Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Moto było sprowadzone z UK, przebieg sprawdziłem po nr VIN i się zgadzał wiec raczej jest pewny, ogólny przegląd rzeczywiście można zrobić samemu, ale chodziło mi bardziej o zawory i wtryski, tego raczej sam nie sprawdzę, ale tak jak mówisz Vector na razie chyba nie ma takiej potrzeby.

 

Jest możliwość sprawdzenia luzów zaworowych samemu ? Jest do nich latwy dostęp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto było sprowadzone z UK, przebieg sprawdziłem po nr VIN i się zgadzał wiec raczej jest pewny, ogólny przegląd rzeczywiście można zrobić samemu, ale chodziło mi bardziej o zawory i wtryski, tego raczej sam nie sprawdzę, ale tak jak mówisz Vector na razie chyba nie ma takiej potrzeby.

 

Jest możliwość sprawdzenia luzów zaworowych samemu ? Jest do nich latwy dostęp ?

 

Jeśli ma ten przebieg realny nic nie musisz robić.

Zawory wg manuala 42 tys.km, filtr powietrza 20 tys.km, świece 20 tys.km.

 

O wtryski nie musisz się specjalnie martwic przy tym przebiegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanko co do ceny przeglądu.

 

Czy ktoś z Was orjentuje się w przybliżonej kwocie jaką trzeba wyłożyć za serwis przy 20 tyś km (w autoryzowanym serwisie) - najlepiej wawa.

 

Dodatkowo do wymiany kwalifikują mi się klocki i napęd :(

 

Dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie!

Na wiosne czeka mnie wymiana opon a przy okazji wymienie lozyska tylnego kola.

All balls sobie podaruje bo komplet kosztuje 190zl

Znalazlem jednak info ze moga pasowac lozyska 6206 2RS - (koyo lub ntn)

stad 2 pytania:

- czy takie lozyska podejda? wymienialiscie je u siebie?

- gdzie kupic uszczelniacze? zna ktos wymiary albo oznaczenia?

 

dzieki z gory za pomoc

pozdro!!!

...Nine times out of ten I win...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy,mam kupować dla syna Yamahę Fazer FZS 600 w dodatku wystąpić w roli eksperta :banghead: .Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi opisać słabe punkty tego wynalazka i co przy takim roczniku jest normalne (np dźwięki wydobywające się z silnika).Wiadomo,każde moto ma charakterystyczne zachowania i wydaje typowe dla siebie dźwięki a ja po mimo że przed wiekami kilka razy jechałem fazerem to nigdy nie miałem takiego sprzęta.Podstawy oczywiście znam ale nie chciałbym czegoś przegapić.Bardzo proszę o rady.

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi opisać słabe punkty tego wynalazka

yyyy Panie ale to nie ma słabych punktów :lalag:

jak nie owinęło się w około przydrożnej latarni to będzie latać po wsze czasy...

 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy Panie ale to nie ma słabych punktów :lalag:

jak nie owinęło się w około przydrożnej latarni to będzie latać po wsze czasy...

 

Nie mam na myśli tylko samych słabych punktów ale i rzeczy które są normalne a mogą podpaść.Nie pamiętam,ale słyszałem że silniczek wydaje odgłos huczenia przypominający turbinę(czyżby odgłos ssania?),podobno jest to normalne ale ja zaczął bym kombinować co z nim jest i może zrezygnował bym z wartego kupna moto...Szkoda by było wrócić z niczym,młodemu było by przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłos turbiny, lub gwizdu jest jak najbardziej OK, te typy tak mają. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na stan skrzyni biegów to jest chyba jedyna słaba strona (szczególnie wypadająca dwójka). Dalej to standardowo - czy prosty, nie tłuczony itp. Ew jak z UK do rdza na kolektowach i ramie.

Powodzenia w poszukiwaniach

 

Aha najlepsze są dwa ostatnie roczniki od 2002 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo's moto z Francji, kilka razy dane mi było oglądać maszyny z tego kraju przy okazji szukania moto dla kumpli i niestety wyrobił się, zapewne niektórych krzywdzący, stereotyp jak z Francji to nawet jak w tym samym mieście to i tak nie oglądać.

 

Miały być super, "za taką cenę nie kupisz", a okazywały się strasznie zaniedbane, albo delikatnie wytarzane.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy,mam kupować dla syna Yamahę Fazer FZS 600 w dodatku wystąpić w roli eksperta :banghead: .Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi opisać słabe punkty tego wynalazka i co przy takim roczniku jest normalne (np dźwięki wydobywające się z silnika).Wiadomo,każde moto ma charakterystyczne zachowania i wydaje typowe dla siebie dźwięki a ja po mimo że przed wiekami kilka razy jechałem fazerem to nigdy nie miałem takiego sprzęta.Podstawy oczywiście znam ale nie chciałbym czegoś przegapić.Bardzo proszę o rady.

 

Tu masz troszkę na temat zakupu - ogólnie.

http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,uzyw...wdzac,8710.html

Radzę rozejrzeć się za modelami 2005+ te modele są na wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te fazery potaniały... szok

Kolego,być może i potaniały ale dla małolata bez dochodu ceny i tak są wysokie.Syn w maju skończy 17 lat i potrzebuje pierwsze moto do nauki które nie wiadomo jak będzie wyglądać za rok dla tego nie ma sensu przepłacać ani kupować nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...