Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora


mrymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! podłącze się do tematu.

Rozładowany akumulator podłączyłem pod oryginalną ładowarkę bmw. Ładowarka ma 2 diody (zieloną i czerwoną) kiedy ładowarka jest odłącczona od motocykla dioda koloru zielonego pali się , gdy ładowarke podłączam do motocykla wówczas dioda gaśnie. I ty pytanie, w którym momencie dioda informuje mnie o ładowaniu akumulatora? dodam że po 12godzinnym ładowaniu akumulaltor jest dalej rozładowany :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! podłącze się do tematu.

Rozładowany akumulator podłączyłem pod oryginalną ładowarkę bmw. Ładowarka ma 2 diody (zieloną i czerwoną) kiedy ładowarka jest odłącczona od motocykla dioda koloru zielonego pali się , gdy ładowarke podłączam do motocykla wówczas dioda gaśnie. I ty pytanie, w którym momencie dioda informuje mnie o ładowaniu akumulatora? dodam że po 12godzinnym ładowaniu akumulaltor jest dalej rozładowany :banghead:

[/quote

 

zapewne to ładowarka impulsowa?

 

sprawdź miernikiem po podłączeniu aku czy rośnie napięcie na aku po podłączeniu ładowarki. to najprościej .

lub napięcie na zaciskach jesli nie jest sterowana mikroprocesorem.

ze swojej strony polecam ladowarke impulsowa firmy tronic idealna do moto i do auta .(moto 0.8 A auto 3,6 A)nie przeładuje ,nie przegrzeje ,zastawiasz na zime . idealna do zelowek i nie kosztuje 300 zl tylko 60 mam ja od jakiegoś czasu i bylem bardzo sceptycznie do niej nastawiony bo preferowałem raczej ladowarki transformatorowe ale jest to rewelacja.

 

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Szukałem tematu ale nie znalazłem.

Pytanie:

CZY MOŻNA PODŁĄCZYĆ ŁADOWARKĘ (MOTOCYKLOWĄ) DO AKUMULATORA W CELU ŁADOWANIA BEZ WYJMOWANIA I ODŁĄCZANIA GO OD INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ???? :wacko: Chcę to robić zimą w murowanym ale nie ogrzewanym garażu.

Edytowane przez Ptychol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy, troche naciągana teoria... Prostownik to może się i podgrzeje odrobinę, ale ładowarki raczej takie coś nie wzruszy...

 

zależy od konstrukcji i tyle :D

 

ja mam samoróbke z ograniczeniem prądu żarówką- jak spróbuje odpalić motocykl na podłaczonej ładowarce to w najgorszym przypadku spali sie żarówka ale zapewnie tylko mocno zaświeci i tyle....ale te najprostsze ładowarki z marketów itp w 99% sie spalą.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od konstrukcji i tyle :D

 

ja mam samoróbke z ograniczeniem prądu żarówką- jak spróbuje odpalić motocykl na podłaczonej ładowarce to w najgorszym przypadku spali sie żarówka ale zapewnie tylko mocno zaświeci i tyle....ale te najprostsze ładowarki z marketów itp w 99% sie spalą.....

 

Dżizas, nie porównuj samoróbki z żarówką do ładowarki.

Widziałeś, żeby się jakaś spaliła od tego? Jakoś regularnie odpalam motocykle podłączone do wszelakiej maści ładowarek, prostowników itp; a jakoś nigdy mi się nic nie sfajczyło.

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze masz wiecej szczescia niz rozumu.. Tak sie nie robi i tyle

Jak sam chcesz tak robic to twoja sprawa, ale nie pisz komus ze tak mozna bo ktos moze sobie uszkodzic swoja ladowarke/prostownik i co wtedy mu powiesz?

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...