Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

CHlopaki mam problem. Ostatnio jak latalem to ciezko ja bylo palic, tylko pych. Dzisiaj pokopalem, strzelilo z tlumika, wziolem na pych, odpalila, pochodzila i jak zgasla to juz wogole nie pali. CO to moze byc? Teraz chyba kupie owa swiece i fajke, tłok i cylinder na szlif. Czy jest mozliwe ze to cos pomoze?

 

Jakie uszczelki mam do tego kupic? POd glowice, cylinder, i uszczelke membrany. Czy cos jeszcze?

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php?s...=swiece_i_fajki i ktora swiece mam wybrac?

 

Ten link to niezbyt dział, bo się produkty żadne nie wyświetlają :/ Co do świecy to ja zawsze zamawiałem NGK BR9ES równierz z tego samego sklepu co w podanym przez ciebie linku. Pozdrawiam.

 

a jescze mam pytanie =] czym smarujecie łancuch ? do czego jest ta pucha pod zbiornikiem z wezem, do kruca ? .. ostatnio pomylilem banki z benzyną i wlalem rope :) pózniej wlalem benzyny i motor chodzi normalnie, troche lepszego kopa mial na starcie, i lekko kopcił i zajezdzało frytkami, i o to pytanie czy to motor tez na rope ;D ? troche głupie pytanie ale zdaza sie =]

 

Ostrzeżenia 50% mówią same za siebie teraz będziesz zaśmiecał ten dział swoimi dennymi pytaniami, bo pewnie koleżanik już z tobą na gg nie chcą pisać.

1. Łańcuch najlepiej smaryje się smarem->są takie specjalne w areozolach do kupienia w sklepach-uwierz mi i w dodatku wielu firm...

2. Ten zbiorniczek z weżykiem w środku jest pusty ma on chyba za zadanie ułatwiać rozruch

3. Histori z bańką jest naprawdę urzekająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze w zaplonie wogole nie grzebałem, jezdzilem ponad 5tys km (jeszcze nie wiadomo ile przejezdzil poprzedni wlasciciel) i nic sie nie dzialo. Moje pytanie: czy jezeli sciagam cylinder to wystarcze ze wloze tylko nowa podlkadke pod cylinder i pod glowice, czy musze tez na ta mębrane? Wogole jakie uszczelki mam kupic?

Edytowane przez Bergi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze w zaplonie wogole nie grzebałem, jezdzilem ponad 5tys km (jeszcze nie wiadomo ile przejezdzil poprzedni wlasciciel) i nic sie nie dzialo. Moje pytanie: czy jezeli sciagam cylinder to wystarcze ze wloze tylko nowa podlkadke pod cylinder i pod glowice, czy musze tez na ta mębrane? Wogole jakie uszczelki mam kupic?

 

Membranę lepiej zdjąć, bo później podczas zakładania cylindra, można sobie pomoc włożyć tłok przez ten otwór :evil: Uszczelki: pod głowice, pod cylinder, membrany. Jak będziesz zakładał to pod głowice i membrane bez silikonu, a pod cylinder też nie przesadzaj :evil:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

pawel125r wybacz juz nie bd =\ a co do ostrzezen to sam chcialem bana i wystarczylo wpisac w polu motor głupie zdanie ':)

co do kolezanek jest ich za duzo na gg chyba 80% to kolezanki

co do baniek zdaza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimao! MOglibyście mi napisać ile wchodzi oleju do przednich amortyzatorów<dt 125 96r.>Miałem wlane najpierw 150 ml na jeden amorek ale zawieszenie wogole nie oddawało, wlałem wiec 300 -było troche lepiej ale kiedy wlałem więcej było twarde jak kamień...Pytam bo zmieniałem uszczelki i mi źle zaiweszenie pracuje :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuugiej przerwie. Bardzo się cieszę, bo wreszcie wyjechałem dt'tką...ale musze jeszcze sobie załatwić nową gumę do gaźnika. Problem w tym, że nie mam pojęcia jaką gumę kupić i gdzie. Doradzicie cos? Ile kosztuje taka guma? I gdzie ją kupić?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimao! MOglibyście mi napisać ile wchodzi oleju do przednich amortyzatorów<dt 125 96r.>Miałem wlane najpierw 150 ml na jeden amorek ale zawieszenie wogole nie oddawało, wlałem wiec 300 -było troche lepiej ale kiedy wlałem więcej było twarde jak kamień...Pytam bo zmieniałem uszczelki i mi źle zaiweszenie pracuje :icon_biggrin:

 

 

 

Chyba 366ml. Jak wlales bardzo gęsty olej to ma prawo ciezko chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem (jak wczesniej). Potrzecpilem moto na linke do auta i probowalem odpalic na pych. Na poczatku strzelala, pozniej chodzi;la tak glosno (jak to na pych) bbbbbbbbuuuuuuuuuuuuuuuu......., dawalem gazu niby powoli jechala, zatrzyma;lismy sie, strzelila i zgasla. Czy to jest spowodowane koncem tloka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...