Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdeczenie !

 

jakiś czas temu pytałem o parę rzeczy odnośnie Yamahy FZ6 2008... niestety muszę zadać kolejne ;)

w motocyklu wszystkie płyny, oleje, filtry zostały wymienione, maszyna przejechała około 300-400 km poczym podczas jazdy zaczęła się zaświecać żółta kontrolka check engine ... czasami się zaświeci na parę sekund, czasami na 3 min.. z motocyklem w tym momencie nic się dzieje, normalnie pracuje na biegu jałowym, dobrze się wkręca podczas obciążenia itd ...

 

wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tą autodiagnostyką ... wciskam select+reset przekręcam kluczyk itd... dochodzę do pozycji d:61 gdzie obok znaduje się liczba 46, błąd kasuję jenak po przejechaniu paru km żółta kontrolka znów się zapala i znów na d:61 ukazuje się błąd 46 (w serwisówce wyczytałem że to problem natury elektrycznej, ładowanie itp.. w moim przypadku z ładowaniem jest wszystko wporządku), gdzięś również wyczytałem (forum) że użytkownikom błąd pokazuje się w miejscu gdzie znajduje się przebieg motocykla, u mnie poza tym iż podczas jazdy zaświeca się check engine żadnego błędu nie wywala .. więc o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie :) jeśli chodzi o problem, który wyżej opisałem... został opanowany :) jak opisywałem odnośnie ładowania które początkowo wydawało sie wporządku jednak do końca nie funkcjonowało prawidłowo... alternator sprawdziłem, na każdej fazie napięcie takie same (spradzane na wolnych oraz na 4tyś obr/min), jednak podczas jazdy (dłuższej jazdy) check engine zaświecał się jak wyżej opisywałem... podpiąłem sobie miernik pod akumulator, zamontowałem go sobie na kierownicy i zacząłem jeździć ... początkowo ładowanie oscylowało na poziomie 12,8 - 13,2 V, im dłuzej jechałem tym ładowanie wzrastało, 13,5 14 15V aż po ok pół godzinnej jazdy ładowanie przekroczyło poziom 16V i w tym momencie zaświecił sie check engine, było juz wiadomo że winowajcą jest regler :)

zakupiłem nowy, zamontowałem pojezdziłem i wszystko jest wporządku ładowanie stabilne żadnych skoków itp.. także może komuś się przydadzą te moje wypociny i tyle..

 

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Fazowiczów, mój koleżka niedawno kupił FZ6 N `05. Jest kilka problemów : ktoś pchał łapska w elektryke, były przerobione kierunki tylne ale to już wróciło do stanu fabrycznego, a musimy się uporac z przodem, a więc nie ma wtyczki do postojówki, może mi ktoś powiedziec gdzie powinna być podłaczona, oraz nie ma świateł drogowych, są tylko mijania, co moglo się stać, gdzie fz6 ma bezpiecznik od ś. drogowych ? Pod bakiem ? Oraz b. ciężko chodzi przycisk od flesha (mrugnięcie długimi) no i oczywiście długie po tej czynności nie reagują. Żarówke próbowalismy inną , bez zmian, co możecie poradzić ? Na jakich oponach FZ6 zachowuje się najlepiej , bo na chwile obecna ma ch**owy zestaw na felgach, przód jakis Batlax a tył to turystyczny twardy kartofel Michelin Macadam (czy jakos tak) guma płaska, kloskowata a moto ponoć niepewnie się zachowuje (tak twierdzi właściciel, choć to jego I moto) Wiec co polecacie ?? Pzdr

 

Co do gum to na początek proponowałem mu potorowe Metzy Racetec, inny znajomy kiedyś upchał do tyłu raceteca i był zachwycony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak każdy ma własne odczucia co do opon w zależności od stylu jazdy

ja mam Pilot roady 2 i jestem zadowolony

pomimo że wiele testów i opinii jest neutralnych bądź na minus w porównaniu do innych marek opon

 

Dla ważne jest to że po 15k ciągle wyglądają jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale nie wiem, czy przypadkiem Batlax'y nie były oryginalnie wsadzane na koła do Fazerków.

Były na 100% , widziałem 3 sztuki FZ6 na tych fabrycznych gumach. Znajomek jeżdzacy na nich Banditem, dobrego zdania o tych oponach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z bezpiecznikiem świateł drogowych ? Jest osobny? mógł sie przepalić ? Ma może w fz6 wadliwy jest przełącznik na kierownicy? Pomóżcie . Co do opon to jak kolesia namawiam na potorówki, ma niewielki budżet na ogumienie więc to bedzie chyba najlepsza opcja :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na początek witam forumowiczów bo to w sumie mój pierwszy post na FM ;-) , jako że jestem zainteresowany dość poważnie kupnem fazerka to wypadło że pierwszy post znalazł się właśnie tutaj.

Sezon w pełni więc ruch na forum chyba trochę mniejszy ale może znajdzie się ktoś z zach.pom najlepiej gdzieś okolice szczecina u kogo mógłbym zrobić przymiarkę? (tak w połowie sierpnia bo dopiero będę w kraju) ;-) Czytałem już sporo postów na temat wzrostu i motocykli i wniosek taki że najlepiej po prostu usiąść i sprawdzić ;-) a cm mam 188 przy ok 100kg wagi , niby nie dużo ale jednak nie każde moto się nadaje.

 

Pozdrawiam

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam forumowiczów bo to w sumie mój pierwszy post na FM ;-) , jako że jestem zainteresowany dość poważnie kupnem fazerka to wypadło że pierwszy post znalazł się właśnie tutaj.

Sezon w pełni więc ruch na forum chyba trochę mniejszy ale może znajdzie się ktoś z zach.pom najlepiej gdzieś okolice szczecina u kogo mógłbym zrobić przymiarkę? (tak w połowie sierpnia bo dopiero będę w kraju) ;-) Czytałem już sporo postów na temat wzrostu i motocykli i wniosek taki że najlepiej po prostu usiąść i sprawdzić ;-) a cm mam 188 przy ok 100kg wagi , niby nie dużo ale jednak nie każde moto się nadaje.

 

Pozdrawiam

 

J.

 

 

Witam

Nie napisałeś do jakiego Fazera chcesz się przymierzyć, jeżeli do 600-ki to zapraszam w każdej chwili do Szczecina.

Tak się składa, że pod koniec sezonu będę chciał Fazerka sprzedać, kto wie ?? może się dogadamy.

Jak będziesz miał ochotę i czas to pisz na PW to ustalimy konkrety

pozdrawiam

Edytowane przez jantarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałbym się pochwalić ;-) od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Fazera z 2008 roku. Mam nadzieję, że już jutro uda mi się załatwić wszystkie formalności (dzisiaj cały dzień biegałem) i zarejestruje moto. Weekend zapowiada się obiecująco.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...