Skocz do zawartości

Prawo jazdy kat A w Poznaniu, szkoła jazdy w Poznaniu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocyklowa szkoła jazdy w Poznaniu ... to tylko jedna u Artura... gościu jest szalony.. sam lata na plastiku i jest świrem.. podczas nauki jeździłem z nim ok 120km/h ( Artur jechał na R6 obok mnie ) no i już na drugim spotkaniu byłem na mieście a nie jak mój kumpel w innej szkole siedział ponad 16 godzin na placu.

jak miałem lekkiego szlifa na mieście to on usiadł na krawężniku i lał ze śmiechu.. on jest naprawdę świrem. powiedził że takich jak ja dzieli się na tych co mieli glebę i na tych co jeszcze jej nie mieli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklowa szkoła jazdy w Poznaniu ... to tylko jedna u Artura... gościu jest szalony.. sam lata na plastiku i jest świrem..

 

Potwierdzam, sam się u niego teraz uczę, ale pod okiem Leszka. Na razie mam 4 godziny placu i niestety ósemka mi płynnie nie wychodzi;/ ale Leszek jest wyrozumiały i cierpliwy:P ale się nie poddam ;P Co do Artura, fakt świr, ale w jakiś taki pozytywny sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czyli jaką szkołę polecacie na Poznań? Najbardziej mi zależy na instruktorach którzy jeżdżą na motorze i potrafią dać jakieś porządne życiowe wskazówki ;]

 

ja się uczyłam w Motoartur... miesiąc temu zdałam egza na pozytywa

tam instruktorzy jeżdzą na motocyklach obok kursanta (na 2 spotkaniu byłam już na mieście a nigdy wcześniej nie latałam na motorku)

mnie uczył Leszek ale niezapomnę nigdy jak pojechałam na wypad poza Poznań z Arturem. uczył mnie kłaść się na zakrętach i ciagle chciał abym jechała szybciej.. na początku się bałam ... a tak na prawdę było zajebiście.... jeśli prawko na motor to tyklo u Artura... on nawet na plac obok ośrodka gdzie się zdaje więc co chwilę byłam na trasie egzaminacyjnej... nawet jak deszcz padał to z nimi jeździałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kończyłem szkołę u Artura i też z Leszkiem jeździłem;)

No i zdałem tydzień temu za pierwszym podejściem.

Ale ponoć....wszystkie szkoły są dobre (w sensie, jak ma się talent, to się wszędzie nauczy człowiek sam :D)

 

on nawet na plac obok ośrodka gdzie się zdaje więc co chwilę byłam na trasie egzaminacyjnej

 

Ja byłem może ze 4 razy w sumie... za drugim już było ok, i stwierdzili, że nie ma sensu za dużo jeździć ze mną po mieście :) IMO wystarczyło by 10 godzin kursu... ;)

Edytowane przez qla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kończyłem szkołę u Artura i też z Leszkiem jeździłem;)

No i zdałem tydzień temu za pierwszym podejściem.

Ale ponoć....wszystkie szkoły są dobre (w sensie, jak ma się talent, to się wszędzie nauczy człowiek sam :D)

Ja byłem może ze 4 razy w sumie... za drugim już było ok, i stwierdzili, że nie ma sensu za dużo jeździć ze mną po mieście :) IMO wystarczyło by 10 godzin kursu... ;)

 

ja z nim byłam dwa razy poza miastem .. reszta z Leszkiem po winogradach ..przeważnie trasa egzaminacyjna chciałam dodatki bo bałam się egzaminu... Artur mi wmówił że nie muszę ich dokupować on we mnie wierzył ...... a ja nie byłam pewna... tak jak pisałam wcześniej zdałam za pierwszym( ale się bałam )

artur lata na niebieskiej yamaha a leszek na zółtym hornecie...ani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich

Zależy mi by dołączyć do zaszczytnego grona motocyklistów XD i zrobić w końcu prawko na kategorię A czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat ośrodka szkolenia kierowców Awans http://www.csawans.pl/ cena jest kusząca jednak nie mogę znaleźć zbytnio opini na temat tego ośrodka, więc pytanie kieruje przedewszystkim do kolegów z Poznania z doświadczenia wiem że cena nie zawsze równa się jakość a zależy mi na niskiej kwocie którą miałbym zainwestować w kurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OSK Mustang - niestety muszę ostrzec - instruktor strasznie asekuracyjny (na miasto będziemy mało jeździć, bo przyszlifujesz i będą kłopoty, ósemkę rób na dwójce bez sprzęgła i gazu, bo sprzęgło zajedziesz, na mieście nie hamuj silnikiem bo sprzęgło zajedziesz - hamuj hamulcem a na światłach sobie zrzucisz z tej 4 na luz itp.) aktualnie kumpel mnie przyucza na swoim trampku do czego jeszcze można używać sprzęgła - mam dużo braków do nadrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSK Mustang - niestety muszę ostrzec - instruktor strasznie asekuracyjny (na miasto będziemy mało jeździć, bo przyszlifujesz i będą kłopoty, ósemkę rób na dwójce bez sprzęgła i gazu, bo sprzęgło zajedziesz, na mieście nie hamuj silnikiem bo sprzęgło zajedziesz - hamuj hamulcem a na światłach sobie zrzucisz z tej 4 na luz itp.) aktualnie kumpel mnie przyucza na swoim trampku do czego jeszcze można używać sprzęgła - mam dużo braków do nadrobienia.

Dla mnie to typowy oszust a nie instruktor. Karuzelę pchać, a nie motocyklistów szkolić! Potem przez takich chu*ów są wypadki, często tragiczne.

 

W Poznaniu jest jedna porządna szkoła: High

Kadra kompetentna, praktykująca, obyta ze sportem motorowym - lepszego miejsca w Poznaniu nie ma.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Nie kombinuj.

Szkoła High i Konrad Filipiak - tylko tam szkolimy się w Poznaniu.

Polecam w ciemno - uczą jeździć.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie podpisuje pod tym co napisał Tomek Kulik - High to jedyna porządna i profesjonalna szkoła nauki jazdy, nauczyli jeździć moją żone która na moto nigdy nie siedziała, nauczyli syna... Nawet szkolenie na karte motorowerową robią z takim samym zaangażowaniem co kat.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na razie na 4 godzinach dodatkowych w OSK High. Prawko zrobiłem gdzie indziej i teraz żałuję (mimo że mam ten kawałek plastiku, to tak naprawdę NIC nie umiem) - gdybym od razu poszedł do nich, to już umiałbym w miarę poprawnie zmieniać biegi i wchodzić w zakręty, nie mówiąc już o taktyce jazdy, zajmowaniu właściwej częsci pasa w różnych sytuacjach, patrzenia tam gdzie chcę jechać, itd.

 

Ale do rzeczy: przez te 4 godziny w High nauczyłem się więcej niż przez 20 godzin kursu:

nawet zwykła "ósemka" w High wygląda tak, że instruktor patrzy jak jedziesz i cały czas na bieżąco poprawia i mówi co robić żeby było lepiej, pewniej, bezpieczniej.

W pozostałych szkołach, gdzie się nie zapytam jest: "zrób sobie parę ósemek" i gościu idzie do kanciapy, a w najlepszym wypadku powie coś w stylu: "jedź po zewnętrznej, bez gazu i sprzęgła na dwójce".

 

O czymś takim jak międzygaz przy redukcji to dowiedziałem się dopiero teraz, w High. O zastosowaniu świadomego przeciwskrętu też: nagle motocykl zaczął skręcać także powyżej prędkości 35 km/h ;-)

 

Polecam z całego serca High: naprawdę warto nieco więcej zapłacić za kurs, niż mieć wypadek, nie potrafiąc skręcić ani bezpiecznie zatrzymać się przy normalnej prędkości na trasie. Nawet porządne doszkalanie niezbędne po kiepskim kursie wyniesie cię więcej niż dopłata do kursu w High, gdzie zdobędziesz porządne podstawy (oczywiście doszkalać się trzeba cały czas, tylko chodziło mi o koszt zdobycia porównywalnych umiejętności).

Edytowane przez MasterEiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...