Skocz do zawartości

Militec 1 (Motor Life).... ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy coś już tam wyniknęło z Waszych testów na starych Suzach :?:

ja i tak nie mam zamiaru lać tego szuwaksu do mojej Zuzi ale chętnie poczytam wszelkie uwagi

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy można wlać militec zamiast oleju do skrzyni biegów? albo w proporcji 1:1?

Odpowiedź brzmi NIE. Militec nie zastępuje oleju, co więcej jest rozprowadzany po elementach za pośrednictwem oleju. Co prawda zabezpiecza przed zniszczeniami w przypadku utraty oleju, ale nie pełni funkcji oleju, który oprócz smarowania chłodzi elementy smarowane. Koniecznie uzupełnij stan oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi NIE. Militec nie zastępuje oleju, co więcej jest rozprowadzany po elementach za pośrednictwem oleju. Co prawda zabezpiecza przed zniszczeniami w przypadku utraty oleju, ale nie pełni funkcji oleju, który oprócz smarowania chłodzi elementy smarowane. Koniecznie uzupełnij stan oleju w skrzyni.

na aukcji na allegro w opisie jest napisane:"Wlanie większej dawki od zalecanej nie ma żadnych skutków negatywnych"

nie mówie o całkowitym zastąpieniu oleju militeciem ale tylko wlaniu większej ilości niż te zalecane 50ml militecu na litr oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj przeczytałem wasze posty. Rozmawiałem z właścicielem motocykla w którym miał być robiony test tego specyfiku oczywiście pod kontrolą warsztatum Mimo że dałem mu komplet cylindrów z tłokami jak również głowicę jesienią to do dziś moto nie jest gotowe.

Postaram się go ponaglić. A z lektóry Wszych postów wynika że nie szkodzi czyli już jest postęp. Napiszę kiedy moto wyjedzie.

Pozdro

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aukcji na allegro w opisie jest napisane:"Wlanie większej dawki od zalecanej nie ma żadnych skutków negatywnych"

nie mówie o całkowitym zastąpieniu oleju militeciem ale tylko wlaniu większej ilości niż te zalecane 50ml militecu na litr oleju

Można wlać więcej, ale czy widziałeś kiedyś, żeby ktoś dopuszczał za niski stan oleju w skrzyni biegów 8O :?: . Przecież ubytki oleju chcesz uzupełnić Militec-iem. Więc jeszcze raz się powtórzę: Militec nie jest olejem i nie można nim uzupełnić ubytków oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej olej kolego, jest tańszy od militec-a kilkakrotnie!

przecież nie chodzi mi o koszty :D

po prostu wczoraj przed wczoraj zobaczylem że troche oleju mi wyciekło przez odkręconą śrube spustową i akurat nie mialem oleju pod ręką i wlałem militeca. olej mialem z domu i po prostu nie chcialo mi sie spuszczac tego calego militeca tylko po prostu wolałem dolać olej troche ponad poziom tak żeby mniejwięcej zachować proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Piotr i co z tym testem czekamy i czekamy, a  tu cisza....

 

Ponieważ w tzw. międzyczasie zmieniłem sprzęta to militeca zalewam uroczyście dzisiaj do b12. Cudów nie oczekuję bo silnik ma 20 tys km przebiegu i jest w stanie idealnym, zalany syntetycznym olejem 10w50. Liczę raczej na poprawienie pracy skrzyni (I potrafi zgrzytnąć a tego nie lubię) i na obnizenie temperatury pracy silnika co w sumie najważniejsze. Ale dzięki temu że bandit bedzie właśnie dzisiaj po pełnym przeglądzie no i dzieki temu że ma gaźniki a nie wtrysk to bedę mógł się przekonac czy zajdzie to samo co w katanie czyli konieczność stopniowego obniżania rosnących wolnych obrotów (spadek oporów wewnątrz silnika). Moze spadnie też zużycie paliwa w trasie ale tu pewnie nawet nie zauważe czy wyjdzie 7,5 czy 7,2 :D

Piotr się nie odzywa wiec pewnie ze sprawdzeniem preparatu na struclu nic nie wyjdzie...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie prawdziwy Militec sprzedaje hurtownia Cobra chyba na Kolejowej 10(pewien nie jestem). Opakowanie 250 ml kosztuje 70 zł.

Na allegro też jedna osoba z Warszawy się ogłasza.

O http://www.militec1.pl/ tu jak zadzwonicie to wam powiedzą wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie prawdziwy Militec sprzedaje hurtownia Cobra chyba na Kolejowej 10(pewien nie jestem). Opakowanie 250 ml kosztuje 70 zł.

Na allegro też jedna osoba z Warszawy się ogłasza.

O http://www.militec1.pl/ tu jak zadzwonicie to wam powiedzą wszystko.

 

W Piastowie jest na ul. Warszawskiej (prawie przy Ursusie) punkt wymiany oleju - mozna tam dostac militec w granicach 50 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie prawdziwy Militec sprzedaje hurtownia Cobra chyba na Kolejowej 10(pewien nie jestem). Opakowanie 250 ml kosztuje 70 zł.

Na allegro też jedna osoba z Warszawy się ogłasza.

O http://www.militec1.pl/ tu jak zadzwonicie to wam powiedzą wszystko.

 

W Piastowie jest na ul. Warszawskiej (prawie przy Ursusie) punkt wymiany oleju - mozna tam dostac militec w granicach 50 zl

 

Militec czy Motor-life??? W Warszawie jest tylko ten punkt na Kolejowej a że gość chwilowo nie płaci dostawcy więc można jedynie wysyłkowo.

Militec za 50 pln to byłaby rewelacja- taniej niż u producenta w USA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Militec czy Motor-life??? W Warszawie jest tylko ten punkt na Kolejowej a że gość chwilowo nie płaci dostawcy więc można jedynie wysyłkowo.

Militec za 50 pln to byłaby rewelacja- taniej niż u producenta w USA !

 

..upsssssss :oops: masz racje motor-life

Militecu pod jego wlasna nazwa nie widzialem juz ladnych pare lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...