Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu zakupiłem yamahe DT 50r 1996r. Jej v-max wynosił tylko 55km/h po prostej, wnioskuje, że dyfuzor i tłumik jest zblokowany. Nie w tym problem, nie dawno zdjąłem cały gaźnik - wyczyściłem wszystkie dysze itp. Odpaliłem motor, zacząłem regulacje gdy silnik się rozgrzał. Jest tak słaby, że nawet nie ma siły ruszyć na jedynce. Magneto zero kompresji (tak mi się wydaje) gdy mogę je przekręcić ręką, a na wbitym biegu mogę pchać motor...


Tak więc, poszukuję cylindra. Interesował mnie ten z mielocha 70cc airsal, jednakże czas oczekiwania na niego to okres min. 4tyg, zależy mi na czasie - chciałbym jeszcze pojeździć w tym sezonie tym bardziej, że to moja pierwsza przygoda z enduro.


Moje pytanie odnośnie cylindra, jaki kupić? Podpasuję jakiś większy od innej yamahy? Czy po prostu kupić żeliwny z allegro 60cc?


To moja yamaha;


Edytowane przez Nevir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam, mam na posiadaniu yamahe dt 80 lc2 i i mam licznik elektryczny i jest problem ze nie potrafie tego tak o zlozyc bez schematu, czy ktos ma schemat do tego albo by ktos mogl jakos pomoc, bym byl bardzo wdzieczny. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam na posiadaniu yamahe dt 80 lc2 i i mam licznik elektryczny i jest problem ze nie potrafie tego tak o zlozyc bez schematu, czy ktos ma schemat do tego albo by ktos mogl jakos pomoc, bym byl bardzo wdzieczny. Dziekuje

Ale to masz zamiennik licznik, Zajrzyj na forum yamahadt, tam powinien być schemat.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Szukam motocykla na następny sezon. Faworytem jest Yamaha DT 125 ale... no właśnie ale. Mam 187cm wzrostu i nie chce wyglądać na tej detce jak dziecko. Ciężko jest mi dobrać motocykl ze względu wzrostu i ZEROWE doświadczenie. Mam 19 lat, podczas zakupu będę mieć 20. Tematów takich jest pełno ale w każdym temacie to albo ktoś jest za niski albo ma doświadczenie. Moje doświadczenie ogranicza się do jazdy skuterem. Niestety nie miałem okazji nigdy jeździć na biegówce.

 

DT ma moc dla mnie na pewno wystarczającą (jak na początek i tak będzie szatan)

Dr? za słaba i z tego co wiem jeszcze mniejsza

 

O czymś większym (mocniejszym) nawet nie myślę bo to się mija z celem, a cel jest taki żeby pojeździć na takim moto ze 2 sezony i na takim motocyklu wkręcić się w ten świat, naucz się jeździć i zbierać jakieś dobre nawyki.

 

Budżet? jestem w trakcie zbierania, na następny sezon będzie +/- 5tyś jak będzie coś fajnego do kupienia to tysiaka z pewnością dołożę i jakaś tam kasa na ubiór.

 

Temat może dla was śmieszny bo większość z was na motocyklach jeździ od dziecka i nie chce wam się już czytać takich tematów.

Myślę o tym naprawdę poważnie, chce się wkręcić w ten świat i z pewnością w to forum bo z tego co przeglądam jest tutaj naprawdę spoko ekipa. Trochę się rozpisałem i przymuliłem was

 

Wiek: 19lat

Wzrost 187cm

Budżet: 5-6tyś

Doświadczenie: Zerowe

 

DT 125 dobra na początek przygody z motocyklami i z takim wzrostem? i jakiś odpowiednik DT na której się nie zabije i mi się nie znudzi po nauce zmieniania biegów, ruszania itp? i jeszcze, żeby moto było w miarę bezawaryjne więc crossy kompletnie odpadają, spalanie nie ma znaczenia

 

Jestem nowy na forum i nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu, jeśli zły to proszę o przeniesienie.

 

Zapraszam do dyskusji i bez zbędnych docinek :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dla znawców tematu, trafia mi się do kupna DT 50 z 98r. i posiada hamulce przód i tył bęben, skrzynia 6 stopniową. Czy to jest normalne przy tym roczniku, czy może to być inny rocznik?

To jest wałek na bank. Nie jestem ekspertem, ale przynajmniej od roku 95 (a raczej kilka lat wcześniej) powinna być tarcza z przodu i od przynajmniej 97 również z tyłu.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...