Skocz do zawartości

Militec 1 (Motor Life).... ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanko - stosował to ktoś w dwusuwach dodając do oleju ? Czy efekty są takie same (wyciszenie itd) jak w przypadku czterosuwów ?

 

 

Dzisiaj już nie zdąże ale w przyszłym tygodniu zeskanuje instrukcje i moge Ci przesłać - militec można dodawać do oleju do dwutaktów w ilości 50 ml/1l oleju - obojętnie czy do dozownika czy do mieszanki - działanie podobno takie samo - tj do skrzyni w takim przypadku musisz wlac osobno ale silnik powinien pracować lepiej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja nadal stosuję bo nie było skutków ubocznych, czyli ... nie szkodzi, a pewnie pomaga. Czytałem gdzieś w jakiejś starej gazecie (chyba 95 rok, jak to wchodziło na nasz rynek) że w obecności notariusza (lub jakoś tak :-)) wlali to do malucha (chłodony powietrzem jak wiadomo, czyli cięższe warunki), spuszczono z niego olej, po czym maluch jeździł po ulicach warszawy ponad dwie godziny, dopiero potem się zatarł. chyba to dobrze świadczy.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozruchu - Katana zawsze zapalała od pierwszego obrotu więc rożnicy nie ma,

skrzynia pracowała po Militecu cudownie - perfekcyjnie i cicho,

spadły opory wewnętrzne - praktycznie co 2-3 dni musiałem obniżać wolne obroty bo podnosiły się o ok. 200 obrotów, ze spadkiem oporów wiąże się też polepszenie /wygładzenie pracy starych łożysk tocznych w skrzyni i w silniku (po prostu ciszej pracowały i miały mniejsze wibracje).

Do DRy zaleję Militeca na wiosnę i zobaczę ...

Poza tym w tej chwili daję Militeca do łożysk głowki ramy i łożyska wahacza - gorzej nie jest więc to już dobrze - oraz strzykawką do linek - żadne się nie zatarła ;)

Nowy Militec należy dolewać co ok. 25 tys km niezależnie od wymian oleju

w ilości 50ml/litr oleju a w 2taktach 50ml/litr oleju do mieszanki

pozdr[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy smiac sie czy plakac gdy czyta sie entuzjastyczne wypowiedzi na temat rewelacyjnego dodatku do oleju. Bite trzy strony i ani jedna osoba nie zastanowi sie ze pada ofiara jeszcze jednego oszusta :D .

 

Niektorzy nawet zauwazaja natychmiastowa poprawe pracy silnika! Czas na nagrode Nobla dla cwaniakow ktorzy wymyslili :D Militec 1 :D .

 

Poniewaz wszyscy maja dostep do internetu nie wydaje mi sie sensowne zeby was zalewac rzeka argumentow potwierdzajacych moje stwierdzenie poniewaz w dobie powszechnie dostepnej informacji wystarczy znajomosc angielskiego i pare chwil przy komputerze aby sie o tym przekonac. Lacznie z cytatami orzeczen amerykanskiej EPA (Agencja Ochrony Srodowiska) na temat tych wszystkich cudownych preparatow razem z waszym Militec 1.

 

Podam wam natomiast pare oczywistych faktow nad ktorymi warto sie zastanowic i wyciagnac odpowiednie wnioski uzywajac wlasnego rozumu.

 

Przede wszystkim pragne zaznaczyc ze zarowno Militec jak i wszystkie inne preparaty tego typu z pewnoscia doskonale nadaja sie do takich celow jak smarowanie broni, konserwacja metalu, narzedzi itd. itp.

 

ALE NAPEWNO NIE JAKO DODATEK DO GOTOWEGO PRODUKTU, jakim jest markowy olej silnikowy.

 

Kompanie olejowe takie jak Shell, Mobil, Texaco, Castrol etc wydaja grube setki milionow na badanie i rozwoj technologii produkcji oleju i jego dodatkow. Jest to dla nich szalenie wazne gdyz jest ogromna konkurencja a jednoczesnie Wydzialy Transportu poszczegolnych krajow (glownie USA i Kanady) wymagaja coraz wiekszej ich sprawnosci, jakosci itd. Normy sa coraz wyzsze i wyzsze i walka o jakosc jest bardzo zazarta.

 

To samo zreszta dzieje sie w zakresie paliw, opon czy emisje wydechowe (komputery/wtrysk paliwa).

 

Firmy typu Slick 50, Militec 1 etc. maja totalny budzet nie przekraczajacy paru milionow. Ich totalne obroty swiatowe nie przekraczaja jednej tysiecznej tygodniowych obrotow jednej duzej firmy olejowej. Gdyby ich produkty stanowily jakakolwiek wartosc to taki np.Mobil kupilby cala firme produkujaca cudowny preparat lacznie z ich parkiem maszynowym , wszystkimi dyrektorami, wynalazcami i pracownikami, patentami, magazynami i calym produktem placac nawet i $10 za jednego $ nominalnej wartosci w razie jakiegokolwiek sprzeciwu.

 

Takie sa prawa biznesu.

 

My tu mamy w telewizji w godzinach nocnych (bo wykupienie czasu w nocy kosztuje drobna czesc czasu dziennego) ciagle demonstracje jak to wspanialy preparat umozliwia nienaganna prace silnika ze zdjeta pokrywa zaworow polewanego silnym strumieniem wody albo inne rownie smieszne przyklady.

 

Podobnie jest z "patentami" na obnizenie zuzycia paliwa. Poniewaz wiekszosc ludzi jest z natury bezmyslna wiec malo kto sie zastanowi ze jesli dany "patent" rzeczywiscie dziala to ogromna firma jak np.Ford dawno by to kupila za kazde pieniadze aby to wprowadzic do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt...też ten Militec wydaje mi się podejrzany. W końcu gdyby te jego właściwości tak zbawiennie wpływały na silnik po dodaniu do oleju to czemu producenci olejów od razu nie uszlachetniają go tak, żeby był taki sam efekt jak rzekomo po Militecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich' date='

szukam od 2 tyg. Militecu i d...a blada, wszedzie jest tylko MotorLife a to nie jest to samo - panienka w firmie sprzedajacej MotorLife powiedziała że jest to specyfik o podobnym dzialaniu co oryginalny Militec (haha a denaturat dziala podobnie jak Absolut a mimo to nie pije tego pierwszego).

Gdzie dostac oryginal? bede b. wdzieczny za odpowiedz

pozdr[/quote']

 

Nawet w Castoramie to sprzedają... Mój qmpel ma i chwali... naprawde czuć różnicę i dlatego następny wyjazd z garazu będzie już z tym specyfikiem... :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a czemu teraz na tej stronie za butelke wołają 67 zł???? inflacja czy ki grzyb?? :D

 

Bo wzrósł popyt :D Koledzy motocykliści kupuja więc czas był podnieśc ceny :lol:

U mnie w sklepie Motor Life stoi za 47 zł.Mogę puścic po ok.40

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...