Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak go podłączyłeś? Wsadziłeś go (po przeróbce) w iskrownik, tam gdzie oryginalnie jest kondensator, czy jakoś wyprowadziłeś go na zewnatrz?

 

Kup sobie taki kondensator (koszt kilku zlotych) zobacz czy wejdzie w stare miejsce, jezeli nie to nie kombinuj za wiele tylko przedluz kabel i wsadz go gdzies np kolo filtra powietrza, czy akumulatora ( z ktorej strony Ci wygodniej) A tak powaznie to te maluchowskie sa najlepsze i to zastanawia mnie jak to mozliwe.:biggrin::P :notworthy: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo maja minimalnie wieksza pojemnosc i dlatego sie nie przepalaja. choc nie wiem czy nie oslabiaja lekko iskry bo najmocniejszej to nie mam ale pali jak trzeba. luknijcie czy tez tak macie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu kupiłem sobie silnik Simsona do remontu, żeby go zrobić i sprzedać. Silnik już dawno sprzedałem, ale zrobiłem dużo zdjęć i pomyślałem, że dam linka tutaj na forum, bo wiele osób nie wie gdzie co ma być, a na tych zdjęciach jest prawie cały remont silnika (zdjecia moim zdaniem bardzo dobrej jakości): http://bikepics.com/members/bartx/part/ BTW W sumie silnik wyszedł mnie jakieś 530 zł, a sprzedałem za 910 zł :banghead: Liczyłem tak na 700 góra 800 zł, a cena końcowa przeszła moje oczekiwania :icon_exclaim: Za tyle można już całego Simsona kupić, do remontu może, ale z dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lekko zwiękrzyć moc simsona nie zwiękrzając pojemności cylindra :) ? słtczałem o takich technikach jak:

- rozwiercenie dysz

- zmniejszenie progu na głowicy

- wypolerowanie kanałów dolotowych

- wypełnienie wału

jakoś przepraszam jeśli zadałem to pytanie w nieodpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze:

-podwyższyć okno wydechowe

-polerka kanałów

-odchudzenie tłoka

-skrócenie kolanka

-rozwiercenie gaźnika

 

Nie polecam planowania głowicy, bo w moim przypadku efekty były mizerne a łożyska padły po +-500km

Edytowane przez busterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...