Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mobi masz orginalny kosz? maja zjechane zeby? masz wzmocniony zestaw? np cylinde 70? jestli tego nie masz to po co wydawac kase? to juz lepiej sobie przeszlifuj cylinder na 60 zamiast kupowac nieorginalny kosz puknij sie w glowe

 

tak stracisz na mocy ale delikatnie zyskasz na predkosci wiec to jest glupota

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder mam narazie mam s50 ale wczesniej miałe s70, musiałem zmienic na mniejszy bo wymieniłem połówki i one sa przystosowane na s50 ale juz znalazłem w okolicy goscia który mi powiekszy wlot na cylinder w połówkach i teraz sie tylko zastanawiam czy s70 + koszyk sprzegłowy s70 = wieksza moc i predkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder mam narazie mam s50 ale wczesniej miałe s70, musiałem zmienic na mniejszy bo wymieniłem połówki i one sa przystosowane na s50 ale juz znalazłem w okolicy goscia który mi powiekszy wlot na cylinder w połówkach i teraz sie tylko zastanawiam czy s70 + koszyk sprzegłowy s70 = wieksza moc i predkosc

 

Jak założysz 70ccm to i kosz dobrze by było od 70 żeby przełożenia były dobre...ale to samo chyba można zrobić zmieniając zębatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj wszystkie pytania odnośnie Simsonów piszcie tutaj, uniknie się wielu tematów z pytaniem o drobne szczegóły - a to podkłądka, zapłon. Tak wszystko będzie na jednym miejscu, dodatkowo tworząc BAZĘ wiedzy dla innych.

Pawel

 

siemka mam problem z przekładnią biegów jak rozbierałem silnik to mi się te kulki wysypały i nie wiem gdzie mam dać trzynastą najmiejszę kulke proszę o pomoc

 

 

siemka mam problem z przekładnią biegów jak rozbierałem silnik to mi się te kulki wysypały i nie wiem gdzie mam dać trzynastą najmiejszę kulke proszę o pomoc

 

moje gg 8729643 jak możesz to napisz jest to simson 4-biegowy s51. jeszcze raz proszę o pomoc czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Simsonie. Wygląda to tak:

odpalam, simson chodzi. przejade się kawałek, zatrzymuje. i wtedy silnik nie jest w stanie utrzymać obrotów. musze ruszać manetką, żeby nie zgasł. jak puszcze manetke, za kilka sekund straci obroty i zgaśnie... co jest grane?

 

Musisz wyregulować gaźnik jedna srubke masz od skladu mieszanki- ilosc powietrza jak ma sie dostawac to ta z gory gaznika, druga jest pod spodem od obrotow. Musisz jedna i druga krecic zeby idealnie ustawic go. Z tego co pamietam to ta od mieszanki ustawialo sie tak : wkrecasz ja do samego konca pozniej 2,5 obrota do gory i tak bylo oryginalnie ustawiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem z Simsonem S50 (1976r.). Wczoraj zacząłem go odnawiać i zauważyłem, że widelec ma luzy (rusza się w przód i tył). Na dole mocowanie jest poluzowane, nakrętka kręci się w obie strony ale się nie dokręca. Jak mogę to naprawić ?

 

Ponadto: jak zregenerować przedni hamulec ? Nie wiem co z nim jest, poprostu nie działa. Rozkręcenie, linka ?

 

Jak można podnieść zawieszenia w Simsonie ? Mam 190 cm i moto jest troche mały, a chciałbym sobie przypomnieć stare czasy i jazdę na Simku :)

 

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podwyższenia to proponuje zrobic to co ja mam odsyłam cie na link na bikepics tam w simsonie na ostatnie focie widać takie kształtowniki jak nie załapiesz to zrobie zdj z bliska tego. Luz zlikwidujesz tylko rozkręcając teleskopy podejrzewam, że są luzy na złączach między sprężyną a prętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie szybszy na tym koszu sprzeglowym to jak do tego moze byc jeszcze mocniejszy ?

Siemka wszystkim mam simsona i znam go super jesli chodzi o silnik to pytajcie na maila odpowiem napewno naprawde znam sie na tym zapraszam [email protected]

 

Siemka jak macie pytania dotyczace silnika simsona to pytanaia kierujcie do mnie napewno znajde rozwiązanie polecam!!! i zapraszam!!! piszcie na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem z Simsonem S50 (1976r.). Wczoraj zacząłem go odnawiać i zauważyłem, że widelec ma luzy (rusza się w przód i tył). Na dole mocowanie jest poluzowane, nakrętka kręci się w obie strony ale się nie dokręca. Jak mogę to naprawić ?

 

Ponadto: jak zregenerować przedni hamulec ? Nie wiem co z nim jest, poprostu nie działa. Rozkręcenie, linka ?

 

Jak można podnieść zawieszenia w Simsonie ? Mam 190 cm i moto jest troche mały, a chciałbym sobie przypomnieć stare czasy i jazdę na Simku :icon_twisted:

 

Z góry dzięki !

 

Jeśli w S50 jest tak samo jak w S51 to wystarczy dokręcić te dwie "nakrętki" pod górna półką widelcy i nad - . Nie wiem jak to się nazywa, ale powinienes kapnąć o co chodzi :buttrock:. Jak je dokręcisz (najpierw dolna, potem górna), luz powinien się skasować

 

Jak przedni hamulec nie chwyta to musisz tą dźwignie przy kole przestawić na wieloklinie i poregulowac go przy kierownicy.

 

Jak chcesz go podnieśc ty byś musiał kupic amortyzatory do tyłu ze sprężynami na zewnątrz (może masz), kupiłem takie i trochę one moto podnoszą, ale nie oczekuj rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluminat,

jeżeli chodzi o hamulec to mam szczęki prawie nowe z tym do czego są przymocowane:D:D. Konkretnie bedziesz chcial napisz na PW i wysle foty czy cuś. A co do luzów to nie pamiętam jak to wygląda w simie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...