prawa jazdy więc jeżdżę na niej nielegalnie jakoś do tej pory nie przeszkadzało mi to zbytnio bo jeżdziłem głównie po lasach i wertepach ale ostatnio coraz częściej wyjeżdżam na szose no i mam stracha co się stanie jak za zakrętu wyjedzie radiowóz może już ktoś miał takie przygody napiszcie co grazi za jadę bez prawka cy warto uciekać gliniarzom czy ew idzie się z nimi dogadać

Artur

Ja bym nie karmił trolla, tylko odesłał go do "Szukaj-a". Temat był poruszany 1634 razy...

 

Ogólnie - uciekaj przed policją, daj się zastrzelić podczs pościgu, będzie jednego pacana mniej. Jeśli jeździsz, a nie masz prawa jazdy - to wiedz, że konsekwencje za to są i będą, do odwiezienia moto na parking policyjny i zakazu przystępowania do egzaminu na prawo jazdy na okres do 3 lat włącznie. Robisz to na własną odpowiedzialność. Jeśli jeździsz, a nie znasz przepisów ruchu drogowego, to mam nadzieję, że nigdy sie nie spotkamy na jednym skrzyżowaniu.

 

A tak przy okazji - czy Ty czasem nie pracujesz w TVN? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam etz-tkę 150 i nie mam prawa jazdy więc jeżdżę na niej nielegalnie jakoś do tej pory nie przeszkadzało mi to zbytnio bo jeżdziłem głównie po lasach i wertepach ale ostatnio coraz częściej wyjeżdżam na szose no i mam stracha co się stanie jak za zakrętu wyjedzie radiowóz może już ktoś miał takie przygody napiszcie co grazi za jadę bez prawka cy warto uciekać gliniarzom czy ew idzie się z nimi dogadać

Artur

Ja bym nie karmił trolla' date=' tylko odesłał go do "Szukaj-a". Temat był poruszany 1634 razy...

 

Ogólnie - uciekaj przed policją, daj się zastrzelić podczs pościgu, będzie jednego pacana mniej. Jeśli jeździsz, a nie masz prawa jazdy - to wiedz, że konsekwencje za to są i będą, do odwiezienia moto na parking policyjny i zakazu przystępowania do egzaminu na prawo jazdy na okres do 3 lat włącznie. Robisz to na własną odpowiedzialność. Jeśli jeździsz, a nie znasz przepisów ruchu drogowego, to mam nadzieję, że nigdy sie nie spotkamy na jednym skrzyżowaniu.

 

A tak przy okazji - czy Ty czasem nie pracujesz w TVN? :mrgreen:[/quote']

 

 

Masz racje i mówisz jak mój ojciec on powiedział mi że mnie wypuści na szosę bez żadnego problemu jak zdam egzamin u niego tzn kiedy będę znał przepisy. Coś mi się jednak kolego wydaje że nie zrozumiałeś mnie do końca przecież mówie że dopiero wyjeżdżam na szosę a nie że cisne przez miasto bez żadnych problemów. Sam się boje jednak bardzie patroli niż jwkiegoś wypadku!!! Bo nie jestem idiotą i wielu moich kumpli rozbiło się na swoich maszynach i wcale nie na nędznych etz=tkch ale na konkretnych maszynach. Mimo wszystko dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Piotrek

Mam pytanie. Parę miesięcy temu złapali mnie "niebiescy" jak jechałem sobie samochodem a nie mam prawa jazdy. Wlepili mi mandat 200zł którego i tak nie zapłaciłem. Spodziewam sie komornika ale nie wiem czy jak mam 17 lat i nie mam nic na siebie zapisanego to bedą ściągać z rodziców?? czy też uznają ze nie da sie ze mnie ściągnąć tej kasy?? Jak wiecie jak to jest to napiszcie bo nie wiem czy mam pana komornika na herbate wpuścić do domu czy mu nie otwierać!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Możesz go wpuścić. Możesz też puknąć się w łeb jakimś większym młotkiem, może otrzeźwiejesz. Zresztą rób jak uważasz, Twoje życie. Sam się dziwię że nie wstrzymali Ci możliwości zrobienia prawka na parę lat. A przydałoby się...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Jak teraz od Cebie nie wyegzekwuja to poczekaja jeszcze troche, az zaczniesz zarabiac a wtedy komornik wejdzie Ci na pensje a to juz sa powazne koszty. Wiem, bo kolega tak mial. Jak mial zaplacic 500zl to po interwencji Urzedu Skarbowego mial juz do zaplaty prawie 2tys. :?

 

Rob wiec jak chcesz, ale skoro umiesz jezdzic to moze lepiej zrob ten papier i bedzie po sprawie. Poza tym u nas w Polsce to jest tak, ze jak zlodziej ukradnie 200 zl to jest mala szkodliwosc czynu, ale jak normalny czlowiek czegos nie zaplaci (bo np zapomnial) to wtedy ciagaja po sadach, komornicy przychodza i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sie o poradę prawną a nie o wasze komentarze na temat mojego zachowania, więc jak możecie zachowajcie je dla siebie

Wiec masz porade: Komornik i tak cie dorwie z tym mandatem chocby po latach

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Pytałem sie o poradę prawną a nie o wasze komentarze na temat mojego zachowania, więc jak możecie zachowajcie je dla siebie

 

Nasza porada prawna brzmi - idź do adwokata po poradę, na ban walnie Cię z młotka ;) I wszystko stanie się jasne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...