Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Zdejmując cylinder z silnika, trzeba wyciagac silnik z ramy ? Oo . I czy sciagajac te wezyki z glowicy, i odkrecajac czujke od temp. nie prysnie, lub wyplynie jakis plyn?

 

Poprostu odkręcasz korek w chłodnicy, podstawiasz po moto jakiś pojemnik, zdjemujesz wąż z pompy wodnej, dla pewności przechylasz moto na prawo i wszystko zlatuje. Potem odkręcasz głowice z cylindrem i wymienasz co chcesz. Nie musisz wyjmować silnika. Tylko dostęp do śrub jest wtedy troche utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

mam pytanie, z gaznika wychodzą 2 wezyki chyba od nadmiaru paliwa w gazniku. Ale ostatnio jak odpalalem to tymi wezykami wylecialo z 500ml paliwa wielka kaluza byla, i mam pytanie moge to zatkac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, z gaznika wychodzą 2 wezyki chyba od nadmiaru paliwa w gazniku. Ale ostatnio jak odpalalem to tymi wezykami wylecialo z 500ml paliwa wielka kaluza byla, i mam pytanie moge to zatkac ?

 

są takie dwie odmy w gaźniku. mają takie troche mniejsze średnice. nimi z zasady nie powinno Ci nic ciec. może masz coś z pływakiem. jak zatkasz to Ci motor zgaśnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

no zatkam zobacze co bd... a da sie cos zrobic zeby zmiejszysc dawke paliwa bo strasznie duzo bierze tak 7 na 100 :icon_question: a jak odblokuje wszystko to ile bd bralo paliwa ? 10/100 ? bo mam zamiar wywalic wszystko z dyfuzora i tlumnika i elektryke zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

ta wrócilem ;/ które to iglica ? która to srubka itp

a tak pozatym to cos wielkie i ciezkie da sie wyrwac na jedno podczas jazdy tzn tak z 30 km/h jest to mozliwe na dt ? bo jakos szarpie i nie idzie wyrwac a z 1 biegu to tylko ze sprzegła ;/ idzie a tak z gazu to ma za slaby dół

Edytowane przez xsyniu147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam do sprzedania dt 125 rok 2002 stan naprawde bardzo dobry cena jaka mnie interesuje to 6700 do malej negocjacji troszke duzo ale uwazam ze moj motor jest tego wart i ma przejechane tylko 14 tys.

niedawno wymienilem z przodu klocki oryginalne i plyn hamulcowy sa zalozone klocki przod tyl okolo 90%

dokladam jeszcze enduro na lato...dla zainteresowanych nr gg 8373403 i kom 785127697 moge wyslac fotki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wrócilem ;/ które to iglica ? która to srubka itp

a tak pozatym to cos wielkie i ciezkie da sie wyrwac na jedno podczas jazdy tzn tak z 30 km/h jest to mozliwe na dt ? bo jakos szarpie i nie idzie wyrwac a z 1 biegu to tylko ze sprzegła ;/ idzie a tak z gazu to ma za slaby dół

 

Żeby obniżyć iglice musisz odkręcić to... (nie wiem jak to nazwać) ten dekielek na górze gaźnika gdzie wchodzi linka od gazu. No i wyciągniesz wtedy iglice, żeby mniej chlała to musisz obniżyć iglice o np. 1 lub 2 ząbki. Tylko wtedy moto może stracić jeszcze na mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHlopaki mam problem. Ostatnio jak latalem to ciezko ja bylo palic, tylko pych. Dzisiaj pokopalem, strzelilo z tlumika, wziolem na pych, odpalila, pochodzila i jak zgasla to juz wogole nie pali. CO to moze byc? Teraz chyba kupie owa swiece i fajke, tłok i cylinder na szlif. Czy jest mozliwe ze to cos pomoze?

 

Jakie uszczelki mam do tego kupic? POd glowice, cylinder, i uszczelke membrany. Czy cos jeszcze?

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php?s...=swiece_i_fajki i ktora swiece mam wybrac?

Edytowane przez Bergi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

a jescze mam pytanie =] czym smarujecie łancuch ? do czego jest ta pucha pod zbiornikiem z wezem, do kruca ? .. ostatnio pomylilem banki z benzyną i wlalem rope :P pózniej wlalem benzyny i motor chodzi normalnie, troche lepszego kopa mial na starcie, i lekko kopcił i zajezdzało frytkami, i o to pytanie czy to motor tez na rope ;D ? troche głupie pytanie ale zdaza sie =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzela z tłumika =źle ustawiony zapłon (w 99% ) przypadków

 

co do ropy.............dwusuw jest w stanie spalać rope jak jest gorący tylko bardzo go to niszczy szczególnie taką kątówke(wysokoobrotowy silnik) jak dt80lc2 bo ropa spala sie bardzo sucho pozatym nie zapala jej iskra tylko ciśnienie ......... weź zalej ropy odkręc na full a super szybko go zatrzesz :)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...