Skocz do zawartości

avo cafe racer - co wy na to??


bartek20 BSA A65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wild, a co to ja, jakaś wyrocznia jestem ;-) ? do awo nie mam takiego sentymentu jak do junaka. nie jest polski, nie znam jego historii, modeli, budowy... oczywiście - nadal uważam, że wiekowych sprzętów się nie przerabia.

z avo w tym sprzęcie jest tylko rama, bak, silnik i dyfer z piastą tylnią. reszta jest z różnych maszyn + doróbki własne.

tu chwała za to, że nie pocięte zostały elementy orginalne (tak wywnioskowałem...). da się wrócić do orginału. a to w przeróbkach takich sprzętów (których to przeróbek osobiście nie popieram) jest najważniejsze. tyle :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, fajny, nie powiem :(

Ja popracowal bym jeszcze nad zadupkiem, takim zaokronglonym do gory i jak napisal Domik dobrze wygladaly by lusterka na koncowkach manatek, lub ich brak (lusterek ;) ). Osobiscie odczepilbym kierunkowskazy.

 

Dla mnie wozrem cafe racer'a jest ten Norton:

http://bricologie.free.fr/photos/collection/norton.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

ad1-> lampa jest na niej piecowy lakier i w cholere roboty z jego zdarciem by było i nie wiem czy efekt był by warty zachodu. co do jej wyglądu i ustawienia to ma wyglądać zawadiacko i w żadnym razie niżej (niedościgniony wzór=BSA gold star 1964)

ad 2 -> zadupek jak wyżej powiedziałem nie miałem w zamyśle robienia wyścigówki ale w miarę spokojnego cafe. Miał wozić plecaczek więc kanapa na 2 osoby. może w przyszłości zrobię garba z gąbki i obciągne skórą(bez skojarzeń:()

ad3->koszty 2000 silnik(remont, wszystko co tylko można jest zrobione, polerka kanałów i korekcja gniazd zaworowych) + 1000 za resztę gratów robocizny nie liczę nawet.

ad4-> żadnych bajerów szachownic itp. do tego redukcja masy przede wszystkim:)

 

lusterka z manetek... niekoniecznie;)

PS. z junaka nie da się zrobić porządnego racera. ma nieodpowiednią do tego konstrukcję...według mnie przynajmniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie fajne ale...

Tłumik tak jak koledzy mówią krótki zadarty do góry

Zrobiłbym zadupek nawet kosztem plecaczka (nie mam więc złości nie znam ale dla motocykla wszystko :()

Teraz już za puźno ale ja bym się bawił z kolorami! Teraz średnio mi się podoba.

 

Mój ideał a zrobiony pewnie nie najwyższym kosztem:

http://www.eurospares.com/graphics/carlyam2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.caferace.com/cafepix.html

 

Mam Dniepra MT 11 który czeka na przeróbkę na cafe racer'a.

Bardzo mi się podoba ten styl.

Chcę go zrobić tak jak czerwone BMW na 5 od góry zdjęciu, tylko od 2 lat nie mogę się do tego przybrać :/

 

Awo bardzo fajnie zrobione, no i można będzie dość łatwo powrócić do oryginału, jakby co. Wstawiłbym na Twoim m-scu jakieś delikatniejsze tylne amortyzatory coby lepiej harmonizowały z dość rahityczną posturą Simsona. W ofercie Hagon'a powinieneś coś znaleźć. No i jakiś seksowny cafe-racer'owy tłumiczek wykombinuj.

 

No i opony koniecznie zmień. Te co masz nadają się do zaprzegu, ale nie do solówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyślę fotki mojej CZ cafe jak tylko je znajdę na dysku. Uważam tak jak wiekszość, że zrobienie caferacer'a z awosów, junkersów i innych maszyn z tego okresu jest jedynym godnym polecenia "tunningiem" staruszków. Ja lubię kierownice skierowne do dołu, lampa nisko, siodło grubości centymetra z garbem z tyłu. Na ostanim bazarze w Łodzi były kozackie kachole na cafe a'la orzech ze skórą na potylicy i bokach głowy, a przez środek oczywiście białoczarna szachownica !!!

 

2 lata temu miałem caferacera z yamahy SR 500: http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=632

Takie modele robią większe wrażenie niz choppery' date=' szczególnie z podrasowanym wydechem na szybkich przelotach :twisted:[/quote']

 

Ta SR-ka była potem własnością mojego kolegi ze Ślaska. Taaak brzmiała konkretnie,a po zgaszeniu po jakiś dwóch sekundach robiła jeszcze donośne "DUP". 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...