Skocz do zawartości

TVP 3 program z Poznania


Rekomendowane odpowiedzi

do starego Sierzanta

1.mozna bylo zobaczyc ze to jakis facet w wieku okolo 35-40 lat

2. jechali za nim ( nie widac bylo zeby go na sygnale scigali, albo zapierniczali za nim jak za morderca ) i krecili z samochodu, potem koniec ujecia, nowe ujecie jak facet stoi juz motocyklem na zajezdzie dla autobusow, ich szybki podjazd policjant "wyskakuje" podchodzi do motocykla i wylacza stacyjke

3. z tego co wiadzialem to dostal 21 pnktow i wypisywal mu mandacik

4. jazda na tylnym kole, wjazd na czerwonym, zmiana pasow bez kierunkow na 2 pasmowce i na tej zamej 2 pasmowce przejechal przez ciazgla rozdzielajaca 2 kierunki ruchu

5.nic nie wspominali o zatrzymaniu prawa jazdy

jak o czyms zapomnialem to niech ktos cos doda

Edytowane przez cytryna ( bandit 400 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że bedziecie mieć przechlapane :D w Poznaniu w tym sezonie, może was to zdziwi ale u nas władze miasta idą w "zaparte" i mówią że "w naszym mieście niemamy problemu z motocyklistami-szaleńcami" i narazie mamy spokój.....pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczucie pełna inscenizacja jak w materiale edukacyjnym pt "czego nie należy robić jadąc motocyklem". Przecież pan redaktor musi podbudować obrazkiem stawianą w programie tezę, że motocykliści są zagrożeniem. Wypowiedzi starszych osób, być może słuszne nie robią zbyt mocnego wrażenia. Do kogo kierowany jest taki materiał??? Więcej szkody jak pożytku. W odczuciu społecznym taki materiał spowoduje wyłącznie niechęć do nas motocyklistow.

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obejrzeliście wszyscy niezły filmik fantastyczny , he he he .

Jak to był prawdziwy biker , to ja jestem ksiądz - samiczka.

A zatem - jeśli koleś miał łącznie 4 lub więcej wykroczeń, to powinien mieć zatrzymane prawko i skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu Grodzkiego. Jest to tzw.zlepek wykroczeń, a nie dodali nic za tzw. stworzenie zagrozenia w ruchu drogowym - jazda w mieście na kole. Za to można dostać zakaz prowadzenia pojazdów - więc powinni to zrobić.

Tak powinni zadziałać. Jakieś cioty to były , a nie gliniarze.

 

Gęby gościa nie pokazali , bo na 100 % to był gliniarz , albo jakiś znany w Poznaniu spec od motocykli - nie chcieli mu siary robić.

Natomiast zgodnie z oficjalnym Zarządzeniem MSWiA i poleceniem Komendanta Głównego Policji ( było tym w mediach ) jest zakaz ścigania motocyklistów samochodami i nie wolno m.in.kłaść kolczatek.

Chyba , że sprawa jest BARDZO WAŻNA !!! Np. naplucie na buty o.Tadeuszowi.( Wtedy wolno nawet z armaty walić , he he he .)

 

Reasumując - wieeeelka QPA , a nie reportaż o dawcach.I akurat w zatoczce go zatrzymali , normalnie czary. A ten radiowóz to chyba był Batmobilem , albo rakietą.I na odległość wyłączyli w moto silnik.

Już zobaczyłem sam co chciałem widzieć - połowa działań Policjantów była nieprawidłowa - za takie faule w Opolu gliniarz wyleciałby z roboty.

Ale za to jest rozgłos , he he .

 

Dominik - przekaż ( jeśli możesz oczywiście ) temu kolesiowi , że za takie bajki powinien w trabę dostać. A jak się podqrvię , to mogę mu zrobić nawet sprawę o naruszenie dóbr osobistych i poświadczanie nieprawdy .

Jestem motocyklistą i on mnie obraża takim programem. Na tych gliniarzy powinien iść wniosek o ukaranie za niestosowanie sie do poleceń służbowych , itp. itd. Na dodatek jeszcze sami stworzyli zagrozenie ścigając kolesia samochodem.

 

Ten redaktorek , to niewąski palantunio jest niestety - powinien robić reportaże o burakach - jest burakiem ,więc zrobi to dobrze, he he he .

 

Pozdro dla wszystkich przestraszonych - takie programiki są dobre dla 8 latków na hulajnogach - pic na miarę Galaktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program był żenujący. Prowadzącemu strasznie się gadka nie kleiła - jakieś oklepane truizmy rodem z Faktu czy Superexpresu, tanie teksty o stalowych linkach, krew i sensacja. Do tego zlepek materiałów filmowych z 2005 roku, widać w tym jeszcze sie zbyt wiele nie działo. Typowa zapchajdziura. Zadziwiająco dobrze na tym tle wypadł nasz ukochany pan Józef K., chyba troche mądrzeje przez te obecności na otwarciach/zamknięciach sezonu i kontaktami z Moto Magneto. Cóż, pewnie i tak będziemy mieli teraz znów przej**ane u policji przez najbliższy czas, już widzę te kontrole...

 

A ten motocyklista co dostał 21 punktów to pewnie zatrzymał się na tym przystanku przypadkowo, żeby sobie linkę stalową poluźnić, bo go za mocno na szyi uciskała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie redaktorze !!! Prosze sie troche doedukowac. Od kiedy jesli posiadamy prawo jazdy kategori A1 mozemy kierowac 150 konnym motocyklem, ktory rozpedza sie do setki w 4 sekundy !! :D

 

Dobry jest bajker ktory wspomnial o akcji motocykle sa wszedzie - spojrz w lusterka patrz dwa razy, moze nie dosłownie ale dobrze ze wspomniał o tych lusterkach :D .

 

Psycholog tez dobrze gada :D.

 

Ogolnie zwykla nagonka jak w Fakcie, specjalnie podsycana przez Pana redaktora.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak mówiłem, prowadzącego, Roberta, znam dość dobrze, zawsze dobrze redagował rzetelne materiały do poznańskiego Teleskopu, stąd moje zdziwienie teraz. Pogadam z nim po weekendzie, o co tu chodzi.

Tak czy owak moim zdaniem znów mamy prze*ebane na poznańskich ulicach. Ktoś teraz będzie chciał na siłę się wykazac kosztem naszych nerwów...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, prowadzącego, Roberta, znam dość dobrze, zawsze dobrze redagował rzetelne materiały do poznańskiego Teleskopu, stąd moje zdziwienie teraz. Pogadam z nim po weekendzie, o co tu chodzi.

Tak czy owak moim zdaniem znów mamy prze*ebane na poznańskich ulicach. Ktoś teraz będzie chciał na siłę się wykazac kosztem naszych nerwów...

pzdr

 

Mam takie wrażenie, że twój kumpel dostał rozkaz od wydawcy do zrobienia tego programu. Czasami niestety tak bywa... Poziom merytoryczny moim zdaniem był wystarczający dla widowni dla której został nakręcony. Chcoiaż stand-up( inaczej zakończenie) tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi fakt, że żaden z policjantów nie sprostował, że 16-latek nie może legalnie jeździć motocyklem o mocy 150KM :D I jeszcze te bajki o przywiązywaniu sobie szyji do kierownicy linką stalową przez motocyklistów, żeby podczas wypadku nie było co zbierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi fakt, że żaden z policjantów nie sprostował, że 16-latek nie może legalnie jeździć motocyklem o mocy 150KM :D I jeszcze te bajki o przywiązywaniu sobie szyji do kierownicy linką stalową przez motocyklistów, żeby podczas wypadku nie było co zbierać :D

 

Nie sprostował, bo nie dostał takiej szansy :D. Moim zdaniem misie za taśmami były OK. Ale monsieur redaktor robił przecież materiał, który powinien wzbudzić emocje - w końcu po co się mierzy oglądalność? Więc gładko odstawiał od mikrofonu osobę, która nie rokowała nadziei na wypowiedź pasującą do tezy. W materiale widać takie zagrania jak na dłoni. No cóż, ale winić redaktora nie należy, w końcu on tylko robi to za co mu płacą :D

 

Przykry jest nawet nie ten materiał, ale to, że taka czy inna ...wizja nie dba o zwiększenie bezpieczeństwa przez wzrost poziomu świadomości tematu tak po stronie puszkarzy jak i motocyklistów. A czemu nie dba? Bo to nierynkowe działanie by było. A kto będzie marnował piezonki? No chyba, że z budżetu pójdzie ... albo w publicznej telewizji. Ale kto to będzie oglądał? Toć trzeba dbać o oglądalność ... ludzie od wieków szukają sensacji ... po co były pręgierze? Po co publiczne szafoty? Ktoś uważa, że dla prewencji? Skądże znowu, były dla rozrywki :D. Polecałbym p. psychologowi spojrzenie na temat z drugiej, zapewne bardziej socjologicznej nawet strony.

 

Takie spojrzenie na pewno by się przydało. I może wreszcie zaowocowałoby obecnością tematu w jakiejś tam ...wizji. Spokojnie, bez epatowania brutality, dalszego kreowania podziałów społecznych (puszkarze vs. motocykliści) a z głównym celem zwiększenia bezpieczeństwa. Wtedy z pewnością jako puszkarz zanim zostałem motocyklistą dowiedziałbym się o tym, żeby patrzeć w lusterka, lepiej oceniać prędkość zbliżającego się motocykla czy chociaż zrozumieć, dlaczego ludzie robią ryczące wydechy. A nie gromadziłbym wiedzy "kątem" z czasopism i "z ucha". Bogu dzięki, że w moim otoczeniu było zawsze trochę ludzi z pasją do dwóch kółek, którzy mi to wyjaśnili zanim jeszcze stałem się szczęśliwym posiadaczem prafka "A" i dwóch kółek. Bo kto wie, czy abstrahując od mojej inteligencji i nie dla wszystkich wygodnej tendencji do ustawicznego zadawania pytań, nie stałbym teraz po drugiej stronie "barykady" wierząc bezgranicznie w rzeszę szaleńców ze strunami na szyi, którym na każdym kroku chciałbym udowodnić, że stoję wyżej w hierarchii społecznej siedząc w mojej puszce.

 

Uff ... chyba czas się zacząć angażować pro bono. Dla sprawy, bo nie lubię być gołosłownym. Są jakieś wątki tego typu na forum? Ktoś może coś już organizuje? Albo ma pomysł i chciałby podyskutować, co można zrobić w temacie?

 

Pozdrowienia serdeczne,

 

&REW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zASTANAWIAM SIE TYLKO DLACZEGO NIKT I NIGDZIE NIE PODAL ZE TATUS PROWADZACY TO TICO ROK TEMU WYMUSZJAC PIERSZENSTWO MOTOCYKLISCIE WRACAL O 1 W NOCY Z IMIENIN I BYL PO SPOZYCIU!!!!!!

OD SKRZYZOWANIA SLOWIANSKIEJ DO MIEJSCA WYPADKU JES OK 100 M WIEC SKAD TE 150 KM/H?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam motocykla jeszcze nie mam, a w życiu nawinąłem może z 50km komarkiem. Nawet nie siedziałem nigdy na "poważnym" moto. Gdybym wyrabiał sobie zdanie na temat motocyklistów i w ogóle jazdy motocyklem na podstawie takich programów, to stałbym się wrogiem dwóch kółek. Po obejrzeniu takiego reportażu mógłbym uważać, że każdy motocyklista to wariat pędzący na załamanie karku zawsze i wszędzie, a na dodatek oplecony stalowymi linkami i trotylem detonowanym po naciśnięciu klamki hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to program z nastawieniem na nie i wyolbrzymienie motocyklistow jako dawcow, natomiast jestem przeciwny jazdom idiotow, ktorzy przyczynili sie do smierci innych....

Edytowane przez MOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...