Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad kupnem Fazerka FZ6 S2 - jednak zasmucił mnie fakt, gdy usłyszałem od kogoś, że ta odlewana rama w Fazerkach od '07 nie jest dobrym rozwiązaniem i że lepiej kupić o rok młodszego... Co o tym sądzicie?

 

Przecież ramy w modelach od XI 2003 roku (FZ6) do 2010 roku są takie same . Różnią się jedynie lakierowaniem . Były srebrne albo czarne.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ramy w modelach od XI 2003 roku (FZ6) do 2010 roku są takie same . Różnią się jedynie lakierowaniem . Były srebrne albo czarne.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 

"Fazer FZ6 dał się już poznać jako jeden z najlepiej sprzedających się motocykli, jednak mało kto wie, że jest w nim też kilka elementów, które potraktowano w sposób nowatorski. Wielce oryginalnym pomysłem jest rama, w której nie ma ani jednego spawu. Składa się ona z dwóch odlewanych z aluminium połówek połączonych w całość za pomocą śrub. Dzięki próżniowej technologii odlewania elementy ramy mają ściśle określoną grubość, a ich powierzchnie są gładkie i pozbawione wad odlewniczych. Nowa rama waży o 7 kg mniej niż stalowa z FZS 600 Fazer, a jej wytwarzanie jest mniej pracochłonne, co w produkowanym w dużych ilościach motocyklu ma istotne znaczenie. "

 

I właśnie o ten fakt mi chodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fazer FZ6 dał się już poznać jako jeden z najlepiej sprzedających się motocykli, jednak mało kto wie, że jest w nim też kilka elementów, które potraktowano w sposób nowatorski. Wielce oryginalnym pomysłem jest rama, w której nie ma ani jednego spawu. Składa się ona z dwóch odlewanych z aluminium połówek połączonych w całość za pomocą śrub. Dzięki próżniowej technologii odlewania elementy ramy mają ściśle określoną grubość, a ich powierzchnie są gładkie i pozbawione wad odlewniczych. Nowa rama waży o 7 kg mniej niż stalowa z FZS 600 Fazer, a jej wytwarzanie jest mniej pracochłonne, co w produkowanym w dużych ilościach motocyklu ma istotne znaczenie. "

 

I właśnie o ten fakt mi chodzi...

 

Nie rozumiem gdzie Ty tu widzisz problem.

FZS 600 miały ramy stalowe, FZ6 maja odlewane aluminiowe.

Gdzie jest tu napisane, że ta aluminiowa nie jest dobrym rozwiązaniem?

Gdzie jest tu napisane, że do rocznika 07 jest be, a rok młodszy już cacy?

O jaki to fakt Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, ale to z mojej winy, bo nie piszę dokładnie...

 

Chodzi o to, że w roczniku 2007 została wprowadzona rama odlewana BEZSPAWOWA - i poprostu usłyszałem opinie, że nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na to, że przy drobny wypadku rama ta może ulec dużym uszkodzeniom. To prawda czy tylko mit?

 

Pozdrawiam i przepraszam za mój brak precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, ale to z mojej winy, bo nie piszę dokładnie...

 

Chodzi o to, że w roczniku 2007 została wprowadzona rama odlewana BEZSPAWOWA - ?

 

 

W takim razie proszę przeczytaj raz jeszcze co napisałem w swoim poście.

No chyba że masz problemy z rozumieniem tekstu czytanego :bigrazz:

 

Ps. jeśli boisz się upadku zawsze możesz zamontować crash-pady lub gmole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Fazerka FZ6 S2 - jednak zasmucił mnie fakt, gdy usłyszałem od kogoś, że ta odlewana rama w Fazerkach od '07 nie jest dobrym rozwiązaniem i że lepiej kupić o rok młodszego... Co o tym sądzicie?

Nie smuć się kolego :) taki typ ramy zapewnia większa sztywność ramy, a co za tym idzie całego motocykla, czyli bezpieczeństwo in plus :), nie wspominając o wadze, czy już o tak prozaicznej sprawie jak brak korozji. Ramy aluminiowe też się naprawia spawaniem w osłonie argonu lub może w jeszcze jakiejś innej technologi. To nie powinno być kryterium wyboru moto. Fazerka FZ6 to jak wieść niesie bardzo udana konstrukcja. Sam się nad takim moto drapie po łepetynie od jakiegoś czasu, ale widzę , że za moje 15 tys zł to trudno sensowny motor kupić.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc Bracia Fazerowcy

 

Zastanawiam się nad żywotnościa silnika z FZS600 (1998-2003). Może jest na forum ktoś kto wie więcej na ten temat, lub jezdzi FZS z wiekszym przebiegiem. Moj ma na obecna chwilę 79500 km...

 

Pozdr. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Bracia Fazerowcy

 

Zastanawiam się nad żywotnościa silnika z FZS600 (1998-2003). Może jest na forum ktoś kto wie więcej na ten temat, lub jezdzi FZS z wiekszym przebiegiem. Moj ma na obecna chwilę 79500 km...

 

Pozdr. :crossy:

 

myślę że do 150tysi powinien wytrzymać a do 100tys bez żadnego remontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że do 150tysi powinien wytrzymac

albo Ci padnie za pare tys bo poprzedni wlasciciel zaniedbywal regulacje, wymiane i dolewki oleju i pytowal ma zimnym pod czerwone pole, nie ma reguly, jak kto dba tak ma. Regularnie serwisowany silnik w tym modelu nadal moze elegancko smigac pow. 80kkm. Pytasz bo dzieje sie cos niepokojacego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nic niepokojącego się nie dzieje, silnik chodzi tak jak chodził przy 28000 km gdy go kupilem.

Wiadomo że nie ma reguły, pytałem bo mam w planach przejechać nim jeszcze troche :crossy:

 

Pozdr.

 

ogólnie z przebiegami nie ma reguły a skąd wiesz że miał on przejechane 28tysi gdy go kupiłeś? a skąd wiesz że ten licznik nie idzie drugi raz :biggrin: i na prawdę miał 128tysi

Znam gościa który ma cbr 1000f z 92r i licznik idzie teraz trzeci raz ma przejechane ok 340tysi (gdy go kupił miał najechane niecałe 80tysi) cbr-ka chodzi wzorowo z powodzeniem kupi go ktoś co uwierzy że ma on przejechane 40tysi :biggrin:

 

także z tymi przebiegami to jest różnie, ja zawsze sprawdzam jak motocykl wygląda, jeździ, chodzi i czy nie kopci niebiesko a na przebieg to spoglądam poglądowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...