Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!

Ja pokrowiec do simsona na siedzenie kupiłem na giełdzie samochodowej w Bydgoszczy. Dałem za niego 20zł. Był on zgrzany jak orginalny, na tyle ładne nadruki SIMSON i IFA. Jeździłem na nim około roku i teraz kolejny właściciel też na nim jeździ i nie ma na nim pęknięć ani nic, kompletnia żadnych śladów zużycia... Poszukaj coś w jakiś sklepach bo maja takie pokrowce napewno. Wygląda to znacznie lepiej jak obijane przez tapicera, ponieważ miałem porównanie kumpla siedzenie obite z moim "oryginalnym" pokrowcem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc chciałbym sie zapytac . Co mam zrobic jak w simsonie wymieniłem cylinder , sworzen , tłok pierscienie ale nie wymieniłem gaznika . Gaznik jest od 50 a ja mam cylinder od 60 to czy on bedzie taki czasami mulawy ze nie dochodzi paliwo . ?? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chciałbym sie zapytac . Co mam zrobic jak w simsonie wymieniłem cylinder , sworzen , tłok pierscienie ale nie wymieniłem gaznika . Gaznik jest od 50 a ja mam cylinder od 60 to czy on bedzie taki czasami mulawy ze nie dochodzi paliwo . ?? pomocy

 

Cześć,

wymiana gaźnika nic nie da. Spróbuj może wymienić dyszę na troszke większe, będzie przy tym więcej palił no i może moc dostanie... Ale nie powinno być utraty mocy przy założeniu cylindra na 60ccm...

 

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie motoryzacyljnym i mowie o dysze do simsona a on do mnie ze sa tylko jedne rodzaje , to wziolem i ale niechcialem mu wierzyc , powiedzialem ze mam 60 ccm a on na to ze to sa takie same jak przy 50 . I ty z takim rozmawiaj . Ale dzieki za odpowiedz poszukam na allegro i kupie . pozdroo

 

Dodam jeszcze ze mam problemy z ustawieniem swiatla , ja daje długie to mi swieci krutkimi lub przerywa , jaz takie a raz takie , pomocy co mam zrobić . ?? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie motoryzacyljnym i mowie o dysze do simsona a on do mnie ze sa tylko jedne rodzaje , to wziolem i ale niechcialem mu wierzyc , powiedzialem ze mam 60 ccm a on na to ze to sa takie same jak przy 50 . I ty z takim rozmawiaj . Ale dzieki za odpowiedz poszukam na allegro i kupie . pozdroo

 

Dodam jeszcze ze mam problemy z ustawieniem swiatla , ja daje długie to mi swieci krutkimi lub przerywa , jaz takie a raz takie , pomocy co mam zrobić . ?? :flesje:

 

dysze do wszystkich simsonów z gaźnikami BVF są takie same różnią się jedynie przepustowością . W Simsonach o pojemności 50ccm były stosowane dysze 70 jednostek (jeżeli się nie mylę to 0,7mm) a w pojemności 70ccm 72 jednostki (0,72mm). proponuję zastosowanie dyszy takiej jak była w silniku o pojmeności 70ccm, ale Simson powinien chodzić bez problemu i bez straty w mocy na tej dyszy 70. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki GAJOSS .

Chyba sobie zamowie to z 70 , bo ja wlasnie czuje takie zmuly na wolnych obrotach .

I to moglo byc spowodowanie tym .

pozdrrroo :buttrock:

 

Dysza z Simsona S70 będzie dobra tylko trzeba DOKŁADNIE wyregulować gaźnik :biggrin: zmuły mogą być spowodowane zbyt ubogą lub bogatą mieszanką biegu jałowego i przez to nie ma przejścia miedzy niskimi i średnimi obrotami. Sam tak miałem i miałem jakby dziure między obrotami jałowymi a średnimi. Trzeba było dobrze odkręcić żeby motor poszedł dalej. Dodam że na wysokich wkręcał się elegancko. :banghead:

 

 

:banghead:

Edytowane przez gajoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKLADNIE To mam ze na wolnych obrotach muli chyba ze dam ssanie wtedy idzie , a potem jak na wiekszych obrotach jedzie <bez problemuu > :) i tak myslalem ze to przez ten cholerny gaznik .

Njagorsza robota to walsnie z gaznikiem ;) <dzieki>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKLADNIE To mam ze na wolnych obrotach muli chyba ze dam ssanie wtedy idzie , a potem jak na wiekszych obrotach jedzie <bez problemuu > :bigrazz: i tak myslalem ze to przez ten cholerny gaznik .

Njagorsza robota to walsnie z gaznikiem :bigrazz: <dzieki>

 

Regulacja gaźnika to żmudna praca, ale jak zrobisz to dobrze to potem zostaje wielka satysfakcja. Niepoddawaj się łatwo. :bigrazz: Powodzenia. :bigrazz:

 

Witam.Mam cylinder niemiecki po szlifach i chce wymienic tłok ,patrzyłem na rozmiar to jest 40.97 i moje pytanie czy warto kupic polski tlok za 20zł czy lepej jakis inny?? pozdro :lalag:

 

Taki rozmiar to już są tłoki na 60ccm, a więc masz do wyboru polski lub węgierski (niemiecki jest bardzo trudno dostać bo takich fabrycznych nie było jedynie robione przez jakieś firmy tuningowe). Ja bym zainwestował w węgierski. Na pewno nie warto brać rzemieślniczego. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie moge kupic tlok wegierski?? poczym poznac ze to wegierski a nie polskie? moze jakies linki.. :bigrazz:

 

dodam ze na tłoku przjezdzilem ok 4kkm ale nie oszczedzalem go ,no i teraz ciezko mi pali jak jest cieply i nie trzyma wolnych odrotów;/ to przez tłok czy gaznik??

Edytowane przez Boczek013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz matty zes przesadzil az tak to zle nie jest odpala ale czasami nieche i na wolnych oroatach to przygasa ma wlasnych oczach to widzialem , mysle ze to przez gaznik . Bo ja mam ten sam problem tylko ze mi sie dusi , ale jak dam ssanie to jade dalej !! pozdrooo :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie moge kupic tlok wegierski?? poczym poznac ze to wegierski a nie polskie? moze jakies linki..

 

 

 

 

 

 

Tłok wegierski hmmm Wypowiem sie o tloku takim do MZ ale to to samo tzn materiały itp, tłok ten jak najbardziej polecam, zero puchniecia itp, tłoki takie (przynajmniej ten mój) był w niebieskim pudełku nazfa Firmy to ,,BERTA,, na pudełeczku było Made in Hungry,, i na tłoku od spodu na ściance tez byl taki napis!!

Tłoki te naprawde polecam.

 

Veteranos

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie moge kupic tlok wegierski??

Tu można kupić części do simka:

http://simson.strona.pl/cennik.html

http://www.kemot.pl/

http://www.agmot.pl/

http://simson.debno.net/

http://www.allegro.pl/

http://www.google.pl ;)

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...