Skocz do zawartości

CZY SZLIFOWAĆ TARCZĘ ????


adamzap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie

Jestem zmuszony wymienić tarczę przednią w Suzuki VX 800

Nowa tarcza kosztuje 700,- 8O więc odpada ,a z dostaniem, używki jest duży problem .Czy szlifownie tarczy i zalożenie nowych klocków zadziała

(chodzi mi o przejechanie chociaż jednego sezonu - bez szaleństw :) )

Czekam na Wasze odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻE COŚ WIĘCEJ NA TEMAT

 

NIE bo .. NIE !

 

Dlaczego ? Nie wnikając w szczegóły - bardzo ważna jest grubość minimalna tarczy (najczęściej na niej wybita). Jeśli problem dotyczy tylko nierówności powierzchni, a grubość jest w normie, to zakładaj nowe klocki, które po dobrym dotarciu spełnią swoje zadanie. Jeśli tarcza jest zwichrowana, to nie ma innego wyjścia niż wymiana.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADAFAKA MOŻE COŚ WIĘCEJ NA TEMAT :D

pogadaj z Norbem :),

on w zeszłym sezonie kupił używki do 9ki. po tygodniu wyrzucił do śmieci - bo były lekko podgięte (minimalnie!), ale kiera biła przy hamowaniu (250pln psu w dupę, o ile pamiętam)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o przejechanie chociaż jednego sezonu - bez szaleństw

 

Witam! A kilka awaryjnych hamowań' date=' to już szaleństwo. Posłuchaj fachowców. Pozdrawiam. [b']Kupując motocykl zadbaj też o swoje życie.[/b] Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej sytuacji proponuje zadzwonić do www.ebcbrakes.pl (chyba ze już dzwonileś? Ja ostatnio sie zszokowałem o ile taniej mają tam części niż np. w larssonie) jeżeli cena nie satysfakcjonuje to można zlecić kolesiowi co ogłasza sie na allegro: http://www.allegro.pl/item87672820_tarcze_..._husqvarna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie i linki .Wiem na pewno ,że tarcza nie jest zwichrowana (sprawdzałem mikrometrem) w granicznych 5mm grubości zalecanych w serwisówce też się mieści jest po prostu dośc "wyżłobiona".

orginalne sa drogie ale innych firm np EBC powinny byc znacznie tansze
te o których pisałem ,że kosztują 700,- są wlaśnie z EBC :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za opinie wszystkim ,a szczególnie doświadczonym kolegom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jest rant na tarczy to chyba mozna? bo jak jest to zanim klocek sie  dotrze to hamowanie jest bardzo kiepskie bo stycznosc klocka do tarczy jest mala

w terenie to nie ma znaczenia.

ale hamowanie na takich tarczach z 2 czy 3 paczek, to nieprzyjemne przeżycie. nie warto testowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...