Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieeeee ma luzów ale teraz jak wymieniałem klin i nic to nie dało to się troche wkurzyłem. Zaczołem nawet myśleć że uszczelnienie poszo między karerami, ale jak zdjołem cylinder to nic tam zapapranego nie było jedyne co mnie ździwiło to, to że na dnie komory było pełno benzyny wydmuchalem to sprężarką i powycinałem nowe uczelki na krociec i pod cylinder. A może być coś z przewywaczem? Ostatano go wymieniałem a wiem że teraz traszną lipe odwalają. I jeszcze jedno niby gaźnik jest git ale jak go składałem to zauważyłem że pływaki są dziwnie przekrzywione( tak jakby odgięte do wewnątrz o 1mm czy jakoś tak z dwóch stron). Postaram się skołować gaźnik od jakiegoś dobrego simzłoma i przełorzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipol na którym jezdziszjest olejem bardzo dobrym poniewarz takie oleje stosuje sie do np skrzyń biegów w duzych maszynach roliczych a tam to sa prawdziwe przeciąrzenia i ostre warunki

sam jezdziłem 160konnym traktorem który w skrzyni miał taki olej i skrzynia pracowała cicho i przyjemnie wiec nie widze powodu na zmiane oleju a pozatym sam simkiem jezdze na takim oleju juz 4 rok i jest ok :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem a mianowicie moj simek s51 enduro odpala za pierwszym razem ale tylko jak puszcze gaz to gasnie.Nie wchodzi na wolne obroty.Nie wiecie co moz ebyc przyczyna i gdzie tego szukac?

 

witam.przyczyna jest zle ustawiony gaznik.ale najpierw rozbierz go i wyczysc wzystkie dysze moze (dysze od wolnych obrotów tez)no i dopiero go reguluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipol na którym jezdziszjest olejem bardzo dobrym poniewarz takie oleje stosuje sie do np skrzyń biegów w duzych maszynach roliczych a tam to sa prawdziwe przeciąrzenia i ostre warunki

sam jezdziłem 160konnym traktorem który w skrzyni miał taki olej i skrzynia pracowała cicho i przyjemnie wiec nie widze powodu na zmiane oleju a pozatym sam simkiem jezdze na takim oleju juz 4 rok i jest ok :D

 

Nie wiem czy wiesz ale olej hipol jest olejem który powinien byc wymieniany co dwa lata lub 200 motogodzin. Dlatego nie jeździj siemem tak długo na tym oleju... :D A tak serio zachowanie oleju w motorze a w ciagniku jest całkiem inne. Nie wiem co to był za ciągnik ale ciągniki o takiej mocy mają skrzynię biegów połączoną z hydrauliką i nie wierze że miał taki olej, no ale ciągników jest wiele i moze ten ma inaczej. W ciągniku masz inne przełożenia, większe zębaty. Ogólnie do sima można go nalać bo jest tani, i wymieniąć co dwa lata. Ja w simie miałem olej silnikowy Mobil 10W40:D:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...