Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o tłumiku tez pomyslem napoczatku ale ja nie mam tego podstawowego tłumika tylko ten http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112851071 i nie mam pojecia jak go przeczyścic a w najgorszym przypadku moze byc tak ze zatkała sie sadza w najcienszej jego czesci czyli miedzy komorami na tym cienkim przejsciu. macie jakies pomysły??

 

a mam jeszcze jedno pytanko, prawdopodobnie mam nieszczelny simering bo

na kolnaku po jakims czasie jeżdzenia dosłownie spływa mi olej czarny jak smoła, a wracajac do mojego pytania czy ten nieszczelny simering moze powodowac łapanie "lewego" powietrza, bo jak jade i dam szybko gaz do konca to przygasa zamiast przyśpieszac, jak myślicie??

 

wykręć świecę weź szmatę jakąś i przez szmatę zatkaj placem otwór od świecy po czym niech ktoś stara się uruchomić silnik...po tym odejmij rękę ze szmatą i zobacz czy jest czysta...jeżeli bierze olej to powinna być w oleju...ja tak miałem w romecie że jak robiło się podciśnienie a potem odetkałem to aż olej wywalało na zwenątrz :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może powodować spalenie się przerywacza zapłonu? Wstawiłem już 2-gi i po kilkudziesięciu km zaczyna gorzej palić, przerywać podczas jazdy. Oryginalny przerywacz z zewnątrz był prawie nie zużyty i wszystko było ok, ale simek słabo palił i przerywał, wymieniłem przerywacz i jak ręką odjął przez jakieś 60 km. Dalej coraz gorzej odpalał, przerywał, wymieniłem jeszcze raz i znowu tak samo. Dlaczego przerywacze mi siadają? A może one są lipne, bo w dziadowskim sklepie kupowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z simsonem s51 przerobionym na enduro a chodzi o to że jak jade na niższych obrotach to mi simek rwie (szarpie). Jak daje mu większe obroty lub jade z pasażerem to szarpanie ustaje a przynajmniej przestaje je czuć. Przegląd deneralny był robiony 3 miechy temu. Gaźnik jest czysty (czyściłem 3 razy i dalej dupa) a olej w skrzyni też jest. Co mu jest że tak szarpie??
On nie przygasa tylko "szarpie". Naprawde nie wiem co mu może być. Proszę o rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym trzeba byc delikatny i w miare dokladny. ja robie tak nalewem paliwa do skreconego gaznika (chodzi mi ze zlozony, ale ja nie zakrecam srob tylko sciskam go) sprawdzam czy jeszcczze cos doniego wlatuje dmuchajac przez rurke. otwieram i patrze ile jest paliwa jak zamalo to odginam ta blaszke na srodku plywaka, i znow sprawdzam, jak jest cos nie tak to koryguje ustawienie.

 

pozdr. jak czegos niewiesz to wal na gg :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...