Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

nie no wlasni e myslalem o nawinieciu ;) :buttrock: bo kasy to nie mam jak miodu ... a i jak sciagne ten dekiel to nie ma za bardzo sprawdzic jak iskry co nie ? bo zeby byla iskra to lewy dekiel z iskrownikiem musi byc zalozony prawda ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem cewki zapłonowej od dt 125 na oczy ale tam pewnie jest bardzo (drobny,cienki) drut miedziany...u mnie w skuterq był taki. Elektryk mówił mi że nie ma takiego sprzętu żeby to zrobić :biggrin: a nawet gdyby to zrobił to by chciał pewnie sporo keszu...a w dt nie ożna wymienić pojedyńczej cewki? to powinno być wtedy o niebo tańsze!

 

rozmyśliłem się na temat malowania mojej dt :bigrazz: i chę wymienić na nowe-błotnik tył i przód

 

Moje pytanie... od czego moge podpasowac takie błotniki? firma polisport oferuje nie drogie ale nie ma konkretnie pod dt...Może będzie pasowało od yz 125? chociaż przedni? albo od innych modeli?

dzieki za pomoc

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Chodzi o to ze dzis doszly czesci do mojej dt lc II 95rok a konkretnie chodzi mi o zebatke przod. czy tam ma byc jakas podkladka? bo sam seger to sie chyba zetnie... a pozatym sa luzy(bez podkladki). czy zebatka z tylu musi byc jakos przykrecona czy to jest obojetne jak?

z gory dzieki za odpowiedz. prosze o odpowiedz jeszcze dzis, bo wieczorem bede to skladal i mam zamiar jutro wyjechac po zimie i zmianie tloka, a juz napewno chce wyjechac w niedziele.

pozdro

 

PS. jesli to cos pomoze to czesci sa z www.sklepmotocyklowy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Chodzi o to ze dzis doszly czesci do mojej dt lc II 95rok a konkretnie chodzi mi o zebatke przod. czy tam ma byc jakas podkladka? bo sam seger to sie chyba zetnie... a pozatym sa luzy(bez podkladki). czy zebatka z tylu musi byc jakos przykrecona czy to jest obojetne jak?

z gory dzieki za odpowiedz. prosze o odpowiedz jeszcze dzis, bo wieczorem bede to skladal i mam zamiar jutro wyjechac po zimie i zmianie tloka, a juz napewno chce wyjechac w niedziele.

pozdro

 

PS. jesli to cos pomoze to czesci sa z www.sklepmotocyklowy.pl

 

Ja w swojej DT nie miałem podkładki pod przednią zębatke, poprostu założyłem zębatke na wałek, potem tylko dokręciłem to zabezpieczenie i bujała sie. Z tyłu to chyba chodzi ci o taką podkładke pod śruby (blaszke), to poprostu zakładasz zębatke, tą blaszke tak, żeby dziury w niej zgrały sie z dziurami na zębatce i powinno być OK. Tylko druga sprawa, że zestaw napędowy ze Sklepu Motocyklowego, jednym słowem jest ch*jowy, bo zębatki nie są utwardzane i nawet jak je dobrze smarujesz i pilnujesz naciągu łańcucha, to szybko kończą swój żywot. Moje poległy...

 

I właśnie planuje teraz kupić jakis porządny zestaw napędowy do 200 zł tylko z jakiegoś innego sklepu.

 

Kupował ktoś gdzie indziej niż w sklepie motocyklowym? Jeśli tak to prosze o rade.

Edytowane przez Marker15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie

czym sie rozni yamaha dt 80 mx od wersji mx-s ??

Było to gdzieś na początku tego tematu. JA wiem tyle, że jest to starsza wersja MX i motorków w tej wersji było bardzo mało, ale na forum jest ktoś z mx-s'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie

czym sie rozni yamaha dt 80 mx od wersji mx-s ??

 

Z tego co pamietam MX jest starszy i wygląda na niższy (przynajmniej dla mnie) i nie ma kanapy nachodzącej na bak, wyglada jak enduro z lat 70. A MX-s to wyglada jusz jak LC tylko ze ma silnik chlodzony powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ... co z tym sciagnieciem dekla ? tz jak sciagnie sie prawy dekiel z iskrownikiem to ma byc iskra czy nie ? bo ja nie wiem co jest grane ;/ nie mam iskry po tym wypadku z ta srubka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ... co z tym sciagnieciem dekla ? tz jak sciagnie sie prawy dekiel z iskrownikiem to ma byc iskra czy nie ? bo ja nie wiem co jest grane ;/ nie mam iskry po tym wypadku z ta srubka ;/

 

Chyba LEWY dekiel, o ile pamiętam to ta pokrywa jest plastikowa, niczego nie trzyma i nie ma wpływu na iskre czyli powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...