Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakie ładne i tak sie mienią w świetle!

 

przecież to pewna śmierć w razie wypadku

 

... i pewnie właśnie to niektórych kręci.

Edytowane przez gonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam prośbę,

przeczytałem chyba wszystkie wpisy w temacie kasków i przyznam szcczerze, że już nie mam pojęcia na co się zdecydować. Doradźcie co najlepiej wybrać (jak firma, model) do motocykla typu naked?? Na zakup mam zamiar wydać ok 800 zł (+-) choć nie chiałbym za bardzo przekroczyć tej kwoty bo w kolejce czekają inne zakupy.. Chciałbym żeby kask miał antifog + szybka przeciwwsłoneczna + wyjmowany wkład + przyzwoita wentylacja. Jeśli chodzi o kolor to najchetniej czarny matowy :notworthy:

Czy jest realne kupić coś wmiarę pożądnego za tą cenę i co się zaraz nie rozleci ??

 

za pomoc z góry bardzo dziękuję , bo wiem że temat jest od dawna wałkowany ale przy tylu wpisach ciężko jest już coś konkretnego wyłowić a zakup kasku to jednak dosyć ważna sprawa i wolałbym nie żałować

 

pzdr

banka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 PLN'ów to dostaniesz całkiem porządny kask. Po pierwsze poprzymierzaj dokładnie każdy kask, który wlezie Ci w łapska. Chwalą ludziska Shoei. Ja nie. Dla mnie jest niewygodny. Ja chwalę Schuberth'a. Jest niewygodny dla paru z moich kumpli. Znajdź coś dla siebie. Powodzenia.

 

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam podobnie jak kolega kasku w granicach 800zl. Teraz jezdze w nitro VX750 i jest calkiem mily, ale chyba zbyt prosty :icon_mrgreen: Moj nowy kask musi miec wyjmowana wysciolke, byc z "lepszego" materialu niz ten nitro :wink: Myslalem o nitro 1410 albo o jakims zgv k-series. Pomocy!

Zmienilem gpz na cbr 600 i chce kupic naprawde porzadny kask by mi na dlugo starczyl...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 PLN'ów to dostaniesz całkiem porządny kask. Po pierwsze poprzymierzaj dokładnie każdy kask, który wlezie Ci w łapska. Chwalą ludziska Shoei. Ja nie. Dla mnie jest niewygodny. Ja chwalę Schuberth'a. Jest niewygodny dla paru z moich kumpli. Znajdź coś dla siebie. Powodzenia.

Pozdrówka

 

Więc posłuchałem drogowca...

zajrzałem na motomapę, spisałem adresy wszystkich salonów / sklepów w warszawie i przymierzałem ile się dało :) w efekcie jestem szczęśliwym posiadaczem caberga solo 104. Powiem szczerze, że dopasowanie sobie kasku to nie jest taka prosta sprawa... jeden troszke ciśnie, drugi troszke za luźny, trzeci za płytki i wystaje broda itd itp.. :) nie wiem czy wybrałem idealny kask ale to się okaże. Jak na razie jestem zadowolony. Jak widać ze statusu jestem zupełnym świeżakiem więc kosmicznych prędkości nie rozwijam ale kask trzyma się dobrze (czekam aż poduszki się ułożą :clap: wentylacja jest naprawdę ok, antifog super po dzisiejszych 2 godzinach jazdy przy dużej wilgotności w ogóle nie parował a szybki też nie musiałem odchylać. Blendy przeciwsłonecznej jeszcze nie testowałem i w tym sezonie już pewnie nie będzie okazji :clap: choć wiem, że blenda paruje. Jedyne jak na razie spostrzeżenie "in -" to to, że stop wind nie wiele daje, a tak pozatym to jestem zadowolony :clap:

Myślę, że na zakup kasku to chyba najlepsza metoda - przymierzać, przymierzać i jeszcze raz przymiarzać... a jak już coś pasuje to poszukać w necie czy inni użytkownicy sobie chwalą :biggrin: poza tym w większości salonów / sklepów obsługa jest naprawdę spoko i uczciwie doradzają. Nikt nie spogląda spod oka i myśli ku... ile jeszcze będzie mierzył :)

 

to takie spostrzeżenia zupełnego świeżaka,

pozdrawiam i życzę innym udanych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie jeżdzę AGV i chwale sobie choc uważam, że lepszymi kaskami sa Nolana i Shoei. Gdyby mi finanse na przyszły sezon pozwoliły to kupiłbym kask Shoei ale może być cięzk. Zobaczymy. Poza tym co napisał banka, że nalezy przymierzać i przymierzać to jeszcze dobrze byłoby żeby go troche poużywac albo porozumieć się z kims kto ma coś takiego. Kask to bardzo ważna sprawa i nie nalezy na nim oszczędzać, raz, że to nasze własne bezpieczeństwo to jeszcze tak naprawde koszt rozkłada się na kilka sezonów. Firmy kaskowe maja taki wybór, że napewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam prośbę,

przeczytałem chyba wszystkie wpisy w temacie kasków i przyznam szcczerze, że już nie mam pojęcia na co się zdecydować. Doradźcie co najlepiej wybrać (jak firma, model) do motocykla typu naked?? Na zakup mam zamiar wydać ok 800 zł (+-) choć nie chiałbym za bardzo przekroczyć tej kwoty bo w kolejce czekają inne zakupy.. Chciałbym żeby kask miał antifog + szybka przeciwwsłoneczna + wyjmowany wkład + przyzwoita wentylacja. Jeśli chodzi o kolor to najchetniej czarny matowy :biggrin:

Czy jest realne kupić coś wmiarę pożądnego za tą cenę i co się zaraz nie rozleci ??

 

za pomoc z góry bardzo dziękuję , bo wiem że temat jest od dawna wałkowany ale przy tylu wpisach ciężko jest już coś konkretnego wyłowić a zakup kasku to jednak dosyć ważna sprawa i wolałbym nie żałować

 

pzdr

banka

 

 

Czesc

Za 800 zl mozesz rozwazyc kupno UVEX boss 520 (nastepca Boss 3000) mialam taki kask. Podczas upadku sie sprawdza. wentylacja nienajgorsza. Dosc szczelny - dopiero jak wieje mocny wiatr czujesz nieszczelnosc w okolicach skroni. Przeszkadza mi tylko halas (ale nie mam porownania z innymi kaskami wiec moze jest w normie). I tu w tym miejscu chce zapytac:

 

czy ktos przetestowal Shark S 500 Air ?

No i przylaczam sie do prosby kolegi: jakie inne kaski brac pod uwage przy kwocie 800 zl? Chodzi mi wytrzymalosc, antifog i cisze....

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 850 mozna wychaczyc bossa 4000 z zeszlego sezonu. ja kupilem i jestem mega zadowolony. kask mega wygodny, szybka nie paruje nawet w chlodne dni nawet jak na nia chucham (okulary mi tylko paruja)... wentylacja dobra...chociaz mi fajnie podwiewa od spodu kasku... z halasem jest srednio..nie huczy ale cos gwizdze... za to jak sie schowam za owiewke to tylko silnik slychac.... wnetrze ma wyjowane choc jeszcze nie wiem jak. no i zapiecie nie uwiera i nie ma problemow z szybkim odpieciem nawet w rekawicach tak ze kask mozna zdjac expresem (gdyby nie te zafajdane okulary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych, to Arai jest topowe, ale glosne :? , w Shoei jezdzilem raz, dobrze lezal, i byl cichszy, Suomy wydaje misie zerzniety z Arai, ksztalt podobny, a wykonanie gorsze, natomiast Sharki sa ciezkie, i siakos tak "plytkie" na brodzie.

Niewiem w którym miejscu.

Zapomniałem dodać o płycie DVD dołączonej do kasku SUOMY pokazana jest fabryka, tesyt kasków i inne bakjery fajna sprawa.

To wystaw płytę na torrenty.org chętnie obejrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 850 mozna wychaczyc bossa 4000 z zeszlego sezonu. ja kupilem i jestem mega zadowolony. kask mega wygodny, szybka nie paruje nawet w chlodne dni nawet jak na nia chucham (okulary mi tylko paruja)... wentylacja dobra...chociaz mi fajnie podwiewa od spodu kasku... z halasem jest srednio..nie huczy ale cos gwizdze... za to jak sie schowam za owiewke to tylko silnik slychac.... wnetrze ma wyjowane choc jeszcze nie wiem jak. no i zapiecie nie uwiera i nie ma problemow z szybkim odpieciem nawet w rekawicach tak ze kask mozna zdjac expresem (gdyby nie te zafajdane okulary)[/size]

witam. Pisałem juz swoje zdanie na temat tego kasku. Ale powtórzę jeszcze raz.

Ten kask można kupić jeszcze taniej, duużo taniej. Ja kupiłem i powiem szczerze, tyle ile za niego zapłaciłem, to ok, może być jako drugi kask, ale gdybym zapłacił za niego 850 zł to bym żałował. A gdybym poszedł do sklepu i zapłacił tyle, co tam wołają, czyli 1100 zł to bym grubo przepłacił. Uważam, że to jest zdecydowanie zbyt wygórowana cena. Kask nie jest zły - ładnie wygląda, bardzo dobrze wykonany, ale jak dla mnie zbyt głośny (porównuję go do Nolana N93E, którego używam normalnie) - przydałby się jakiś deflektor pod brodę, bo trochę podwiewa. To zapięcie owszem, nie uwiera w brodę, tak naprawdę nie czuć go w ogóle, nic a nic, to + , ale czy w razie wypadku będzie wystarczająco dobrze trzymało kask na głowie to nie wiem. (Pewnie tak, skoro producenci takie zastosowali, to na pewno je przetestowali, ale wrażenie subiektywne jest takie jak piszę). No i najgorsza sprawa - aerodynamika. Nie wiem jak innym użytkownikom tego kasku, ale mi strasznie nosi w nim głowę na boki i zwłaszcza przy wyższych prędkościach trzeba napinać kark. Kask prezentuje się naprawdę bardzo ładnie, wygląda na duży, ale niestety aerodynamikę też ma jak autobus. Polecam Nolan N93, o wiele lepszy kask, nim jestem zachwycony.

pozdrawiam

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racej..dla mnie to pierwszy kask...wyciagniety w promocyjnej cenie (tez nie dalem 850 ale widzialem ze za tyle sa oficjalnie do kupienia). wczesniej jezdziel troche w "kasku" tornado (na kursie i pozniej mialem go pozyczony jak po moto jechalem - jeszcze nie mialem swojego)... tak ze dla mnie kask rewelacja, ale jak mowiles troche za bardzo podwiewa brode... co do aerodynamiki nie narzekam..choc nie mam za bardzo z czym prownac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje, czy ktoś ma doświadczenia ze szczękowcami SHUBERTA czy jakoś tak, w katalogu Louisa jest zamieszczona informacja, iż są kilkukrotnie cichsze od innych kasków tego typu - ale ponieważ cena nie należy do przyjaznych - ponad 400 EUR, chciałbym wiedzieć czy tak jest w rzeczywistości. Od tego sezonu jeżdżę w "szczękowcu" i, prawdę mówiąc, porównując do wcześniejszych integralnych, jestem przerażony poziomem hałasu...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od soboty jestem w posiadaniu Airoh TR1. Dziś jadę go wypróbować. Napiszę o wrażeniach z jazdy. Na razie na minus oceniam system zapinania paska. Mój poprzedni ponaddziesięcioletni UVEX (nie pamiętam już modelu) miał zapięcie w skorupie, co eliminowało sprzączki spod brody i było zdecydowanie łatwiejsze i szybsze w obsłudze, także w grubych rękawicach. No nic. Zobaczymy jak się sprawdza w boju. cdn...

No i po jeździe. Pierwsze spostrzeżenie, niestety na minus jak stąd do Warszawki. Huk w środku taki, że głowa pęka. Głośno i wyraźnie słychać wszystko, co dzieje się na zewnątrz ale tylko jak jedzie się wolno. Później jest już tylko szalejący tajfun. Wielkim plusem jest to, że kask leży na głowie jak przyklejony. Przy 160 km/h odwracanie głowy na boki nie powoduje wrażenia, że ktoś chce mi ją odkręcić :banghead: Dodadkowa szybka przeciwsłoneczna - poeeezjaaaa :banghead: . Wentylacja sprawuje się poprawnie. Nie jeździłem ze zdjętą szczęką, bo nic poza kaskiem nie chroni mojego uzębienia a much i innego paskudztwa jeszcze trochę lata. Dobrze dopasowany nigdzie nie uciska i jest dobrze dopasowany do każdej części głowy.

Podsumowując, spodziewałem się więcej za tę cenę (770 PLN). Muszę się zaopatrzyć w jakieś dobre zatyczki do uszu i powinno być ok.

Pozdrawiam.

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup nowego kasku. Padło na SHOEI XR-1000 model DIABOLIC.

Niestety ciężko jest zobaczy ten kask w sklepie - malowane sprowadzają na zamówienie.

Ulotki i fotki producenta nie do końca oddają ‘rzeczywisty’ obraz i tu mam prośbę do osób,

które są w posiadaniu tego kasku (SHOEI XR-1000 model DIABOLIC 1, 2, 3) o umieszczenie

na forum lub wyslaniu na @ zdjęć jak ten kask wygląda na ‘żywo’.

 

:) za pomoc

Edytowane przez Pochi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup nowego kasku. Padło na SHOEI XR-1000 model DIABOLIC.

Niestety ciężko jest zobaczy ten kask w sklepie - malowane sprowadzają na zamówienie.

Ulotki i fotki producenta nie do końca oddają ‘rzeczywisty’ obraz i tu mam prośbę do osób,

które są w posiadaniu tego kasku (SHOEI XR-1000 model DIABOLIC 1, 2, 3) o umieszczenie

na forum lub wyslaniu na @ zdjęć jak ten kask wygląda na ‘żywo’.

 

:) za pomoc

 

Powiem tak, mam ten sam kask tylko w malowaniu PATRIOT. Widzialem Diabolic.I powiem ci szczerze ze mnie nie zachwycil. Ale kazdy ma inne gusta. Ogolnie rzecz biorac to co jest w necie mocno przeklada sie na rzeczywistosc. Mi sie osobiscie Diabolic nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...