Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poradźcie co to może być?

Otóż podczas jazdy zapala mi się kontrolka oleju. Nie ma znaczenia czy to ostre pałowanie po zakrętach, czy jazda turystyczna z mała prędkością. Kontrolka zapala się ja się zatrzymuje, gaszę silnik, olej spływa (okienko na full zalane) zapalam (znowu świeci) lekka przegazówka kontrolka gaśnie, jadę dalej i znów się zapala. Naczytałem się już kiedyś jeszcze przed zakupem Fazera 1000 że one tak mają, lubią mieć zlany olej pod korek itp. Nigdy wcześniej takiej akcji nie miałem. Olej wymieniałem ostatnio 7tyś temu. Motocykl ma przejechane ma teraz niecałe 15tyś. Czy to może być czujnik? Jak można go sprawdzić nie zdejmując miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Mam okazję kupić FZ6s z 2006 roku za 13tys. zł. Z tym, że motocykl ma przejechane 41tys. km. Z jednej strony to na plus, bo przebieg niby nie kręcony, a z drugiej strony wydaje mi się, że to trochę dużo jak na ten rocznik. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie prawdziwy przebieg to jak na ten motocykl nie jest to żaden powód do obaw. Możesz go spokojnie potroić i przy prawidłowym serwisowaniu dalej powinien działać jak należy.

 

A przy okazji - pamiętaj, że w Fazerach właśnie przy tym przebiegu powinno się sprawdzić/wyregulować luz zaworowy - więc po zakupie (jeżeli nie masz absolutnej pewności że było to zrobione) warto się tym zająć.

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Mam okazję kupić FZ6s z 2006 roku za 13tys. zł. Z tym, że motocykl ma przejechane 41tys. km. Z jednej strony to na plus, bo przebieg niby nie kręcony, a z drugiej strony wydaje mi się, że to trochę dużo jak na ten rocznik. Co sądzicie?

 

Można przyjąć że z takim przebiegiem, właściciel raczej nie miał dużo czasu na jazdę. Pewnie moto więcej stało niż jeździło, bądź jeździło na niewielkie odległości, biorąc pod uwagę rocznik i przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć że z takim przebiegiem, właściciel raczej nie miał dużo czasu na jazdę. Pewnie moto więcej stało niż jeździło, bądź jeździło na niewielkie odległości, biorąc pod uwagę rocznik i przebieg.

Nie chce się kłócić itp ale tak z ciekawości mistral111 powiedz Ile Ty masz nakręcone? Też mam Fazera 2006r. z przebiegiem 36700km

Jestem właścicielem od roku i zrobiłem nim 16000km. Ale czy to znaczy, że gdybym był pierwszym właścicielem od nowości to zrobiłbym 6x16000=96000km

Myślę, że 40 000km na ten rocznik i tego typu motocykl to nie za dużo ani nie za mało :)

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz jakie przebiegi robisz rocznie, ja mam średnio 10k rocznie i jeżdżę .... sporadycznie.

Moja poprzednia wypowiedź miała dać do zrozumienia, że moto może być w bardzo dobrym stanie ..... mało używane , zadbane.

Oczywiście osobiste oględziny przed zakupem jak najbardziej wskazane.

 

Mam nadzieję, że kolega będzie zadowolony i trafi na dobre moto. Tyle.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi sezon zaczynam na fazerku :) Mimo, że za pierwszym razem jak go ujrzałam to zachciało mi się płakac bo jakoś nie od razu przypadł mi do gustu, ale po odpaleniu ( ma wydech arrowa) i jeździe próbnej zakochałam się :) Nic mi w nim nie przeszkadza, fajnie się prowadzi, wybacza błedy :) na pierwsze moto polecam, ale dla osób które mają też troszkę oleju w głowie bo można zrobic sobie kuku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazj podpytam Tych co mają lub mieli FZ6 lub mają wiedze w nastepującej sprawie.

Wyczytałem gdzieś w sieci , że model XJ6 bazujacy na tym samym silniku ma 78 KM czyli zdławienie z 98 jak jest w FZ 6 . Te zdławienie jest robione ograniczeniem obrotu manetki gazu do 2/3 normalnego obrotu, i teraz tu głowne zapytanie czy w FZ6 bo bywją wersje 78 KM też zdławienie jest robione tak ordynarnie ;)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu FZN6 z 2005r, oczywiście wymiana wszystkich płynów itd przed sezonem i martwi mnie spalanie - 7-7,2l/100km ( zrobiłem w tym sezonie już 600km więc wynik obiektywny). Czytałem, że fazer powinien palić 5,5-6l. Narazie nie katuje go do najwyższych obrotów bo to mój pierwszy sezon, więc staram się przynajmniej zacząć w miare spokojnie więc dochodzę max do 9 tys obrotów, średnio przy 5-6 zmiana biegu. Jaka może być tego przyczyna? Przydażyło mi się dwukrotnie także, że motocykl gasł na luzie kiedy silnik był już dobrze rozgrzany, (obroty małe koło 500-600), czy to wina za małych obrotów? Może zbyt luźna linka od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu FZN6 z 2005r, oczywiście wymiana wszystkich płynów itd przed sezonem i martwi mnie spalanie - 7-7,2l/100km ( zrobiłem w tym sezonie już 600km więc wynik obiektywny). Czytałem, że fazer powinien palić 5,5-6l. Narazie nie katuje go do najwyższych obrotów bo to mój pierwszy sezon, więc staram się przynajmniej zacząć w miare spokojnie więc dochodzę max do 9 tys obrotów, średnio przy 5-6 zmiana biegu. Jaka może być tego przyczyna? Przydażyło mi się dwukrotnie także, że motocykl gasł na luzie kiedy silnik był już dobrze rozgrzany, (obroty małe koło 500-600), czy to wina za małych obrotów? Może zbyt luźna linka od gazu?

 

Przyczyn może być kilka, począwszy od nieekonomicznej jazdy, poprzez zasyfiony filtr powietrza, skończywszy na wadliwym TPS ie (to gaśniecie silnika). A TPS wiem ze do dziś wymieniają za free w salonach/serwisach Yamahy. Można sprawdzić podając nr VIN czy Twój motocykl podlega tej operacji.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydażyło mi się dwukrotnie także, że motocykl gasł na luzie kiedy silnik był już dobrze rozgrzany, (obroty małe koło 500-600), czy to wina za małych obrotów? Może zbyt luźna linka od gazu?

 

wolne obroty powinny lezec w granicach 1200 -1300 U/min

i obrotow nie reguluje sie linka gazu :wink: wiec luzna linka nie ma nic do rzeczy.

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...