Skocz do zawartości

Podstawy które musisz umieć ! Zbiór wiedzy.


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co ciekawe - nie wiem czy zauważyliście ale japońscy zawodnicy gymkhany ciasno zawracając często spoglądają chwilowo w dokładnie w przeciwną stronę niż zadany skręt ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomijając fakt, że pilnie czytam wpisy na tym forum (gdzieś przeczytałam ze nie tylko praktyka sie liczy, której zresztą jeszcze nie mam ; p) , chciałam zapytać o parę nurtujacych mnie pytań. Wiem, że pewno ten temat już gdzieś w archiwum widnieje ale jako nowa tutaj zupełnie nie orientuję się gdzie , a tak szukać strona po stronie jakoś mi się nie uśmiecha. A zatem.Nie, nie mam jeszcze motocykla, prawka tez nie i właśnie o to chcę zapytać.Mam nadzieję, że mnie nikt tu nie zbeszta ale z drugiej strony , w końcu temat forum to zbiór wiedzy :p

W październiku chcę iść na kurs.Czy to aby dobrze? Może zacząć dopiero w kolejnym sezonie? Możliwe jest zrobienie wszystkiego w miesiąc? Bo zakładam , że bedziemy mieli ładną wiosnę tej jesieni;) Konsekwentnie ; Polegać tylko na kursie czy kupić motocykl i uczyć się we własnym zakresie?

Z góry dziękuję. ..albo przepraszam; p



Pomijając fakt, że pilnie czytam wpisy na tym forum (gdzieś przeczytałam ze nie tylko praktyka sie liczy, której zresztą jeszcze nie mam ; p) , chciałam zapytać o parę nurtujacych mnie pytań. Wiem, że pewno ten temat już gdzieś w archiwum widnieje ale jako nowa tutaj zupełnie nie orientuję się gdzie , a tak szukać strona po stronie jakoś mi się nie uśmiecha. A zatem.Nie, nie mam jeszcze motocykla, prawka tez nie i właśnie o to chcę zapytać.Mam nadzieję, że mnie nikt tu nie zbeszta ale z drugiej strony , w końcu temat forum to zbiór wiedzy :p

W październiku chcę iść na kurs.Czy to aby dobrze? Może zacząć dopiero w kolejnym sezonie? Możliwe jest zrobienie wszystkiego w miesiąc? Bo zakładam , że bedziemy mieli ładną wiosnę tej jesieni;) Konsekwentnie ; Polegać tylko na kursie czy kupić motocykl i uczyć się we własnym zakresie?

Z góry dziękuję. ..albo przepraszam; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. nie. nawet jeśli zaczniesz kurs, to pewnie nie skończysz. jeśli skończysz, to pewnie nie zdążysz zdać. jeśli jakimś cudem zdążysz zdać - nie utrwalisz umiejętności jeżdżąc samodzielnie. a do nowego sezonu nowe umiejętności spadną o połowę poziomu. zaczynaj kurs w zimie od teorii, a jazdy wczesną wiosną - będziesz mieć cały rok na egzamin i samodzielną jazdę

ad. 2. jeśli masz się nauczyć jeździć, a nie tylko zdać - bo pewnie ktoś taką usługę też oferuje - to w miesiąc nie dasz rady

ad. 3. a we własnym bez uprawnień to gdzie, na podwórku? czego się nauczysz? szkoła po to ma motocykle szkoleniowe i instruktorów, żeby uczyć. wybierz dobrą, polecaną szkołę która nauczy jeździć, a nie będzie potrzeba nic więcej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. nie. nawet jeśli zaczniesz kurs, to pewnie nie skończysz. jeśli skończysz, to pewnie nie zdążysz zdać. jeśli jakimś cudem zdążysz zdać - nie utrwalisz umiejętności jeżdżąc samodzielnie. a do nowego sezonu nowe umiejętności spadną o połowę poziomu. zaczynaj kurs w zimie od teorii, a jazdy wczesną wiosną - będziesz mieć cały rok na egzamin i samodzielną jazdę

ad. 2. jeśli masz się nauczyć jeździć, a nie tylko zdać - bo pewnie ktoś taką usługę też oferuje - to w miesiąc nie dasz rady

ad. 3. a we własnym bez uprawnień to gdzie, na podwórku? czego się nauczysz? szkoła po to ma motocykle szkoleniowe i instruktorów, żeby uczyć. wybierz dobrą, polecaną szkołę która nauczy jeździć, a nie będzie potrzeba nic więcej

jsz

Dzięki.W sumie racja.Co z tego , że zdam jak itak będę musiała odczekać do kolejnego sezonu.Ok , zatem teoria w październiku a praktyka na wiosnę; ) Chociaż zależy mi na jak najszybszym zdaniu wszystkiego.

Jeśli chodzi o naukę to jest tu w okolicy parę miejsc typu nieużywane lotnisko.Ból w tym, że musiałabym prosić kogoś o przeprowadzenie motocykla aaa z tym może być problem.

Zna może ktoś dobrego instruktora w Koszalinie? ??? Ale takiego , który to czuje a nie wyklepie mi teorie, wsadzi na motocykl i powie jedź...Już tak mialam z B i niestety męczyłam się niemiłosiernie.

Ps.Dzieki za wszystko co się tu znajduje. (Filmiki, linki, opisy).Może nie mogę tego jeszcze zastosować w praktyce ale daje mi to pewien obraz i sporo uświadamia - chociaż przeciwskret to jest tu już opisany na tysiąc sposobów i zakreciło mi sie od tego wszystkiego w głowie.Mam nadzieję, że kiedy już będę musiała to zastosować to wszystko się ładnie w główce poukłada;))))

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rego co wiem szkoli sam, podrzucilem mu kiedys dwoch Niemcow zdali jeden za pierwszym, drugi za drugim razem, co w/g mne jest dobrym wynikiem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rego co wiem szkoli sam, podrzucilem mu kiedys dwoch Niemcow zdali jeden za pierwszym, drugi za drugim razem, co w/g mne jest dobrym wynikiem.

 

:crossy:

;) Świetnie, mam nadzieję, że będzie miał do mnie cierpliwość:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale popelnilem blad, to nie to OSK

 

tu wstawiam linka do tego o ktory mi chodzilo

 

http://www.superprawojazdy.pl/partner-nauka-jazdy-kociak-w,7665.htm

 

Pozdro

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Tak a propos zmian to bardzo dobrze, ze wprowadzili podział na kategorie dla młodych motocyklistów.

Dlaczego tak uważasz? Wg mnie jest to lekki absurd i skok na hajs.

Jeżeli pomiędzy możliwością zdawania na wyższą kategorię, byłby obowiązek dokumentowania doświadczenia na moto. to jeszcze jakoś bym to zrozumiał, ale skoro po 2 latach możesz zrobić sobie prawko na mocniejsze moto bez żadnego doświadczenia, to jest to bez sensu. Przez oglądanie motocykli,czy w ogóle na nich nie jeżdżenie, nie nabierzesz doświadczenia,które nie przychodzi z wiekiem tylko z praktyką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...