Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moj simek ma okolo 1500 przebiegu jest dobrze dotarty ma nowe lozyska na czopach walu, wal ogladal ojciec i muwil ze nie jest zniszczony. teraz silnik zaczol dzwonic. napewno nie sa to pierscienie poniewaz delikatnie dzwonil nawet przy okolo 1500rpm . teraz dzwoni coraz glosniej. dzwoni napszyklad jak jade chwile na srednich obrotach, jest to nieregularne dzwonienie wystarczy ze dodam gazu i pochwili zanika na wyzszych obrotach. dzwoni takze podczas szybkiego schodzenia z obrotów.

 

czy moze to byc lozysko w korbowodzie?? (te u góry) jego niewymienialem i teraz pytanie o jego cene wymiary czy bede musial cos jeszcze zrobic aby je wymienic?? (regeneracja walu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

na wstepie wszystki witam

śmigam simsonem enduro 60cmm

kilka osób co sie coś zna na simkach powiedziała mi że mam dobre sprężanie ale jeździli niektórymi simsonami 50cmm co sie szybciej rozpedzłay

jednym słowem mój simson jest troche mułowaty

jest po generalce, już dotarty i nie wiem co trzeba wymienić i co wyregulować żeby szedł bardzo dobrze

jak wsadziłem cylinder 60cmm to nie zmieniałem gaźnika ani dysz

odp.

 

pozdro

 

 

 

i jeszcze jest taka sprawa że jak sie go odpali i jedzie sie na ssaniu to jedzie szybko a jak sie już wyłączy ssanie albo odejmie troche gazu i zaś pełny gaz to już jest mniejsza prędkość.

Edytowane przez kolo14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest większy cylinder to trzeba mu większyć ilość benzyny poprostu zamula go.Zależy jaki masz gaźnik jeżeli 16N-3 to masz dysze od mieszanki na kroćcu gaźnika wystarczy pół obrotu i dostanie już więcej benzyny, ewentualnie regulować pływaki.

 

Ja też skończyłem remont w moim simsonie odpalił ale mam taki problem że wciskam sprzęgło i wrzucam I bieg to koło z tyłu już rusza( ale sprzęgło jest wciśnięte) regulowałem linke ale nic to nie dało gdy ją pociągałem ją ci pół obrotu i sprawdziałem co to daje w końcu starter zaczoł się ślizgać :/ czy możliwe że tarcze sprzęgłowe są już wytarte? i szykuje się jeszcze jeden wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli gaźnik 16N-3 jest tym seryjnie montowanym to taki właśnie posiadam:)

 

i mam jeszcze jedno pytanie

bo po remoncie mam coś 1500km przejechane i daje mu w pióra

a przedwzcoraj zablokowało mu cylinder jak był gorący i dopiero potem puścił

czy to normalne jesli młody cylinder sie przegrzeje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam simsonka enduro, miesiąc temu wymieniłem w nim wał, łożyska na wale, cylinder, tłok, pierścienie, sworzeń, sprzęgło, magneto. Dzisiaj jak go odpaliłem to po dodaniu gazu zaczęło mi coś stukać w silniku.

Jak simson chodzi bez gazu to jest wszystko ok, a jak dodam gazu to stuka.

Czego to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...